Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
421 postów 4682 komentarze

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Moje komentarze

 • Jakbym słyszał Komorowskiego,Tuska,Nałęcza,Kuźniara,Kozieja,Wajdę
  "Bolesław Bierut:” Jesteśmy tu, by w imieniu Polski żądać, by Lwów należał do Rosji”"

  Cóż! "Nauka" nie poszła w las!
  Uczniowie przewyższyli mistrzów w upodleniu kraju
 • @kokos26 Tak samo wyglądał ks.Boniecki,dziękując ITI za wieloletnie
  wsparcie finansowe. Tylko dlaczego nie przekazał podziękowań od Krzysztofa Kozłowskiego, wroga lustracji i weryfikacji esbeków i kapusiów a obrońcy palenia i ukrywania akt esbeckich, który przecież też z tych pieniędzy korzysta?
  Ten "krach" to trochę dziwny, skoro w ich kierunku POpłynęło 450 mln stadionowych złotych a w parę tygodni po dojściu do władzy Partii Oszustów, otrzymali zastrzyk finansowy (POżyczkę?) od kolegi bankowca, rzędu 700 mln zł ...
  Finansowy krach TVN, TVN24 i całego ITI?
 • @szuan Tusk,Komorowski,Bartoszewski,Wajda,Kutzprzekroczyli Rubikon
  prowokując ludzi do tak chamskich zachowań, do wzajemnej nienawiści, ale czeka ich już tylko przeprawa przez Styks polityczny ...
  Pierwsza Polska Wojna Polityczna …
 • Ślązacy mówią,że Buzek ukrywał i wstydził się śląskości.
  Że ukrywał, to się nie dziwię. Wszak jak miałby wytłumaczyć, że kala własne gniazdo, pomagając niszczyć przemysł górniczy na Śląsku.
  Właściwie, to trudno ocenić, który z nich jest lepszy - z nich, czyli z Buzka i Tuska i Komorowskiego) - w zakłamaniu ... Fakt, że nie mogę patrzeć na ich fałszywe buzki!
  Mocne słowa Buzka
 • @szuan Swoje infantylne podejście do pojednania pokazał Napieralski
  w swoim dzisiejszym wystąpieniu. Pewnie piarowcy mu doradzili, by się kreował na orędownika zgody narodowej. Ale nic to nie da, bo fałsz czuć na mile. Potrafił jednym tchem chwalić Tuska, stawiając go jako wzorzec dla młodzieży i życzyć mu drugiej kadencji a jednocześnie wychodzić z inicjatywą pojednania do wszystkich:
  "Mówmy dobrze o tych, którzy odeszli. Niech ten dzień będzie dniem pojednania."
  Czyżby Napieralski nie wiedział, że pojednanie w kłamstwie nie jest pojednaniem?
  Namawia, by zamieść wszystko pod dywan, wybaczyć sobie nawzajem ... Nawzajem??? Co ma wybaczać taki Tusk, Komorowski &Co Jarosławowi Kaczyńskiemu? Że ten domaga się wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy, ujawnienia tych, którzy mataczą w śledztwie, ukrywając lub niszcząc dowody??? Czyli co, Kaczyński ma im wybaczyć świadome zaniechania i w duchu pojednania zapomnieć o wszystkim, także o wiadrach POmyj wylewanych przez wajdów, kutzów, niesiołowskich, bartoszewskich, nałęczów ..., które i tak z pewnością znowu będą za chwilę wylewane, przy kolejnej spornej sprawie?
  Pierwsza Polska Wojna Polityczna …
 • No to jestem lepszy od Ciebie i to podwójnie! :)
  "To mój pierwszy post tutaj. Ostatnie dni pokazują, że spokojnie mogę rozpocząć wpisem sprzed prawie roku. Nic się nie zmieniło :-)

  Pisanie bloga na NE rozpocząłem dwa dni wcześniej od Ciebie a na pierwszy swój post wybrałem to, co napisałem 8 lat temu.

  Również, jak ŁŁ, cieszę się, że tu jesteś. Przy tej okazji mam dla Ciebie parę "zadań".
  Pierwsza prośba, to:
  Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego uczepiłem się Ciebie i to w tak ostry sposób w 2005 roku?
  http://tinyurl.com/2494mmy
  Szukam i szukam i nie mogę zrozumieć, jakim cudem zakwalifikowałem Ciebie do Lewicy broniącej komuchów.
  Oczywiście, przepraszam za wszystko i mam nadzieję, że wybaczysz. Prawdopodobnie wtedy, we wrześniu 2005, jako dopiero początkujący, od miesiąca aktywny, uczestnik forumowych dyskusji jeszcze niezbyt dobrze orientowałem się w całej materii, w poruszaniu się po forumowych opłotkach.
  Natomiast druga moja prośba dotyczy całej Twojej "twórczości" z tamtego okresu, m.in.:

  http://tinyurl.com/3rsk9bx
  http://tinyurl.com/3rsk9bx

  Wydaje mi się, że warto by było abyś sam dokonał przeglądu tego co wtedy pisałeś i co linkowałeś (część linków jest nieaktualna) i tu na NE pokazał, jak kłamliwie i tendencyjnie, stronnicze media przedstawiały informacje o Donaldzie Tusku - z naciskiem na:

  "Czy wiecie jak Donaldu wszedł do opozycji i polityki?
  Oficjalnie tak:
  ...
  A naprawdę tak:-))))))
  ..."
  http://tinyurl.com/43kbz73

  Sadzę, że takie przedstawianie sprawy teraz, "oczyściłoby" trochę przedPOle a powtórkę należałoby zrobić tuż przed wyborami jesienią ...

  PS. O! Chyba coś znalazłem. Tu się różniliśmy (i być może różnimy nadal):
  http://tinyurl.com/454qhhp

  Pozdrawiam
  Ależ Wy macie silną demokrację! Żeby tak czołgać premiera?!
 • @kanton Metody analizy dźwięku są bardzo dokładne,
  ale inne możliwości są przy obróbce dźwięku analogowego a inne - cyfrowego., inne też są możliwości zafałszowania zawartości oraz sposoby udowodnienia takiego faktu. Jakieś tam dogrywanie materiału, "brakujących" sekund, o którym mówił Jerzy Miller, dyskredytują CAŁY materiał dźwiękowy, jako dowód w sprawie. Dlatego NAJWAŻNIEJSZE było natychmiastowe zrobienie kopii ANALOGOWYCH z materiału zawartego w czarnych skrzynkach. Fakt, że tego nie dopilnował, ani Edmund Klich, ani Jerzy Miller, ani prokuratorzy, świadczy o ich wspólnej ŚWIADOMEJ chęci, zmanipulowania śledztwa już na samym początku!
  Co do "nagrań amerykańskich", to pewnie są, ale nie sądzę, by mogli nagrać (zdobyć) to, co jest nagrywane w czarnych skrzynkach.
  Pozdrawiam.
  Celowe zakłócanie nagrań kopii z czarnych skrzynek
 • @AdNovum W pełni zgadzam się z tą słuszną krytyką i obiecuję
  poprawę na przyszłość.
  No i teraz powinna nastąpić samokrytyka:
  Popełniłem kardynalny błąd, sugerując, że wszyscy obywatele są w Polsce równi wobec prawa...
  Mam nadzieję, że 30 godzin prac społecznych zmyje ze mnie tę plamę i wyprostuje (dosłownie) moje myślenie!
  :)
  Nowe Czasy:Korupcja, płatna protekcja ... Legalne!
 • Akurat na tak postawione pytanie,bardzo łatwo odpowiedzieć:
  "Dlaczego akurat piszący pamiętniki, a nie kierowcy ciężarówek lub cykliści?"

  ... dlatego że bloger - w przeciwieństwie do kierowcy ciężarówki lub cyklisty - może się rozglądać i to wokół siebie, także do tyłu i im intensywniej się rozgląda, tym ostrzej, ale i rozsądniej, jedzie ... A kierowca? Po niejednym nawet nie poznasz, że ma klapki na oczach, że widzi tylko tyle na ile mu pozwolą, by jechał w wytyczonym kierunku ... :)
  Blogerzy do blogów!
 • Reforma sądownictwa, prokuratury,legislacji ... jednocześnie z lustracją!
  "Czy taką gałęzią jest reforma sądownictwa?"

  Bez weryfikacji sędziów nie mamy co marzyć o poprawie sytuacji w żadnej dziedzinie. Skoro uczciwi przedsiębiorcy w świetle "prawa" mogą być wciąż systematycznie - a właściwie systemowo - niszczeni a z tego co stracą budowane są fortuny oszustów, to żadna gospodarka tego nie udźwignie!
  W mydlanym bagnie dezinformacji
 • @Krycha Nie ma PrawdziwychDemokratycznych Wyborów
  bez poprzedzającej je PrawdziwejDemokratycznej KampaniiWyborczej z PrawdziwymDemokratycznym Dostępem do Wszystkich Mediów ...
  Dopiero, gdy tuż przed wyborami zobaczę na wszystkich programach telewizji publicznej filmy o Nocnej Zmianie, o katastrofie smoleńskiej, o generale Jaruzelskim, odcinki Misji Specjalnej, półkowników ... dopiero wtedy uznam, że w tym fragmencie kampania była demokratyczna ...
  W mydlanym bagnie dezinformacji
 • @Mariovan
  Miałem dzisiaj rzadką przyjemność poruszania się po mieście komunikacją miejską, zamiast samochodem i patrząc na przewijające się ludzkie twarze, o tym właśnie pomyślałem. Pomyślałem, że widzę ludzi, którzy nigdy nie zaglądali i długo raczej nie zaglądną na te cenione przez nas blogi, dyskusje, że oni wiedzą tylko to, co zauważyli na pierwszych stronach gazet takich jak GW i ewentualnie przez krótki moment, przełączając kanały telewizyjne, w poszukiwaniu kolejnego serialu. A my wszyscy wciąż zastanawiamy się, jak do nich dotrzeć, by przekazać im choć małą cząstkę tego co się naprawdę dzieje ...
  Odpowiedzialność za słowa.
 • @Mariovan Pięknie to opisałeś! Jakbym tam był.
  Prawie za wszystkimi przepadam a szczególnie za starszymi:

  "1.Posłuchaj Pan, panie podróżny
  Co się zdarzyło na Próżnej.
  Żyła tam Jagna dobra i czysta
  i chodził do niej Jan kancelista
  Akurat to była niedziela i kręciła się karuzela.
  Zabrał tam Jagnę kochanek czuły
  i całkiem zmącił jej miły umysł
  Ref:
  Oczy tej małej jak dwa błękity,
  Myśli tej małej białe zeszyty,
  a on był dla niej jak młody bóg
  zebysz on jeszcze kochać mógł."

  Ta wersja (z dostępnych) chyba jest w miarę najlepsza:

  http://www.dailymotion.pl/video/xfg4ea_oczy-tej-mayej-raz-dwa-trzy_music

  Dziękuję i pozdrawiam
  Jeden obraz wart tysiąca słów ...
 • @Marek Kajdas To pomysły na "Nową Elektryfikację" :)
  "Trzeba będzie uderzyć w media drukowane także, z radio już są próby (warto zebrać istniejące patriotyczne i katolickie stacje radiowe w rodzaj radioodbiornika sieciowego NE, to dosyć łatwe technicznie, prawnie) i kwestia telewizji nie tylko internetowej. Można przecież produkować programy dla istniejących stacji, oraz sieci kablowych, satelitarnych."

  Idee słuszne, lecz z realizacją mogą być problemy. Bo i jak ich zebrać razem, jeśli najpierw trzeba ich "wyłuskać" a potem przekonać, by zrezygnowali ze swoich dotychczasowych przyzwyczajeń, "małych" interesów, ewentualnych udziałów w podziale obecnego "tortu reklamowego", na rzecz wspólnego patriotyczno - katolickiego przedsięwzięcia? Obawiam się również trudności od strony prawnej, ze względu na nową ustawę medialną, idącą w stronę eliminacji konkurencji "pozasalonowej", poprzez cenzurę i kuriozalne kary finansowe.!


  "Jednak te media drukowane, ten temat mnie wręcz prześladuje, to powinny być nachalne (w sensie dystrybucji pod dom, czy pod kościołami za ich terenem) gazetki darmowe (koniecznie darmowe), gdyby Pan z ekipą NE troszkę już nad tym też myślał..."

  Tu widzę dwa problemy, jeden dotyczący samej dystrybucji "gazetek" a drugi dotyczący treści w nich zamieszczanych, tak aby zainteresowały lokalnego odbiorcę a przy tej okazji dotarcie do niego z aktualnymi ważnymi sprawami w skali kraju.
  Co do dystrybucji, to istotne byłoby miejsce składania (drukowania) ze względu na tematykę, czy to z podziałem na regiony, czy na powiaty ... A może na gminy i wtedy dystrybucja byłaby najłatwiejsza ( i najtańsza?)
  Osobnym problemem są firmy kolporterskie, które nie zawsze kierują się tylko i wyłącznie prawami rynku i biznesu, ale czasami potrafią robić "krecią" robotę w odniesieniu do niektórych tytułów z "innych" powodów.

  Co do treści zamieszczanych w lokalnych gazetkach, to wszystko będzie dobrze, dopóki nie zostanie nadepnięty na odcisk jakiś lokalny kacyk lub "biznesmen" ... Dlatego formułę gazetek lokalnych trzeba realizować, ale nie na siłę. Przydałoby się najpierw zgromadzenie zgłoszeń od blogerów z danego terenu i dopiero wtedy można by redagować z ich pomocą lokalną gazetkę. Pisanie "z oddali" na tematy lokalne byłoby tym samym, co "przywożenie w teczce" kandydata na jakąś funkcję.


  "Potrzebne są media lokalne, najłatwiej będzie zacząć od know how NE w wersji samorządowej. Przykładowo 16 kategorii województw i pod nimi już blogi, plus oczywiście inne kategorie."

  Lokalne nowe media bardzo są potrzebne. Tylko, żeby ktoś po nie sięgnął, to musi NAJPIERW wiedzieć, że coś w nich znajdzie ważnego dla siebie. Dopiero wtedy można będzie dotrzeć z "pozasalonowym" przekazem.

  Pozdrawiam.
  Przemówienie Pana Ryszarda Opary - właściciela Nowego Ekranu
 • @balsam JesteśMY skazani na monoPOl idiotyzmów...
  "Jestem skazany na monopol idiotyzmów???"

  ... Ale nie na zawsze.
  W pierwszej kolejności potrzebna jest dogłębna analiza obecnego stanu. Gdyby zapytać: Czego Salon boi się najbardziej? Odpowiadam: Tego, że ich wszystkich ktoś policzy i opisze w jednym miejscu.
  A skąd właśnie taka a nie inna obawa?
  Ano, stąd, że taki swego rodzaju katalog, zawierający CV każdego Salonowca, który przewędrował najczęściej od GW do innych mediów, zarówno do gazet jak i do telewizji i radia publicznego, wytrąca im z rąk PODSTAWOWY salonowy argument, na który najczęściej się powołują a mianowicie na "różnorodność opinii", "szerokie konsultacje", "zgodę całego środowiska ...", "głos wielu ..." Tylko że jeśli dokładniej się przyjrzeć, to i "ten pan" z gazety X i "ta pani" z TVP lub PR z programu Y, to wszystko wierni uczniowie tej samej Gazety, czasowo oddelegowani do pracy na innym froncie walki propagandowej.

  Choć doczepianie metryczek lub wręcz stygmatyzowanie jest złe samo w sobie, jednak uważam, że w obecnej dobie, gdy "niezależni" "dziennikarze", "publicyści", "eksperci", "zasłużeni odznaczeni" ... mnożą się jak króliki we wszystkich mediach - z państwowymi łącznie - to bez takiego katalogu - a właściwie bez takiej Rzeczywistej Listy Płac - nie będzie możliwe przebicie się z przekazem medialnym i nadal będzie kuriozalne: " bym, w dobie tak ogromnej rewolucji, na rynku teleinformatycznym i medialnym, za swój abonament nie mógł oglądać żadnych, mnie interesujących problemów patriotycznych, narodowych".

  Pozdrawiam.
  Afera Polsat- TVN: czyżby wielomiliardowa korupcja?
 • @SpiritoLibero Myślisz jak Nałęcz, piszesz jak Nałęcz ...
  ... Co jeszcze robisz, jak on? Bo, że zakłamujesz rzeczywistość, sam udowodniłeś zamieszczając zdjęcie a następnie mówiąc, co ono przedstawia. Nie wiem, czy wczułeś się w Nałęcza, Niesiołowskiego, Nowaka ..., ale dokładnie pokazałeś, jak chcielibyście widzieć Kaczyńskiego. A że Ty, jak i oni, również robisz to przez pryzmat własnych oczekiwań, pobożnych życzeń niezmiennych, z pewnością, od lat, to Najwyższy Czas, byś poddał je konfrontacji z rzeczywistością, gdyż zalatują niereformowalnym fanatyzmem.
  Prawdopodobnie z Twoich kręgów pochodzi A. Fularz piszący dla Liberalowie.com, gdyż jego wypowiedź na tematy związane z katastrofą smoleńską i raportem MAK-u,

  http://liberalowie.nowyekran.pl/post/5206,raport-mak-polskie-media-dostaly-do-rak-kolejna-afere-rywina

  jako żywo, pod względem wiarygodności i zaklinania rzeczywistości, przypomina Twoje dywagacje na temat tego, co się dzieje w nie Twojej głowie...

  Nie wiem, czy masz coś wspólnego z TOK FM, ale tam dzisiaj tuż przed ósmą rano, również kłamliwie usiłowano w drukować, że Kaczyński jest wrogiem internetu i picia piwa ...
  Oczywiście, masz prawo tak uważać, ale wypadałoby, byś swoje poglądy popierał argumentami a nie konfabulacjami.
  Naród kupi bo głupi czyli sekretne myśli Prezesa
 • @mnich zarazy
  "Passażyry" POtanica - od Tuska, Sikorskiego poczynając a na Szejnfeldzie, Kidawie Błońskiej i Nałęczu kończąc - leją tyle wody, że tylko jakiś cud utrzymuje go na powierzchni :)
  Sikorski demaskuje Tuska
 • @AndrzejR! Z Pałacu na Wodzie nie wypisałeś się!
  "... jeżeli ma nas łączyć umiłowanie do tak prymitywnej wiochy, to ja się wypisuję."

  Prymitywnych, wręcz chamskich zachowań tamtejszej "Elitki Czerwonych Gnojków" z Wajdą na czele - ręczę ci - każda wiocha by się wstydziła!
  Dostał w pysk, ładnie się uśmiechnął i grzecznie podziękował.
 • No i dobrze!Należy ich bić ich własną "bronią"
  "Ale interpretacja Chmaja przebija swą "logiką" chyba wszystkie ich poprzednie pomysły."

  Zgodnie z logiką prof. Chmaja, mam już pełne prawo, by mówić o takich jak on nie tylko, że zachowują się JAK idioci, kretyni, bolszewickie pieski, oszuści ... mogę teraz mówić, że SĄ idiotami, kretynami, bolszewickimi pieskami, oszustami ... i to bez obawy, że narażę się na zarzut pomówienia. Dlaczego? Ano z prostego powodu: Zgodnie z Prawem Chmaja, przed żadnym sądem nikt nie będzie mógł mi tego pomówienia udowodnić, gdyż: powiedziałem, że SĄ! ale nie powiedziałem GDZIE!!! i z KIM w porównaniu!!! Przecież nie można BYĆ nigdzie!!! A może uznałem prof. Chmaja za najgłupszego pośród "Einsteinów"? Więc i tak jest komplementem, znaleźć się w tak szacownym gronie, być porównywanym z najlepszymi ... Być może w innym gronie jest najmądrzejszy. Z tego wynika "JEDNOZNACZNIE!", że mówiąc o nim kretyn, wyraziłem się o "profesorze" pozytywnie - a za to się nie karze! :)

  A jakie pole do popisu będą mieli teraz prawnicy, stosując powszechnie Prawo Chmaja ... Wiemy, że nawet widząc, jak bandyta kogoś okłada bejsbolem, nie mamy prawa nazwać go przestępcą, bo tak można nazywać osoby z PRAWOMOCNYM wyrokiem ... Skoro bandyta kogoś pobił w jednym dniu a wyrok wydano w innym dniu, to taki wyrok MUSI dla tego bandyty brzmieć NIEWINNY!!! Tak jak (według Prawa Chmaja) dniem wyboru nie jest dzień głosowania ale policzenia głosów i podania do wiadomości wyniku, TAK SAMO dniem popełnienia przestępstwa NIE MOŻE być uznany dzień, w którym bandyta pobił kogoś, gdyż wtedy jeszcze sąd nie powiedział, że to co bandyta uczynił, jest przestępstwem. Z kolei nie jest możliwe by bandyta popełnił przestępstwo w dniu wydawania wyroku, skoro w tym dniu był w sądzie! A przecież dopiero od tego dnia można uważać to co uczynił, za przestępstwo. Z tego wynika "JEDNOZNACZNIE!!!", że bandyta jest niewinny, gdyż wtedy kiedy okładał kogoś bejsbolem, NIE POPEŁNIŁ przestępstwa! :)))
  KONSTYTUCJA TO JA!
 • @Łażący Łazarz
  Przepraszam, że tutaj do Ciebie się zwracam, ale wydaje mi się, że w pierwszym okresie funkcjonowania NE była specjalna zakładka do składania uwag, nowych propozycji ... Ewentualnie po przeczytaniu skasuj.

  A co mnie tu sprowadza? Ano, kolejny już raz wkurzyłem się, gdy została przerwana transmisja na żywo - tym razem z posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej, dotyczącego lądowania samolotu Jaka-40 w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Jedyną stacją, która transmitowała była TVN24 i nigdzie nie było transmisji internetowej. Bywało, że transmisje na żywo z obrad Sejmu i komisji śledczych prowadziła także TVP Info - jak sądzę w ramach misji. Tylko że, gdy działo się coś ciekawego, ale nie po myśli obecnego układu rządowo - medialnego, to "dziwnym trafem" w odstępie kilkunastu czy kilkudziesięciu sekund i jedna i druga stacja urywała taką transmisję. TVN24, jako stacja prywatna, może oczywiście robić co chce, ale TVP Info??? Takie zachowanie jest nie tylko łamaniem umowy społecznej obowiązującej media państwowe, zobowiązującej do rzetelnego informowania ... jest sprzeniewierzeniem się funkcji misyjnej, co skutkować może praktycznie usprawiedliwionym zaprzestaniem płacenia abonamentu.

  I tu widzę rolę dla Nowego Ekranu!
  Może skalkuluj, czy nie opłacałoby się stworzyć - do tego co już stworzyłeś - także telewizję interaktywną w najprostszym wydaniu, ale transmitującą na żywo szczególnie ważne wydarzenia. Bez wodotrysków, ale tak by każdy mógł wejść na stronę NE również po to by oglądać na żywo to czego mainstream boi się pokazywać.

  Albo druga opcja: Poszukanie jakiejś mniejszej, spoza głównego nurtu, stacji (może tv Trwam?) i zaproponowanie realizacji wspólnych relacji na żywo.

  Waga takiego przedsięwzięcia byłaby ogromna, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się wyborów parlamentarnych. Co z tego, że nieraz bardzo ważne treści padają podczas obrad Sejmu, posiedzeń komisji a szczególnie często podczas konferencji prasowych, skoro nie docierają na bieżąco do ludzi ...
  Sądzę, że rząd i prezydent zauważyli, jak mało konkretów mają do powiedzenia i dlatego starają się "wyrównać" szanse, wycinając wszystkich, łącznie z bilbordami. Choćby dzisiejsze wypowiedzi szefa sejmowej komisji obrony Stanisława Wziątka z SLD, Renaty Butrym i Czesława Mroczka z PO, Mieczysława Łuczaka z PSL, wiceszefa MON gen. Piątasa, gen. Cieniucha szefa Sztabu Generalnego WP, były na żenującym poziomie! I ten chwyt Wziątka by przerwać obrady ... Tego nie da się OPISAĆ, to trzeba POKAZAĆ!
  Skąd byśmy wiedzieli, jacy to ludzie, gdyby transmisji wcale nie było???

  Pozdrawiam i przepraszam za wtręt!
  Rok 1976 - ostatnia akcja Komendanta "Szarego"

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30