Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 4786 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Ukraino! Nie idź tą drogą!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraina musi wybrać własną drogę. Inaczej wyląduje tam gdzie Polska już jest. Słowa Witalija Kliczko należy kierować także do Tuska i Komorowskiego - nie tylko do Azarowa i Janukowycza.

          Witalij Kliczko, w ukraińskim Parlamencie apelował o ustąpienie rządu i prezydenta. Wielce wzburzony mówił o atakach Berkutu, oddziałów specjalnych milicji ukraińskiej i o tituszkach, czyli o prowokatorach policyjnych. Dziękował przy tym ludziom, którzy odważnie wchodzili pomiędzy tituszki a Berkut, by nie dopuścić do prowokacji, mających na celu usankcjonowania ataków na prawdziwych manifestantów. Polskie media, od początku wydarzeń na Euromajdanie, aż zachłystywały się informacjami na temat brutalności milicji, z upodobaniem - by dodatkowo "dowalić" Janukowyczowi - pokazywały wielosetosobowe grupy tituszek, maszerujące razem z milicją w kierunku Kijowa i Majdanu. Obrazki rzucających kamieniami, racami w kierunku Berkutu, rozbijająjacych szyby w oknach, wciąż są powtarzane w naszych mediach. Witalij Kliczko oraz pozostali przywódcy dziękowali wszystkim, którzy pilnują porządku na Majdanie, zapobiegając atakom milicji. Pojawiły się też słuszne pretensje, kierowane do mediów, że przede wszystkim pokazują rozróby z udziałem tituszek, w których uczestniczy po kilkaset osób, gdzieś na obrzeżach zgromadzenia - zamiast pokazywać wielosettysięczną, spokojną manifestację opozycji, na Majdanie i przemówienia opozycyjnych przywódców, w których dokładnie tłumaczą, o co im chodzi, co i jak chcą zmieniać.

 Z ust opozycji można było usłyszeć dzisiaj, w ukraińskim Parlamencie, takie oto słowa skierowane do rządu i do partii rządzącej:

... po raz pierwszy nie użyję słowa "Szanowny Rząd" ...  przed nami siedzi rząd bankrutów ... państwo zadłużone na wiele miliardów, 100 mld pożyczki ... kraj doprowadzili do bankructwa ... rząd nazywał siebie rządem profesjonalistów a tak naprawdę nie jest rządem profesjonalistów, skoro spowodował klęskę gospodarki ukraińskiej i finansów państwa ...  to rząd złodziei, głupków, a teraz już i krwawy ... zamiast podać się do dymisji, rzuca Berkut, bije dziennikarzy, dzieci ... to jest przykład kryminalnych działań władz ... rząd nie rozumie co to wolność ... w każdym normalnym kraju taki rząd już dawno podałby się do dymisji      Panie Azarow! Jeśli ma pan choć trochę godności to powinien pan ukarać ministra spraw wewnętrznych. Pownien pan wejść na trybunę i powiedzieć: To jest mój największy życiowy błąd. Może pan powiedzieć o swojej dymisji i wyjść z tej sali? Zostały chwile na taką decyzję! ... żadnych wniosków z wydarzeń na Majdanie nie wyciagnął ani rząd ani prezydent ... do odpowiedzialności musi być pociągnięty minister spraw wewnętrznych ... pełną odpowiedzialność ponosi prezydent Janukowicz ...   od was zależy, czy utrzymacie państwo policyjne ... Oligarchowie! Lud przyjdzie i wam wszystko co nakradliście, odbierze ...

          W tym wszystkim znamienne jest to, co jeszcze powiedział Witalij Kliczko: "Kiedy mówiono o integracji europejskiej mówiono, że nie będzie korupcji, integracja rodziła nadzieję, że podpiszemy umowę stowarzyszeniową, że będzie u nas jak w Polsce, Czechach, na Węgrzech ... rząd dużo obiecuje, ale kłamie, nie ma innego wyjścia: Dymisja tego rządu jest konieczna ..."

         Że on nie wie, jak jest naprawdę w Polsce, jak wygląda u nas choćby problem korupcji, wspieranej aktywnie przez rząd, sądy, prokuratury - czyli przez instytucje, które głównie miały dbać o standardy demokratyczne - to żadna niespodzianka. Bo i skąd miałby wiedzieć o tym, a także o aferze hazardowej, stoczniowej, informatycznej ..., o rozwarstwieniu społecznym, o polskich oligarchach i o rozmiarach polskiej biedy? Z naszych mediów, czy ewentualnie z okna samochodu, jeśli przejeżdżał ulicami polskich miast? Raczej nie!

       Przecież nasze media o tym nie napiszą, bo same udają, że o tym wszystkim nie wiedzą. Kto, jak nie tefałeny, polsaty wraz z  niepolską TVP i równie dezinformacyjnymi stacjami radiowymi, przede wszystkim mówiły o tym i pokazywały popisy "naszych tituszek" podczas Marszów Niepodległości w ostatnich latach! Praktycznie żadna z mainstreamowych stacji nie pokazywała tych setek tysięcy ludzi, manifestujących radość w Dniu swojego Święta Niepodległości oraz zaangażowania Służb Porządkowych Marszu Niepodległości, odganiających - choćby pod rosyjską Ambasadą - policyjnych prowokatorów, od kordonu policjantów, wyposażonych w "zbroje", maski i tarcze Zamiast tego oglądaliśmy co chwilę, w scenerii horrroru, w dymie i błyskach wybuchów, jak "polskie tituszki", ci prowokatorzy policyjni, podpalają samochody, rozbijają szyby, atakują Polaków tylko za to, że ośmielają się nieść polską flagę,jak  rzucają w "Berkut", czyli w tuskowe ZOPO (Zmilitaryzowane Odwody Platformy Obywatelskiej), w policjantów - ale tak by im się nic nie stało - czy też podpalają gejowską tęczę lub obrzucają się koktajlami Mołotowa z umówionymi na ustawkę lewakami, zajmującymi squaty! A to wszystko pod czujnym okiem policji!Czy pokazując w naszych mediach, tych ubranych po cywilnemu ukraińskich bandytów, z zasłoniętymi twarzami grasujących wokół Majdanu, czerskie media mogły liczyć na to, że polscy widzowie nie skojarzą ich z takimi samymi zorganizowanymi grupami polskich bandytów, wpadającymi na rozkaz, w spokojnie idący tłum ludzi, idących razem w Marszu Niepodległości?

"W czwarty dzień pokojowych protestów w Kijowie, masowo pojawili się oni – tituszki. Założyli obóz w parku naprzeciwko siedziby Rady Ministrów. Łatwo rozpoznać ich w tłumie – noszą dresy, sportowe obuwie i kaptury na głowach. Włosy ostrzyżone na zapałkę, grymas na twarzy. Tituszki na co dzień wyciskają siódme poty w zapyziałych siłowniach, okładają się nazwajem na ringach sportowych klubów z prowincji. Od święta udzielają się politycznie. Przyjeżdżają do Kijowa z okolicznych miast i miasteczek, rozbijają pokojowe demonstracje, zaczepiają ludzi, biją.

Tituszki nie boją się ukraińskiej milicji. Wprost przeciwnie – żyją z nią w komitywie. Milicjanci patrzą przez palce na wybryki tituszków, nie kwapią się do ich zatrzymania, mimo usilnych próśb pobitych obywateli. Mundurowi omawiają z tituszkami wspólną strategię przeciwko demonstrantom. Robią to bez większej żenady, wprost na ulicy, na oczach tłumu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że tituszki są na służbie władz. Ot, taki sojusz silnych przeciwko nieposłusznym obywatelom."

kwiatkowska.blog.polityka.pl/2013/11/25/tituszki-czyli-blog-prosto-z-euromajdanu/

Jak widać, jedyna różnica u nas to taka, że władza jeszcze nie jest aż tak bezczelna, by pozwalać aby jawnie, na oczach wszystkich, policja omawiała z "polskimi tituszkami", gdzie, jak i o której "zaatakować" policjantów, squaty, podpalić tęczę, samochody ... Na razie, Ten Który Idzie Po Nich - a ostatnio chodzi o kulach - wszelkie działania przeprowadza za pośrednictwem "Większego Bandyty".

normalny.neon24.pl/post/80024,sld-owscy-bandyci-probowali-podpalic-polske-na-szczescie-wiekszy-bandyta-jest-juz-znany

      Dziwić się jedynie można naiwności reżimowych dziennikarzy - zawsze tak czujnych, by nie przedostawały się do opinii publicznej informacje o niekompetencji, nieudolności, złej woli ... prezydenta, premiera i całego rządu polskiego wraz z Partią Rządzącą - a tu, transmitujących od wielu dni na żywo przemówienia ukraińskich opozycjonistów. Przecież już po kilku słowach każdy normalny człowiek zauważał analogie z tym, co się dzieje u nas. Słowa Kliczki - i te na Majdanie i te w Parlamencie - idealnie pasują do naszej, polskiej rzeczywistości. Można je wprost skierować do polskiego premiera i do polskiego rządu: "Panie Tusk! Pański rząd, miał to być rząd fachowców, rząd profesjonalistów a doprowadził pan do bankructwa prawie wszystkie dziedziny życia publicznego, za które pan odpowiada oraz polskich przedsiębiorców! Zadłużył pan cały kraj i obywateli w nim żyjących, na niespotykaną dotąd skalę. W każdym normalnym kraju taki rząd już dawno podałby się do dymisji  Jeśli ma pan choć trochę godności, to powinien pan wejść na trybunę i przepraszając za to wszystko, powiedzieć: "To jest mój największy życiowy błąd!"  Może pan, panie Tusk, powiedzieć o swojej dymisji i wyjść z tej sali? Zostały chwile na taką decyzję!"

    Patrząc na to wszystko, co się dzieje - a szczególnie w obliczu całkiem ciekawej inicjatywy trójstronnego spotkania trzech Parlamentów - przywódcom ukraińskiej opozycji trzeba doradzić, aby spotkali się najpierw z polską prawicową opozycją a także z dziennikarzami, publicystami, może także z blogerami ... spoza mainstremu, by mieli możliwość - na przykładzie Polski - zapoznania się ze wszystkimi niespodziankami, jakie mogą czekać kraj i obywateli, po wstąpieniu do Unii Europejskiej - by wiedzieć, co podpisywać a czego nie podpisywać po kolejnych rozmowach z UE. Muszą sobie to dobitnie uświadomić, że wstąpienie do Unii Europejskiej nie oznacza automatycznie funkcjonowania w demokratycznych standardach. Niech zapamiętają, że wcale Eurokołchoz nie jest mniej podstępny od  Ruskołchozu ...

KOMENTARZE

  • @Autor
    Niestety Kłyczko vel Kliczko bardzo dobrze wie jak jest w Polsce i właśnie na tym polega problem, że on wie ale tego nie mówi głośno.
    A dlaczego tego nie mówi?- to już inny problem.

    Pozdrawiam.
  • @AdNovum
    Nie tylko Kliczko wie. Wystarczy, że każdy inny Ukrainiec wejdzie na strony niektórych polskich portali i też wszystko będzie wiedział, by móc porównać. Jednak z inną sytuacją będziemy mieli do czynienia, gdy taki Kliczko oficjalnie, przed wielosettysięczną publiką przyzna, że wie i coś obieca. A Ukraińcy są bardziej pamiętliwi od Polaków ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031