Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 4786 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Putin jak Hitler/Stalin, Ukraina jak Polska!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tusk, Komorowski, Sikorski ... zdradzili Ukrainę zdradzili Polskę a razem z UE zdradzili światowy pokój.

 

      Kłamstwa premiera Donalda Tuska, prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego były widoczne od początku ich "angażowania się" w sprawy Ukrainy i Majdanu. A już szczytem obłudy była misja trzech ministrów europejskich, Steinmeiera, Fabiusa i Sikorskiego, która miała de facto  zagwarantować Janukowyczowi sprawowanie władzy do końca roku. A dalej? ... To się zobaczy. Dziewięć miesięcy, to wystarczająco dużo czasu, by po najodważniejszych "Majdanowcach" wszelki słuch zaginął a i by innym marzącym o wolnym, demokratycznym kraju, odeszła wszelka ochota do przeciwstawiania się rządzącym: mordercom, bandytom i złodziejom. I oto chodziło przedstawicielom PE -  by Ukraina pozostała w strefie wpływów Putina, Rosji i by nadal złodzieje i mordercy, m.in. "prezydent" Janukowycz i jego poplecznicy, mogli nadal, bezkarnie i bez żadnych ograniczeń, okradać swój Naród. Tylko determinacja Majdanu i przejrzenie gry, jaką z nimi (a raczej przeciwko nim) prowadziła tzw. dyplomacja europejska, zapobiegło realizacji europejskiego planu "zmian", które miały niczego nie zmienić na Ukrainie!

          Teraz mamy do czynienia - wypisz wymaluj - z sytuacją z 1939 roku, czyli z polityką pozornych kroków i  biernością Zachodu oraz z usprawiedliwianiem napaści na inne kraje za pomocą kłamstw i prowokacji. Dzisiaj, Putin wszedł jednocześnie w buty Hitlera i Stalina pokazując, że obecna Rosja niewiele odeszła od Rosji Sowieckiej i od III Rzeszy! Jak przystało na doświadczonego kagiebowca, Putin zastosował "prowokację gliwicką" połączoną z akcją "dyplomatyczną" poprzedzającą wbicie nożą w plecy Polsce i Polakom w 1939 roku, wykorzystując przy okazji Janukowicza, czyli współczesnego Quislinga.

www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/674913,Prowokacja-gliwicka-Hitler-potrzebowal-pretekstu-do-napadu-na-Polske

       Dzisiejszy stek kłamstw i oszczerstw wygłoszonych przeciwko Ukrainie i Ukraińcom, przez pachołków Putina w najwyższym organie władzy państwowej Rosji, jako żywo przypomina notę, którą zastępca ludowego komisarza spraw zagranicznych Władimir Potiomkin usiłował wręczyć o 3 nad ranem polskiemu ambasadorowi  Wacławowi Grzybowskiemu 17 września 1939 roku:

kresy-siberia.org/inwazja/

www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/933668,Noz-w-plecy-74-rocznica-agresji-sowieckiej-na-Polske

books.google.pl/books

 

Oto tylko krótkie fragmenty tego zaklinania rzeczywistości w Radzie Najwyższej Federacji Rosyjskiej, gdzie najwyżsi prezedstawiciele Rosji, bezczelnie odwołując się do wartości ogónoludzkich, zdradę nazywają patriotyzmem a dżumą - walkę ze złodziejstwem:

"...  Jeśli ta dżuma ogarnie Krym ... musimy bronić patriotyzmu ... napuszczono na nas wszystkie psy ... granica między regionami Rosji i Ukrainy to 2 tys km ... 143 tys. już wyjechało z Ukrainy .. oni dobrze wiedzą co się tam stało w Kijowie czyli przejęcie władzy Trzeba pomóc finansowo Krymowi i Ukrainie ... z kim bym nie rozmawiał od lotników przez kierowców po ludzi kultury wszyscy się martwią tym co się dzieje ponieważ kochają swój kraj ... trzeba bronić przed faszyzującymi młodzieńcami ... Nie będę opowiadał o tych wszystkich bezeceństwach które się teraz dzieją na Ukrainie ... Dlatego mamy prawo konstytucyjne by wprowadzić swoje wojska na teren sąsiadującego kraju by bronić naszych obywateli. ... Kto przyszedł teraz do władzy na Ukrainie,  nacjonaliści banderowcy faszyści ... Prawo, wartości moralne, ogólnoludzkie są najważniejsze I co widzimy w centrum Europy Legalnie wybrany prezydent ... człowiek który nie przeszedł procedury impeachmentu, został wygnany z kraju z powodu zagrożenia życia ... wieczorem boję się włączać telewizor, mój ojciec ma 85 lat, jest z Ukrainy ..."

      Parę dni temu podobny im "polityk" z najwyższej obecnej półki, ale tym razem "polski" polityk, Vincent Rostowski, wylewając nieodmiennie swój jad nienawiści na pisowców, piał z radości z okazji misji Steinmeiera Fabiusa i Sikorskiego na Ukrainie, twierdząc, że:

"... Nie możemy budować polityki zagranicznej na groteskowym pajacowaniu. Sikorski słusznie użył twardych argumentów Wszyscy możemy być dumni z Sikorskiego, że jak był w takiej sytuacji, w której musiał przekonać Ukraińców, naszych przyjaciół Ukraińców, to umiał to zrobić ..."

I co się teraz okazało? Pajacowanie w/w ministrów boleśnie obnażył nie kto inny, jak sam Putin i Janukowycz!

         Jak, przy tych miałkich wypowiedziach naszych i unijnych polityków, wymownie zabrzmiały słowa Prezesa Stowarzyszenia Banków Ukrainy, Ołeksandra Suhoniaka, który wystosował list otwarty do prezydenta Janukowycza, a w nim zwrócił się do niego bardzo bezpośrednio:

Wiktorze! Popełniłeś wiele strasznych błędów jako polityk, przede wszystkim wierząc, że "pasożyt może połknąć swego żywiciela". "Kleszcz nie połknie byka i ty też nie połkniesz Ukrainy, którą się żywisz. W języku, który zrozumiesz, oznacza to, że chciwość zniszczy złodziei ...

 

Przed chwilą na Majdanie Jurij Łucenko apelował do tysięcy ludzi:

"Jeśli wyjdą poza Krym to powinna być odpowiedź zbrojna!

Przygotowujcie się do wykonywania rozkazów.

Dzisiaj jesteśmy częścią władzy."

Inny przedstawiciel Majdanu też wsparł LEGALNĄ władzę i nie owijając w bawełnę stwierdził oczywisty fakt:

"Rosja wypowiedziała nam dzisiaj wojnę!"

Witalij Kliczko, szef "Udaru", wezwał do powszechnej mobilizacji. Słusznie uważa, że Putin ustąpi jedynie wtedy, gdy zobaczy gotowość wszystkich Ukraińców do obrony Ojczyzny przed bolszewickim najeźdźcą.

 

   I dlatego, w tych ciężkich a właściwie tragicznych chwilach, my Polacy musimy być razem ... ale nie z naszymi "legalnie wybranymi władzami", które nas Polaków już nie raz TEŻ nazywały faszystami, lecz z Narodem Ukraińskim!  Nie liczmy na głos odpoczywających wekendowo europejskich, natowskich "jastrzębi", ani tym bardziej na mysi pisk Donalda Tuska lub Bronisława Komorowskiego! Oni już się z Putinem dogadali. Tylko nasz obywatelski, jednoznaczny wspólny polsko - ukraiński głos, może zapobiec najgorszemu.

KOMENTARZE

 • @Autor
  A kim są członkowie Prawego Sektora- czy tym samym co żołnierze AK i NSZ?
 • x
  Ależ ja się z nimi łącze, solidaryzuje i współczuje. No i co ja mogę, nic nie mogę... niestety.
  To jak taki mocny jesteś, to najpierw podknebluj Donka. Przed chwilą mi znowu gdakał mało roztropnie.
 • @Marek Lipski 18:57:08
  Myślę, że histeryzujesz. Razem z 1normalnymczlowiekiem solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy i ubolewamy nad tą trudną sytuacją, w jakiej się znaleźli. Miliarderzy sobie poradzą sami..
 • @LordConqueror 19:05:01
  Jak całą? To Majdan nie będzie walczył o swoją Ukrainę? Nie udowodni, że ma mandat i środki?
 • Czym różnią się dwaj polscy prezydenci
  Dzisiaj widać kim był Lech Kaczyński, a kim jest ruski agent Komorowski. Gdyby prezydentem Polski był dzisiaj Kaczyński, zapewne Polska stałaby już na czele państw, aktywnie broniących Ukraińców i to nie w polskich środkach masowego ogłupiania, ale tam na Ukrainie, wśród ludzi zebranych na Majdanie.

  Komorowski poszedł już na całość i nawet nie wyklucza, że zwoła niebawem nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Co tam się będzie działo, cały świat z zapartym tchem będzie śledził posiedzenie tej rady, która po wielu godzinach obrad...... zaapeluje o spokój i takie tam inne...
 • @LordConqueror 19:10:49
  Coś tam wiem. To jak ta dysproporcja jest, to Majdan nie będzie umierał za.. właściwie za co? Za Krym? Za Donieck? Za Kijów?
  Chcesz umrzeć za Krym majdanowców? Tzn umrzesz, bo i tak nie odzyskasz majdanowi Krymu.
  Dobra, pójdę na układ. Przynieś czek z pokryciem na bilion, to zawalcze o niego, ale nie obiecuje...ale z pokryciem, pamiętaj.
 • @LordConqueror 18:58:01
  A czy ja nad tym problemem dyskutuję?

  Jest kwestią: kto sprowokował zadymę na Ukrainie, która przewraca do góry nogami równowagę sił, stwarzając tym samym bezpośrednie niebezpieczeństwo wybuchu III WŚ.

  Czy mam rozumieć, że dla pana najważniejszy jest fakt, kto miał rację, jak jutro już nas może nie być?

  Niech jedzie tam teraz J.Kaczyński i sam wypije to piwo, które nam i światu naważył. Ciekawe czy i tym razem będzie grał rolę bohatera?
 • @Bogdan 19:12:19
  Zapewne stalibyśmy na pierwszej linii frontu.
 • @Torin 18:34:51
  "... to najpierw podknebluj Donka ..."

  ---> Próbuję ... ale już mnie blokowali nawet Facebooku. Na S24 jestem nadal "zwinięty" w piwnicy. A całkowicie zablokowany na Twitterze ... :)
 • @Marek Lipski
  "Pan wzywa jako autor aby popierać wrogów Polski?"

  ---> Dlaczego kłamiesz? Popieram i w Polsce i na Ukrainie tych, którzy są przeciwni złodziejstwu i bandytyzmowi władzy. Na Ukrainie, tak jak i w Rosji należy odróżniać narody od bolszewickiej władzy z kagiebowskiego nadania.

  PS. Wiesz przecież, że nikogo nie banuję ...
 • @AdNovum 19:18:40
  Front to będziesz miał, jak zostawią Ukraińców samych sobie.
  Przypomnij sobie Gruzję i zachowanie Lecha Kaczyńskiego, który potrafił zmontować koalicję krajów, broniących Gruzinów i tego właśnie Putin nigdy mu nie darował
 • @LordConqueror
  W obecnej dobie światowego handlu, kontrolowanego przez wielkie korporacje, mniej zależy im na "obszarze" a bardziej na sile roboczej. Dlatego nie zaatakują rakietami, ale innymi metodami zaciekle będą zwalczali wszelkie symptomy współpracy takich krajów jak Polska, Węgry, Ukraina, Litwa a może i kiedyś Białoruś. Nie dałoby się tego lekceważyć, omijać, realizując bratnią współpracę niemiecko - rosyjską.
 • @LordConqueror 19:26:22
  Mówmy o tym co jest nie o projekcjach. Nawet jeśli coś kombinujemy, jak to zwykle Żwirek z Muchomorkiem.:)
  Ukraińcy jak dotąd mają nieaktywny system immunologiczny. Nie walczą. Prawdopodobnie na polecenie brukselki.
  Jak będą walczyli o swój kraj to się ewentualnie dopiero okaże.Wyrobię sobie pogląd. No i czym.
  My musimy wspierać obywateli Ukrainy w tym trudnym okresie.
  Świat nie powstrzyma Rosji, ale krzycz. Wozów nie ruszaj. Tym popsutym możesz jechać, tylko go przemaluj. Nie, zostaw. Pójdzie na części. Jedź pociągiem. Dam Ci puszkę brzoskwiń greckich na drogę, żeby nie było, że tak z pustymi rękami Cię wysłałem.

  "Może się wtedy skończy na zaanektowaniu przez Rosję południa i wschodu Ukrainy"
  Hmm. Obaczym. A dlaczego mu nie wjechać, bez sprowokowania majdanowców, do Kijowa i przywrócić Janukowycza?

  eee tam, paliwa nie starczy do Niemiec. Za to kto wie, co może jeszcze być zrobione, czy powiedziane, czy uzgodnione. Oczywiście dobrowolnie w tej trudnej sytuacji, czy jeszcze trudniejszej nadchodzącej. Stanowiska sztywne, potrafią nabierać cech elastycznych w takich warunkach.


  Dobra Błękitny przyjmuje. To o ile leci rubel dziennie od poniedziałku, powiadasz?
  Ciśnienie to mogą próbować robić. Skończy się tak, że tym ciśnieniem zapłacą za paliwo do złomów.
  Myślisz, że taki majstersztyk się planuje, z pominięciem tego istotnego aspektu? Coś wątpię..
 • Kolumna wojsk rosyjskich przemieszcza się przez Zaporoże
  To jest rzut beretem (72 km ) od Dniepropietrowska - centralna Ukraina.
  Kijów nie reaguje.

  http://tyzhden.ua/News/103674
 • @LordConqueror 20:46:57
  Jeśli przyjadą do Kijowa. Przywiozą Janukowicza, wsadzą go do pałacu prezydenckiego i odjeżdżając zostawią niedbale zapisaną kartkę na słupie bez podpisu: "Ruszcie go, to wrócimy poigrać"?
  Cały plan w pizdu, powiem Ci Lord. Wylądował.
  Oczywiście Janukowicz podpisze im za to Krym. Pewnie jeszcze kilka rzeczy będzie podpisane przy okazji.

  Weźmie, nie weźmie. Na razie instalują się na Krymie. Wypchnęli na Odessę.
  Majdanowcy nie reagują. Ruszy się na północ, zachód i co zrobi Kijów? To walczy, czy nie? Jak nie wtedy to kiedy?
  Tak, zasadnicze pytanie brzmi: Czy sępy ruskie chcą faktycznie gwarantować niezależność i integralność swojej zdobyczy.

  Odp na to pytanie mnie obecnie interesuje paląco.
 • @LordConqueror 23:13:11
  Bronio, Sikorem, chce konferować w poniedziałek Radą NATO. Tego o Ukrainie nie słyszałem. Protokół czwarty? Spsują nam wszystko gamonie. Ja tu z wędką siedzę, a te uje mi pomostem bujają. Mówie Ci, ze spsują. Zapłacimy za to i gówno dostaniemy, nie zegarek. Smutne. No, ale ciężko do takiej gry siadać, gdy własny kraj pod miękką okupacją.
  Wiesz, ze Putin ma trzymanie na Donka i Bronka, nie? Nie uciekło Ci to?
  Pamiętasz, że on ma prawdziwe papiery na 10.04? No. A z drugiej tamci ich za jaja trzymają. One mogą być w tym wszystkim skliszczone. Od wczoraj mnie Bronio, Donek i Radzio wyglądają na lekki falset..
 • @Torin 23:35:44
  "Wiesz, ze Putin ma trzymanie na Donka i Bronka, nie?"

  Przepraszam, że wcinam się między szermierzy, ale donek mnie rozbawił do łez:

  "Jak podkreślił Donald Tusk, Europa i świat nie będą tolerowały aktów agresji." To cytat z dziennik.pl, a to "linka" do całości:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/452204,donald-tusk-o-planach-wladimira-putina-ws-ukrainy-nie-dla-wojny.html

  Ach, jakiż nam płemieł wojowniczy się zrobił...

  Ukłony
 • @night rat 22:24:30
  Ależ nie ma wątpliwości, że ta nie-wojna, jest o pokój i bezpieczeństwo.
  Jak każda nie-wojna..
 • @Jasiek 00:02:13
  Ta, słuchałem go dzisiaj. On jest trochę mniejszy przypał niż Radzio, ale obaj powinni wziąć L4, czy coś. Na ich kursie i ścieżce nie ma dla nas żadnej korzyści, tylko koszta, a jeszcze cała trójca może wykonać zwrot przez plecy i wtedy dopiero partniory zgłupieją co jest grane;p
 • @lancelot 18:28:01
  Masz rację do zadufanych, ukrytych, zakutych łbów, a występujących obecnie dla niepoznaki z podstawioną facjatką i bezwzględnie usuwających nieprzychylne im komentarze na pewno nie dociera !!!
 • Polskę ratujcie a nie Ukrainę!!!
  Doprawdy nie wiem, dlaczego wszyscy zajmują się Ukrainą, jakby była pępkiem świata??? Że niby Putin wejdzie i położy na nią łapę?? Odetnie gaz, wprowadzi embargo?? Sorry, ale nie mogę jakoś wykrzesać z siebie współczucia, dla tego skorumpowanego kraju. Rewolucja pomarańczowa skończyła się tak , jak się skończyła, a teraz niby ma być lepiej , bo co?? To, że Majdan walczy o uwolnienie Tymoszenko wiedziałem od dawna, to , że Tymoszenko będzie startowała na prezydenta też , to że wygra wybory , jest prawie pewne, chyba, że wygra nacjonalista.
  Zastanawiam się czy nas stać na "majdan"? U nas też korupcja, skandale, rząd robi co chce, ciągle tylko przyrzeka gruszki na wierzbie, a bieda szaleje. Tylko , że u nas to już nawet opcji żadnej . PiS okrągłostołowa koncesjonowana opozycja albo przefarbowane lisy z byłej PZPR. Chyba jeszcze większa kiła niż na tej Ukrainie.
 • @moher 06:03:25
  "A skoro takich tegich strategow glodalnych wybralismy na swoich reprezentantow,....)

  Hmmm.... szanowny Panie, ja rozumiem, że ktoś na nich głosował, ale proszę nie stosować odpowiedzialności zbiorowej. Tym bardziej, że pisze Pan w pierwszej osobie liczby mnogiej "wybraliśmy" - jakoś ciężko mi uwierzyć, że Pan też tak wybierał.

  Ukłony.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031