Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 4786 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Modlitwa nie tylko góry przenosi ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nigdy się nie dowiemy, kiedy i dlaczego nasze modlitwy zostaną wysłuchane. Jeśli jednak tak się staje, to nie sposób nie podzielić się tą radością ...

        Pamiętam, jak ponad dwa lata temu modliłem się, by odnalazła się cała i zdrowa 14-letnia Ewelina ze Służewa i z jakim smutkiem przyjąłem wiadomość, że została w podstępny i okrutny sposób zamordowana:

www.karasmierci.info.pl/Morderstwo_14-letniej_Eweliny_ze_Sluzewa_2010.htm

      Choć początek tego roku również przyniósł wiele dramatycznych wieści, to niekiedy ich finał mógł ucieszyć nie tylko bezpośrednio zainteresowanych, ale także te osoby, którym nie jest obojętny los nawet zupełnie obcych ludzi. I owszem, można dywagować, czy w tak trudnych sytuacjach ma jakiekolwiek znaczenie fakt, że ktoś obcy, z daleka łączy się w myślach z drżącymi o los zaginionej osoby jej najbliższymi i przyjaciółmi - tak jak to było choćby w przypadku 17-letniej Paulina ze Złotoryi:

zlotoryja.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2117222,paulina-bajowska-czy-sie-odnalazla,id,t.html

      Takie wątpliwości rozwiać może coś, co mi się zdarzyło w ostatnią niedzielę ... Co prawda, okoliczności towarzyszące sobotnim informacjom o zaginięciu w Londynie dwóch dwunastolatek, Polki i Litwinki, mogłem uznać za standardowe, to jednak ich finał okazał się dla mnie dość nietypowy. Otóż tak się zdarzyło, że podczas popołudniowej niedzielnej Mszy Św., gdy odczytywane były intencje mszalne, pomyślałem sobie: Jezu. Jak to fajnie by było, gdybym po powrocie z tej mszy do domu dowiedział się, że zaginione dziewczynki się odnalazły, że nic im złego się nie stało. Dodatkowo - nie wiem dlaczego - naszła mnie wtedy taka myśl, że mogłoby to być zaczynem do kolejnej Unii Polsko - Litewskiej ... Msza się zakończyła. Oczywiście, w drodze powrotnej z kościoła, nikomu słowem o tym nie wspomniałem - i to z dwóch powodów. Jeden, jakby naturalny, że człowiek niechętnie dzieli się - nawet z najbliższymi - tym, o co prosi w cichości ducha.. A drugi, bardziej zwyczajny: Po prostu, chwilowo zapomniałem o tej sprawie i po wejściu do domu tylko z przyzwyczajenia od razu włączyłem telewizor. Jakie było moje zdumienie - i radość, oczywiście - gdy pierwsze co zobaczyłem na ekranie, to informację  na pasku, mówiącą o szczęśliwym odnalezieniu obu dwunastolatek:

naszestrony.co.uk/poszukiwani-ena/4546-zaginione-w-londynie-nastolatki-odnalezione.html

Tym razem, nie miałem już żadnych oporów, by podzielić się z bliskimi, i tą wiadomością i tym co się wydarzyło w kościele podczas Mszy Św. ...

      W takim momencie, pewnie każdego z nas mogą najść różne refleksje. Ale być może, zamiast długo się nad tym rozwodzić, trafnie wyrazi je taka oto parafraza powiedzenia "Człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi":

Człowiek się modli a Pan Bóg daje ... wolną wolę wszystkim - również tym, którzy w swej chorej wyobraźni pragną poczuć się panami życia i śmierci innych ludzi.

A wtedy - patrząc na ogrom nieszczęść, które spadły na ludzi, czy to w przeszłości, czy obecnie i tym bardziej, jeśli tragedia dotknęła kogoś osobiście, tracącego niewinne dziecko, przed którym przyszłość dopiero się otwierała - nie raz pytamy:

Gdzie był, gdzie jest Bóg, że do tego dopuścił!!! Przecież jest nie tylko Wszechwiedzący i słyszał modlących się o ocalenie, ale i Wszechmocny! Więc, dlaczego???

Ale tu z pomocą mogą przyjść słowa właśnie takiego kogoś, o kim można powiedzieć, że bardziej cierpi, niż gdyby sam został ciężko doświadczony -  bo za  takie mogą uchodzić słowa ojca, który dopiero co utracił na zawsze swoje dziecko:

"Początkowo był szok i fala depresji, i nadzieja, że to nie jest prawdziwe i nadzieja, że za każdym razem kiedy udaje się zdrzemnąć lub kładziesz się do snu, że gdy się obudzisz  okaże się się, to nie było prawdziwe" .

Ale dodaje, "Jeśli jest to w Bożym planie, jeśli to wola Boża, jeśli Bóg ukochał ją bardziej niż my kiedykolwiek tu na ziemi ją kochaliśmy, tak  bardzo, że powiedział do niej  "Chodź." ..... Wiele osób prawdopodobnie zastanawia się, dlaczego jest tak łatwe dla ojca, który właśnie stracił swoją córkę, aby powiedzieć coś takiego, nie przeklinać Boga, nie znienawidzić Boga?  Jedyne, co mogę powiedzieć  teraz, to to że dla mnie jest łatwo pozostawać w ufności w Bogu, dlatego że moja córeczka obdarzyła Go zaufaniem."

nathanel.neon24.pl/post/104549,list-do-siebie-12-latka-pisze-do-siebie-przed-smiercia

 

      Być może, gdy będziemy się starali kochać jeszcze mocniej - jeśli to możliwe, to nawet mocniej od Boga - to częściej zostaniemy wysłuchani ...

PS. Może zostaniemy wysłuchani także i w tej sprawie, która dodatkowo przemknęła mi przez myśl wtedy w kościele a dopiero co ubrał ją w szerszy kontekst jeden z blogerów:

"Więc... czekajmy na właściwy moment, a kiedy on przyjdzie powiedzmy "braciom Słowianom" i innej ludności akurat tam zamieszkującej: "Nie lękajcie się. Rzeczpospolita was obroni, da wam rozwój, wolność i dostatek". Bo na tym zawsze opierała się Rzeczpospolita.

To tylko spekulacja, ale nie takie numery widział już świat..."

xiezyc.neon24.pl/post/104686,przygarniemy-braci-rusinow

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031