Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 4786 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

15 lat świetlnych, 25 lat do prześwietlenia!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W świetle "rewelacji" Piskorskiego, dążenie Hejdżuda, by pierwsze 15 lat tylko mignęło nam przed oczami, tak abyśmy nie zdążyli przyjrzeć się bliżej "owocnej" współpracy KLD z CDU, staje się w pełni zrozumiałe.

        Premier rządu i członkowie PKW rżną głupa, więc propagandowy spot nadal spokojnie sobie grasiuje w prorządowych mediach. Jedną zagadką do rozwiązania przez organy ścigania, będzie w przyszłości sprawa umów i szczegółowego rozdysponowania tych 7-miu milionów, pomiędzy poszczególnych beneficjentów: twórców pod względem "artystycznym", podmiotów bezpośrednio zaangażowanych w produkcję i dystrybucję, lektorów oraz osób, których wizerunek wykorzystano w spocie. Przecież Paul McCartney nie jest jedyną osobą, która tam występuje. Co prawda mniej sławni, ale jednak tam występują: i Edyta Wojtczak i wiele innych nieznanych bliżej osób a także nieżyjący już Jan Suzin. Do tego niektóre fragmenty budzą podejrzenie, że były wzięte z innych materiałów, do który prawa mogły mieć inne firmy bądź osoby.

       Nie mniej zagadkowy, od pierwszych "15 lat świetlnych", wydaje się dobór tematów w drugim, tym unijnym, wątku, który można uznać za kolejne: "10 lat do prześwietlenia"! Ale już początkowa scenka spota budzi ogromne watpliwości. Oto okazuje się, że tak okrzyczane, przełomowe podobno, wydarzenia z lat 1989 - 1990 nie zasłużyły sobie, w oczach decydentów, pomysłodawców i twórców, na uznanie - choć podział czasowy został ustalony jednoznacznie:

III RP przed wstąpieniem i III RP po wstąpieniu do UE!

Narzuca się więc pytanie: Dlaczego wstawiając parę znanych prezenterów telewizyjnych na tle napisu "1991", jednoznacznie uznano, że te wcześniejsze dwa lata nie miały istotnego wpływu na wejście do UE? Może dlatego, że rządzili wtedy jacyś przeciwnicy "europejskości", jacyś nieudacznicy, może nawet wrogowie państwa polskiego, którzy zamiast kraj rozwijać, by doganiać inne państwa europejskie, sterowali krajem w zupełnie innym kierunku, spychając go ku przepaści? Zresztą, każdy sam łatwo może sprawdzić, kto w tamtych latach premierował ... i sobie odpowiedzieć na te dylematy. No dobrze, ale w takim razie, co takiego ważnego wydarzyło się w 1991 roku, że Donald Tusk uznał ten właśnie rok za przełomowy, za początek drogi do Unii? Nie podejrzewam, że pod wpływem zamroczenia, za punkt startu uznał utworzenie znienawidzonego przez siebie, rządu Jana Olszewskiego. A więc co ...!!!(?) Na szczęście mamy Wikipedię ... gdzie możemy znaleźć takie kwiatki na temat Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Donalda Tuska:

"Krajowa konferencja założycielskaa odbyła się 29 i 30 czerwca 1990, zaś ugrupowanie formalnie zarejestrowano 9 października tego samego roku. Na czele partii stanął Janusz Lewandowski. W wyborach prezydenckich liberałowie wsparli kandydaturę Lecha Wałęsy ... Swój program KLD określił jako "pragmatyczny liberalizm". Głosił potrzebę prywatyzacji i rozszerzenia zakresu działania wolnego rynku. Opowiadał się za integracją Polski ze strukturami zachodnimi, ostrożnie przeprowadzaną dekomunizacją oraz za neutralnością światopoglądową państwa. Do marca 1991 partia działała jako część federacyjnego wówczas Porozumienia Centrum, które opuścili, gdy na bazie PC powstała jednolita formacja deklarująca nurt chadecki. W 1991 jednocześnie współtworzyła mniejszościowy rząd koalicyjny, na czele którego stał współzałożyciel partii, Jan Krzysztof Bielecki. W skład rządu weszli politycy Kongresu: Janusz Lewandowski(minister przekształceń własnościowych), Henryk Majewski (minister spraw wewnętrznych), Andrzej Zawiślak (przez krótki czas na stanowisku ministra przemysłu). Rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego został Andrzej Halicki, doradcą premiera ds. młodzieży Paweł Piskorski, a sprawami kobiet zajmowała się w rządzie Anna Popowicz. 19 maja 1991 nowym przewodniczącym partii został Donald Tusk. Kierowana przez niego partia znalazła się w opozycji wobec rządu Jana Olszewskiego."

       Warto to podkreślić, że w świetle dzisiejszych doniesień tygodnika "Wprost", nabiera dodatkowego znaczenia fakt, że rozstanie KLD z PC nastapiło z powodu opowiedzenia się głównego nurtu Porozumienia Centrum po stronie wartości chrześcijańskich (WIkipedia: "Chrześcijańska demokracja, potocznie chadecja (od skrótu ChD) – nurt w myśli politycznej i społecznej, który pojawił się pod koniec XIX wieku jako odpowiedź myśli katolickiej na rosnące wpływy socjalizmu").

      Tu należy głośno powtórzyć: Donald Tusk wystąpił z PC już wtedy jako zdeklarowany wróg polskiej tradycji, polskich wartości, polskiego katolicyzmu a jednocześnie - jako przyjaciel byłych komunistów, esbeków, agentów, kapusiów, obiecujący łagodne podejście do lustracji, dekomunizacji, deubekizacji! Jeśli w tym momencie przypomnimy sobie o jego ślubie kościelnym tuż przed wyborami w 2005 roku oraz ostatnią wyprawę do Rzymu, gdzie brylował m.in. z towarzyszem Aleksandrem Kwaśniewskim, ściskającym się z Bronisławem Komorowskim oraz z Lechem Wałęsą, to musimy uznać, że nie istnieje taka skala hipokryzji, za pomocą której możliwe byłoby zmierzenie podłości tego człowieka. A przecież musimy jeszcze dodać do tego motywy, jakie legły u podstaw stworzenia propagandowego - wcale nie "unijnego" - spota ...

  Może spróbujmy najpierw przypomnieć sobie pamiętne słowa Jana Pawla II: "W tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło ..."

A cóż nam chciał w tym spocie przekazać "nasz" premier, jak nie podobne "przesłanie":

W tym roku, 1991, i Kongres Liberalno - Demokratyczny się naprawdę zaczął, i Donald Tusk się zaczął i oficjalna przyjaźń z postkomuną się zaczęła, i teatr się zaczął, i kłamstwo się zaczęło ...

Nie powinno więc nikogo dziwić, że teraz wszystkich bohaterów tamtych czasów (z lat 1989 - 1991 i później) odnależliśmy obecnie razem, w Rzymie a także we "wspomnieniach" Pawła Piskorskiego. I wcale - właśnie dokładnie w tym kontekście - nie zastanawiałbym się: "Czy Hejdżud brał ...", ale: "Czy się już wtedy wywiązał ..."??? Bo jeśli nie wywiązał się wtedy, to wywiązuje się także teraz i przez wszystkie poprzednie lata to robił! A jest taka możliwość, gdyż niemiecka partia chrześcijańsko-demokratyczna CDU mogła wspierać ludzi, którzy chcieli tworzyć Kongres Liberalno - Demokratyczny, funkcjonujący w ramach Porozumienia Centrum, osadzony światopoglądowo po stronie chadecji. Natomiast ustawienie się po stronie komuny, mogło takie wsparcie przerwać. Tylko że w tym momencie pojawia się problem, jak oddać to, co się już wydało ... może właśnie w postaci późniejszej uległości?

PS. To dopiero połowa notki, ale z racji wczorajszej Niedzieli Miłosierdzia Bożego, postanowiłem przejść do szczegółów związanych z "unijnym" spotem, dopiero w kolejnej notce.

 

KOMENTARZE

 • @autor
  // abyśmy nie zdążyli przyjrzeć się bliżej "owocnej" współpracy KLD z CDU, staje się w pełni zrozumiałe//

  Wiesz co jest najgorsze? To, że większość Polaków doskonale zdaje sobie sprawę z proniemieckości tego lumpa... i co? zagłosowali debile po raz drugi!
 • //... rozstanie KLD z PC //
  Jedna złodziejska partia rozstała się z inną złodziejską partią.
 • Zasada jest prosta i od dawna zdefiniowana
  Pierwszy milion trzeba ukraść, można go oczywiście dostać, dalej można już działać samodzielnie.
  Z jednej strony mamy Piskorskiego, człowieka o wątpliwej reputacji, który nagle na fali wyborów przypomniał sobie... czyli papka dla lemingów. Nie raz mieliśmy takie sytuacje, np. o tym, że w dniu katastrofy pod Smoleńskiem dla Macierewicza najważniejszym było zjedzenie obiadu a potem zmiatanie do Polski.
  Z drugiej strony każda partia ma za uszami... Bez kradzieży nie będzie pieniędzy potrzebnych na promocję, by wygrać wybory. Kaczyńscy, by znaleźć pieniądze na zaistnienie w polityce uwłaszczyli się na majątki przedsiębiorstwa RSW Prawa, Książka Ruch (fundacja Srebrna), później mamy bank, który na kilka lat z wyprzedzeniem płaci czynsz za lokale na których uwłaszczyli się Kaczyńscy z ekipą.
  Wybory do PE są nieistotne dla zwykłego obywatela, ot taki order za zasługi, zesłanie jak za czasów PRL stanowisko ambasadora w Kenii. Dostaniesz pieniądze w zamian za to, że w kraju nie będziesz przeszkadzał. Na takich stanowiskach mamy Ziobro, Kurskiego i kilku innych. Ty, jak nie będziesz idiotą zarobisz na spokojne życie, do końca swych dni, ale nie będziesz przeszkadzał.
  Dla Kaczyńskiego jednak te wybory są bardzo istotne. Kolejne przegrane pokażą nawet najbardziej ślepym zwolennikom, że to już emeryt polityczny. Dla reszty partii to igraszka. Pozostałe partie po prostu spokojnie wyślą tych, których muszą wysłać, na równię pochyłą ku politycznej emeryturze.
 • @Zawisza Niebieski
  A ty nadal, jak zwykły idiota, nie rozumiesz tego co zostało napisane, więc bredzisz o Kaczyńskim, Srebrnej ... choć już dawno sądy te sprawy rozstrzygnęły. Za to torby z pieniędzmi, krążące wokół ludzi, od początku ich karier politycznych, a którzy teraz zajmują najwyższe stanowiska w państwie i wciąż szkodzą Polsce i Polakom, znajdują się zdecydowanie poza twoją zdolnością postrzegania ...
 • @Zawisza Niebieski 22:31:27
  A ty, jak zwykle , pieprzysz głupoty!!! Macierewicz dostał od I. Kaczyńskiego polecenie, aby wracać szybko do Polski, bo cała wierchuszka państwa została zamordowana i nie wiadomo było, co się w kraju dzieje!!!
  Porównywanie bandy ryżego matoła do PC i PIS dowodzi, że powinienieś zająć się działką, czytaniem książek lub spacerami a nie polityką, bo nie masz o niej zielonego pojęcia!!! Być może bierzesz kasę za te wypociny i to jest obrzydliwe, bo opluwasz ludzi, którzy niczego nie ukradli i pracowali dla POLSKI a nie dla interesów ościennych państw!!!
 • @1normalnyczlowiek 09:13:17
  Witam. Jest takie powiedzenie:" nie dyskutuj s głupim, bo podzielisz jego poglądy, sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"!!! Dlatego nie nalezy dyskutować z takimi typami, tylko dawać twardy odpór!!!
 • @Zawisza Niebieski 22:31:27
  Słuszne uwagi. Wielu komentatorów jest zbyt młodych, zeby pamietać te machloje "patriotów" albo za starzy i maja sklerozę.
  Inna opcja to taka, ze to oisowscy agenci próbujący bronić jednego z najwiekszych szkodników w historii RP.
  O ich miałkosci umysłowej świadczy choćby to, że ciagle wklejają praktycznie te same teksty.
  Szkoda na nich czasu :)
 • @zibi 09:39:18
  Tu się pisze prawdę o politykach a nie pobożne życzenia i manipulacje.
  Pomyliłeś adres.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  //... rozstanie KLD z PC //
  "Jedna złodziejska partia rozstała się z inną złodziejską partią"

  ---> Bzdury piszesz, jako typowy propagandzista tej pierwszej formacji.
  Zacznij wreszcie się edukować, poczytaj trochę ...
  Jakoś dotąd nikt nie zaprzeczył, że - tak jak wspomniałem w notce - KLD wraz z Tuskiem odłączyła się od PC z powodu różnic światopoglądowych i chęci współpracy z postkomuną - na co Kaczyński nigdy by mu nie pozwolił!
 • @zibi
  "... Jest takie powiedzenie:" nie dyskutuj s głupim, bo podzielisz jego poglądy, sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"!!! ..."

  ---> Dziękuję za wsparcie.
  Przypomnę jednocześnie, że już nie raz - m.in. w moich dawnych bojach na Forum Kraj GW - akurat mną straszono, że : "... a na koniec pokona doświadczeniem" :)

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,57491101,57497909,Re_A_ja_patrze_okiem_normalnegoczlowieka_.html

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,89345656,89360915,Re_Czytam_uwaznie_szczegolnie_w_ekstremalnych.html

  Pozdrawiam
 • @LordConqueror
  " I nie martw się, wszystkim zajmą się za ciebie fachowcy ze wsi."

  ---> On się z tego cieszy a nie martwi ... :)

  Pozdrawiam
 • @LordConqueror 14:41:06
  "Ja nie piszę, żeby on się nie martwił ..."

  ---> Doskonale rozumiem, co masz na myśli i w pełni się z Tobą zgadzam.
  Przecież zachętę do takich zachowań dostarcza organ Michnika i inne bolszewickie szmatławce. Więc co się dziwić, że tak wielu dało się zindoktrynować. Wystarczy, że zbliża się jakieś nasze ważne święto kościelne, to natychmiast jakaś antypolska GWno warta gazetka drukuje po raz tysięczny pierwszy, jakąś "ewangelię" Judasza ...

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 13:44:56
  Ależ ty naiwny jesteś :)
  Ile ty masz lat/
  Jak powstawał KLD to moglem sie zapisać. Na 17 pozycji na liście.
  Ale nie zrobiłem tego bo sie brzydzę partokracją.
  Zanim napiszesz coś równie głupiego to poradź sie starszych.
 • @1normalnyczlowiek 13:58:33
  // typowy propagandzista tej pierwszej formacji.//

  //" I nie martw się, wszystkim zajmą się za ciebie fachowcy ze wsi."

  ---> On się z tego cieszy a nie martwi ... :)//

  Nie pozwalaj sobie za dużo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  "Nie pozwalaj sobie za dużo."

  ---> Lepiej podziękuj, że ciebie łagodnie potraktowałem ... i nie podskakuj. Przez ponad 5 lat nie dały mi rady mendy z Czerskiej, więc i ty nic nie zdziałasz. Wygoogluj sobie by zobaczyć, jak tam tęsknili za "normalsem" :)

  PS. To nie ty przypadkiem, jak typowy komuch - co lubi wrzucać wszystkich do jednego worka - do złodziei, których bronisz usiłujesz dokooptować normalnych ludzi i napisałeś te bzdury, kłamstwa i oszczerstwa:
  "Wielu komentatorów jest zbyt młodych, zeby pamietać te machloje "patriotów" albo za starzy i maja sklerozę" ?
 • @1normalnyczlowiek
  Premier(czy aby?) nadal nie chce wytłumaczyć swojego dziwnego zachowania w Smoleńsku 10/04, ale widać, że ta sprawa nie daje mu spokoju. Czy mam iść także do sądu z tygodnikiem „wSieci”, który publikuje i informuje, że przybijałem żółwiki z Putinem i radowałem się po upadku samolotu? Mam się z tego tłumaczyć?! http://wpolityce.pl/polityka/193392-premier-nadal-nie-chce-wytlumaczyc-swojego-dziwnego-zachowania-w-smolensku-1004-ale-widac-ze-ta-sprawa-nie-daje-mu-spokoju http://wpolityce.pl/p/189521 Ps. Bardzo wymowne, to zdjęcie. Mówi tak trzymać, udało się. Tusk już nie musi się z niczego tłumaczyć, bo dla większości POLAKÓW jest nikim. To co mówi i robi jest dawno rozszyfrowane przez społeczeństwo. Na pewno, nie pozostanie bez podziękowania. To, co robi musi go bardzo stresować, musi uważać na swoje zdrowie psychiczne. Tak, rabie/błaźnie i rerający kretynie od chwili poczęcia żydoszwabie Półtusku: masz się wytłumaczyć z tych haniebnych zdjęć. Z drugiej strony, co tu tłumaczyć: jedno zdjęcie mówi więcej niż dziesięć tysięcy słów. Nawet Putin potrafił lepiej udawać smutek. Tak, łajzo!!! Masz się tłumaczyć ze wszystkiego, bo żyjesz na koszt społeczeństwa! że nie wspomnę już o tym że jesteś jego przedstawicielem i masz wobec niego zobowiązania! Ale żeby rozumieć takie rzeczy, to trzeba być człowiekiem a nie bydlęciem. Pzdr! dałem 5+++!
 • @Kula Lis 62
  "Pzdr! dałem 5+++!"

  ---> Dziękuję, pozdrawiam i życzę zdrowia! :)
 • @1normalnyczlowiek 20:09:17
  Dzięki. Pzdr!
 • @1normalnyczlowiek 20:09:17
  Niemiecka miłość Tuska. Premier w 2010 r. kazał zerwać koalicję z SLD na Opolszczyźnie na rzecz Mniejszości Niemieckiej. Walczył wówczas jak lew/Król Lew. Oglądając ten film kreskówkę ryży rab/błazen, kretyn, rogacz płacze, o czym wspominała jego ślubna.

  Późna jesień 2010 r. Jest tuż po wyborach samorządowych. Platforma Obywatelska zwyciężyła w wyścigu wyborczym do opolskiego sejmiku, gdzie dotychczas władzę dzieliła z Mniejszością Niemiecką. Tym razem miało być inaczej.

  Władze PO w regionie opolskim chciały zmiany koalicjanta. Postawiono na kierowane wówczas na SLD kierowane wówczas przez posła Tomasza Garbowskiego. I udało się. Lewica chciała na siłę wrócić do rządów, a Platformie pasował koalicjant, którego można trzymać na własnej łasce. Mniejszość Niemiecka straciła władzę na rzecz, jednak tylko na tydzień.

  Garbowski wspomina tamte wydarzenia tak:

  Pojawił się telefon z centrali, który był bardzo dużym zaskoczeniem dla polityków PO z Opola. Zależało im na zmianie, nie chcieli już dzielić władzy z Mniejszością Niemiecką.

  –- mówi mi poseł SLD Tomasz Garbowski.

  Okazało się, że centrala Platformy Obywatelskiej nakazała natychmiast zerwać koalicję z SLD i powrót do dawnego układu z Mniejszością Niemiecką. Ba – w ramach rekompensaty za stres poniesiony przed utratą stanowisk - MN otrzymała dodatkowe miejsce w zarządzie regionu.

  Nawet małżeństwa hollywoodzkie trwają dłużej.

  –- śmieje się Garbowski.

  Poseł dodaje, że liderzy PO z Opola byli bardzo zaskoczeni działaniem premiera, który osobiście zaangażował się w powrót na stołki ludzi z Mniejszości Niemieckiej. Oficjalnym wytłumaczeniem dla partyjnych dołów PO było „niewzmacnianie SLD”. Ale czy na pewno?

  Jednak w innych regionach koalicja PO-SLD mogła istnieć…

  –- zastanawia się Garbowski.

  Faktycznie tak było. Platforma w całej Polsce zawierała wiele lokalnych koalicji z politykami SLD: na Pomorzu, w Bydgoszczy czy na Dolnym Śląsku.

  Pamiętam doskonale zamieszanie jakie zrobili Niemcy, kiedy okazało się, że mogą stracić władzę. Pamiętam również, że zarówno politycy SLD jak i działacze opolskiej PO dzielnie walczyli, aby odciąć mniejszość od stołków. Wystarczył jeden telefon od premiera…

  Zaznaczę tylko, że w wyniku ubiegłorocznych przetasowań na Opolszczyźnie, liderzy PO z Opola wzmocnili mniejszość, czyniąc jej człowieka pierwszym wicemarszałkiem regionu.

  To wszystko z miłości, czy z czystej kalkulacji politycznej?

  Łukasz Żygadło
 • @1normalnyczlowiek 20:09:17
  Tuskowie dostali mieszkanie w prezencie od "ojca chrzestnego" KLD? NOWE FAKTY. Donaldowi Tuskowi wymsknęła się dziś ciekawa informacja. Komentując na konferencji prasowej publikację "Wprost" dotycząca niemieckiego finansowania jego partii - niepytany przez dziennikarzy - poruszył temat, który w tygodniku się nie pojawia: swoich nieruchomości. Szef rządu i lider PO stwierdził jednoznacznie, że domu w Sopocie nigdy nie nie kupił, a posiada jedynie dwa mieszkania. Tymczasem Paweł Piskorski w książce jednak pisze o domu, którego Tuskowie przed laty mieli stać się właścicielami. Rzekomo dzięki pożyczce.

  "Chciałbym, żebyście państwo wiedzieli. Nigdy nie kupiłem domu w Sopocie. Tak jak on [Piskorski] stwierdza pierwszego domu, zatem jest domniemanie, że kupiłem wiele domów w Sopocie. Mamy z żoną dwa mieszkania - jedno 60-metrowe, drugie niespełna 40-metrowe".

  Abstrahując od faktu, że Tusk ma jeszcze działkę letniskową, o której zapomniał, to wszystko się zgadza. Przynajmniej według ostatniego oświadczenia majątkowego. http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/54654-678091398794528.jpg  Paweł Piskorski, były towarzysz partyjny dzisiejszego premiera, wskazuje człowieka, który kiedyś mógł pomóc Tuskom. "Ojca chrzestnego" i głównego sponsora KLD, bogatego biznesmena (zmarłego w październiku zeszłego roku) Wiktora Kubiaka.

  - Tusk był wtedy bardzo ubogi, gnieździł się ze swoją żoną Gosią w domu asystenta w Gdańsku – tam nawet nie miał własnego telefonu! Gdy musiałem skontaktować się z nim, już wtedy przewodniczącym partii, to dzwoniłem do recepcji domu akademickiego i przywoływany Donald schodził do telefonu. Nie było mowy wtedy o żadnych pieniądzach, wpływach, pozycji - wspomina Piskorski w książce. Następnie dodaje: To był na pewno jakiś problem techniczny, logistyczny. Zwłaszcza dla Gosi, która często zostawała sama, ale problem ten szybko się rozwiązuje, bo już w kolejnym roku kupili dom w Sopocie. Zdaje się dzięki pożyczce.

  Od biznesmena i sponsora KLD Wiktora Kubiaka? - dopytuje rozmawiający z nim Michał Majewski. - Tak mówił Wiktor, ale nie potrafię tego zweryfikować - odpowiada Piskorski.
  Na ten temat:
  Zmarł Wiktor Kubiak - tajemniczy "ojciec chrzestny" Donalda Tuska
  Tusk przyznaje się do niemieckiej pożyczki? Jego partia nie pozwie Piskorskiego
  "Donald Tusk w tym czasie sypał pieniędzmi" - ujawnia były członek KLD
  Piskorski, hotel Victoria i dolary w walizkach - śp. A. Lepper pytał o to już w 2001 r.
 • @LordConqueror 21:11:10
  dzięki, dobre, pouczające. Pzdr!
 • @1normalnyczlowiek 20:09:17
  Piskorski do poprzednich oskarżeń o finansowanie KLD przez niemieckich chadeków dorzucił dziś kolejne:

  Pieniądze w reklamówkach to jest fakt dotyczący polskiego finansowania [KLD-red. wP], które było zgodne z prawem i które opisuję w tej książce. Polscy biznesmeni, taka wtedy była dozwolona formuła, chociaż nie przysparzająca Donaldowi Tuskowi specjalnie honoru bo to czasami byli różni przedsiębiorcy, którzy mieli kłopoty z prawem, i to jest opisane, i tego nigdy nie kwestionowali.

  Piskorski zasugerował w TVP Info, że ma dowody na swoje tezy, ale podkreślił, że przedstawi je dopiero w sądzie, jeśli zostanie pozwany.
 • @1normalnyczlowiek 20:09:17
  Mamy jak widać przeszeregowanie "wojsk", niemiecka opcja Tusku i jego PO-wska banda idą do odstrzału za sprawą sowieckiej Bula. Ciekawe kogo grupa trzymająca władze podsunie tym razem ogłupionym i skołowanym Polakom.?
 • @1normalnyczlowiek 16:33:54
  //Lepiej podziękuj, że ciebie łagodnie potraktowałem ... i nie podskakuj//

  Sam nie podskakuj. To ostatnie ostrzeżenie.
  Pisz co chcesz, nikomu nic do tego ale za ataki osobiste, oszczerstwa i obrażanie komentatorów nie licz na oklaski.
 • @1normalnyczlowiek 20:09:17
  Janusz Szewczak (agencie sowiecki, POspolity złodzieju, etc... chazarze Icku Blumefel vel ) Janie Krzysztofie - to kto w końcu wziął te niemieckie srebrniki? Jak głosi wieść gminna - 50 lat z okładem rządzili tu ruskie, a teraz górą jest stronnictwo pruskie…

  Panie Janie Krzysztofie Bielecki - niech Pan stanie przed polską opinią publiczną i wyjaśni nam, szaraczkom, czym się różni pożyczka od bratniej partyjnej pomocy. Na kluczową rolę w pozyskaniu finansowej pomocy niemieckiej CDU dla gdańskich liberałów z KLD przez byłego premiera, szefa wielkiego banku Pekao SA, dziś szefa zespołu doradców premiera D.Tuska - Jana Krzysztofa Bieleckiego wskazuje niedwuznacznie ich były partyjny przyjaciel, wielokrotnie nagradzany i chwalony, cudowne dziecko liberałów P.Piskorski.

  Jan Krzysztof Bielecki, podobno super-spec od międzynarodowych finansów, w ostatnich latach zawsze tak chętnie pouczający Polaków ze studia TVN24 o tym, jak się robi wielki biznes i wielkie transakcje w ostatnich miesiącach dyżurny komentator gospodarczy rządu, nagle zapadł się pod ziemię. Nie chce nawet przyjść do studia „Kropki nad i”, tak przecież życzliwej i wyrozumiałej dla PO red. M.Olejnik. Tym razem Bielecki jakoś nie chce wytłumaczyć się z oskarżeń Piskorskiego i zawiłości swych relacji z Niemcami z początku lat 90-tych. A przecież kto jak kto, ale to właśnie on powinien znać szczegóły finansowania KLD na początku lat 90-tych i dobrze pamiętać sceny niczym z filmu.

  Gdański Układ dziś mocno plącze się w zeznaniach i nabrał wody w usta. Podważa jedynie wiarygodność swego dawnego, wybitnego, politycznego działacza, sekretarza KLD Piskorskiego, ale jakoś nie zamierza się z nim procesować, w jakże dogodnym trybie wyborczym. Dziś unijny komisarz, tak fantastycznie opłacany, były Minister Przekształceń Własnościowych, polityk ze ścisłego grona KLD i PO, który na początku lat 90-tych tak ochoczo wyprzedawał polski majątek narodowy różnego rodzaju biznesmenom, w tym również tym zaprzyjaźnionym i często mocno podejrzanym, jak choćby W. Kubiakowi, nazywanego przez niektórych „Ojcem chrzestnym KLD, związanemu z WSI - fundatorowi i sponsorowi KLD i jak donoszą dziś niektóre niezależne media, podobno nawet dobroczyńcy premiera D.Tuska. Dziś Janusz Lewandowski ponowny kandydat PO do Europarlamentu twierdzi, że „Piskorski nie przypadkowo został wywalony z PO”.

  Można by przecież łatwo odwrócić to stwierdzenie i powiedzieć, że nie przypadkowo prominentny działacz gdańskich liberałów (POspolity złodziej, chazar o szczurzym pysku Langman vel) J.Lewandowski został komisarzem UE d/ s budżetu. Skoro KLD, a dziś PO tak bardzo dbają o czystość układów i przejrzystość relacji z biznesem, w tym również z tym zagranicznym, to byłoby właściwe, by Pan komisarz, Wielki Prywatyzator Lewandowski przypomniał Polakom szczegóły prywatyzacji warszawskiego Polkoloru i rolę tzw. „Brygad Mariotta”. Przecież na początku lat 90-tych prawie, że powszechna była opinia wśród znawców tematu, że pieniądze za prywatyzację tej warszawskiej fabryki od W.Kubiaka wpływały w ratach i w gotówce, a niektórzy twierdzą, że nawet w walizkach, choć Piskorski mówi o foliowych torbach.

  Obecny poseł PO A.Halicki, który jest pewny, że żadnej współpracy z CDU nie było, powinien dobrze pamiętać szczegóły tej prywatyzacji, a ówczesne MPW nie przywiązywało zbyt wielkiej wagi do tego komu, za ile i w jaki sposób sprzedawało kolejne polskie firmy. Do tego stopnia, że na początku lat 90-tych nie posiadało nawet profesjonalnego działu księgowości, co później wytknęły kontrole NIK.

  Można by nawet uwierzyć premierowi Tuskowi, że on osobiście nigdy nie wziął żadnej pożyczki od CDU, tym bardziej, że pożyczkę trzeba oddać, ale Paweł Piskorski w tej sprawie sugeruje główną rolę byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Sprawa jest ze wszech miar poważna i wstydliwa i wygłupy ze spuszczaniem wody na ten temat, ze strony posła PO, Stefana Niesiołowskiego, którego jak sam twierdzi dalecy przodkowie negocjowali już z Krzyżakami pod Grunwaldem, jest całkowicie nie na miejscu.

  Ten ważny epizod bratniej pomocy finansowej CDU dla KLD, jak i pierwszych prywatyzacji gdańskich liberałów i ich osobistej sytuacji materialnej jest mimo upływu 23 lat nadal niezwykle istotny dla zrozumienia polskich patologii prywatyzacyjnych, jak i ciągle dwuznacznej i ułomnej polskiej demokracji. Coraz większa grupa Polaków ma już dość głęboko zdegenerowanej klasy politycznej z wielkim znakiem zapytania w tle, jeszcze z początków tzw. transformacji. Może warto by też wyjaśnić Polakom ten wątek, o którym w Gazecie Polskiej mówi ważny i odważny polityk z Wybrzeża K.Wyszkowski wskazując na inny ciekawy trop dotyczący przekształceń i koncesji w sektorze łączności i telefonii i związanych z tym podejrzeń korupcyjnych w początkach lat 90-tych, gdy rządziło w Polsce KLD.

  Można by też przypomnieć słynną historię tzw. „3 dni dla Warszawki” za rządów Bieleckiego kiedy to zawieszono na kilka dni przed świętami cła na alkohol. W tamtym okresie dość powszechnie w opinii publicznej nazywano liberałów aferałami. Mimo upływu wielu lat należałoby te kwestie Polakom wyjaśnić, a tych których wtedy tak ochoczo straszyło się procesami i nazywało oszołomami najzwyczajniej przeprosić.

  Jeśli chcemy by polska demokracja nadal nie gniła i nie była uwikłana w stare zależności, historię bratniej pomocy CDU dla KLD należałoby szczegółowo i uczciwie wyjaśnić w polskim Sejmie. Inaczej słowa o kondominium rosyjsko-niemieckim mogą nabrać nowego znaczenia.

  Janusz Szewczak Główny Ekonomista SKOK
 • @1normalnyczlowiek
  Tusk pierwszy raz w tak otwarty sposób posługuje się ubecką metodą.” Piskorski o podwójnej moralności premiera.

  Materiały do tej książki były już gotowe w 2011 r., ale wtedy nie zdecydowałem się na publikację z dwóch powodów. Byłem w otwartym i świeżym konflikcie z liderami PO - i mogło być to uznawane za zemstę za usunięcie mojego środowiska.

  — tak Paweł Piskorski tłumaczy moment ujawnienia finansowani Kongresu Liberalno-Demokratycznego przez niemieckie CDU. W rozmowie z „Polską The Times” były polityk KLD zapytany o dowody na takie twierdzenie odpowiada:

  Nie będę się bawił w żadne dowody, kiedy nie ma możliwości ich zweryfikowania. Jeśli ci panowie będą czuli się poszkodowani, to oczywiście możemy spotkać się w sądzie. Oni dokładnie wiedzą, że słowa, które najbardziej ich dotykają, są prawdziwe. Tylko sądowe postępowanie daje rękojmie prawdziwości i weryfikowalności. Cokolwiek bym teraz pokazał w tej sprawie, i tak odpowiedzą: „To jest niewiarygodne lub sfałszowane”.

  I bardzo ostro ocenia reakcję premiera na pojawienie się niewygodnych dla niego informacji:

  Tusk pierwszy raz w tak otwarty sposób posługuje się ubecką metodą: Jeśli jest ktoś, kto może w przyszłości stanowić zagrożenie, to zawczasu należy go opluć, zdezawuować i obrzucić błotem, tak aby kiedy się odezwie lub zadziała, móc powiedzieć, że to przecież niewiarygodny człowiek. I tą ubecką metodą posługuje się otwarcie Tusk. Widzę teraz, dlaczego wyjaśnianie niektórych, nawet najbardziej idiotycznych, pomówień czy zarzutów wobec mnie tyle trwało.

  Sugeruje, że śledztwa dotyczące m.in. źródeł pochodzenia jego majątku mogły być sztucznie przedłużane „na wypadek, gdyby premier potrzebował jakiegoś dyskredytującego argumentu”.

  I zarzuca szefowi rządu stosowanie podwójnych standardów – to w wątku pisanego w książce Piskorskiego pożyczania przez Donalda Tuska samochodów od biznesmenów i brania od nich pożyczki na mieszkanie:

  Jeśli chodzi o pieniądze na mieszkanie, to tylko cytuję, bo nie mam możliwości zweryfikowania, czy ówczesny sponsor KLD pieniądze mu pożyczył. Jeśli natomiast chodzi o samochody, to wszyscy w kierownictwie KLD to wiedzieli. Jeszcze raz podkreślam, że z punktu wiedzenia dzisiejszego standardu to rzecz niedopuszczalna. Z punktu widzenia standardów, które funkcjonowały wtedy, dopuszczalne było. Ja tylko nie mogę zrozumieć hipokryzji. W tym Donalda Tuska, który teraz występuje jako mentor, który poucza, jak powinny wyglądać relacje z biznesem, kiedy sam był uczestnikiem zupełnie innego standardu między biznesem a polityką.

  (…) Podwójna moralność w zachowaniu Donalda Tuska była i jest dla mnie kompletnie nie do przyjęcia. Jeśli pani może wyciągnąć jakiś wniosek z tej książki, to mniej o tym, czy przyjmował pieniądze od biznesu, czy nie, tylko bardziej o tym, że stał się w ciągu tych 25 lat człowiekiem o podwójnych standardach i podwójnej moralności.

  Bo sprawa finansowania partii Tuska przez zagraniczne pieniądze faktycznie wygląda na wątpliwą przede wszystkim jeśli chodzi o stosowanie – delikatnie mówiąc – wątpliwych standardów. Nie pierwsza zresztą taka wokół najważniejszego obecnie polskiego polityka.

  mt, „Polska The Times”
 • @1normalnyczlowiek 09:13:17
  Powiem ci, że zwykły idiota powtarza, że sprawę dawno sądy rozstrzygnęły, tak rozstrzygnęły zwykle przez przedawnienie. :) Jak byś przeczytał życiorys p. Andrzeja Kryże, który będąc jednym z skazujących naszych opozycjonistów w sfingowanych procesach nagle przy Ziobrze awansuje na wysokie stanowisko w ministerstwie. Przecież takimi ludźmi PiS się brzydzi. Czym się zasłużył, jaką sprawę sprawnie zakończył a karę za nią poniosły kozły ofiarne?
  A co złego w tym by porównać bandę ryżego i niskiego matoła? Ryży przynajmniej jest na tyle uczciwy, że nie udaje patrioty. Tylko taka różnica.
 • @zibi 09:39:18
  A może pamiętasz co o tym szybkim powrocie Macierewicza opowiadał pewien prominentny wtedy polityk PiS? Skleroza to niestety powszechna choroba wśród tych, co się uważają za jedynych sprawiedliwych. Bez niej na papkę wyborczą załapać się nie da.
  Tak pomyśl, co mógł Macierewicz? Był wtedy posłem opozycyjnej partii?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:04:28
  Masz rację, wiele partii na sklerozie swoich wyborców opiera swoje kariery. Później puszcza się taką kaczkę, jedna pani drugiej pani powiedziała że... Piskorskiego nie można oskarżyć w trybie wyborczym bo nie bierze udziału w wyborach, a wiadomo, że w innym trybie nie ma sensu. Jak pamiętamy, Kaczyński, Kurski byli skazywani za kłamstwa wyborcze, dziś PiS się nauczył, wystawiają osobę której dosięgnąć nie można, takiego emeryta politycznego.
  Ostatni raz wierzyłem gdy ogłoszono PO-PiS, później zrozumiałem, stworzono oscylator, jedni udają libreałów drudzy patriotów, a większość społeczeństwa jest albo za liberałami albo patriotami. Więc albo głosujesz na PiS albo na PO i tak ludzie jak w oscylatorze raz głosują na PiS inni na PO i zawzięcie się epitetami okładają że ten drugi to dureń.
  Najbardziej bawi mnie, jak osobniki takie jak zibi doszukują się płatnych piszących w Internecie. Normalnie człowiek nie myśli, że rozmawia z takim co bierze za to pieniądze. Ale dopiero jak się spotkało z takim zjawiskiem, najczęściej samemu się brało, to wtedy w każdym się widzi własnego kolegę po fachu.
  PiS, jak dobrze pamiętam po przegraniu wyborów gdy oddali władzę za dotacje do partii i przy okazji załatwili swoich koalicjantów zrozumiał, że bez inernetu nie wygra się wyborów. Tak więc wszystkie partie opłacają trolli forumowych i trzeba być ślepym na oczy i mózg, by nie wiedzieć, że tak jest.
 • @LordConqueror 12:22:17
  Widzisz, podobnież tak jest, ale nie zawsze się sprawdza. Dziś z wybuchów Macierewicza cała Polska się śmieje, a przecież on o nich nie 100 a kilka tysięcy razy powtarzał. Nie ukrywam, że nie lubię PiS tak jak i PO, najgorzej jednak nie lubię gdy się głupotę ludziom wciska jak np. o generale, który był pijany? A niech sobie chłopina chlapnie, przecież był pasażerem. Czystą głupotą jest łapanie się na "nowalijki wyborcze". Raz dowiemy się, że Adaś podatków nie zapłacił innym razem, że Donald wziął lewe pieniądze. Ogólnie wiadomo, że bez dużych pieniędzy znaczącej partii nie założysz. A w naszej rzeczywistości albo je ukradniesz, albo dostaniesz od "sponsorów". Najczęściej jest to styl mieszany, trochę kradniesz, trochę dostaniesz od sponsorów. Innej drogi nie ma. Pamiętasz może ustawy Glapińskiego? Podstawę afery paliwowej oraz dzisiejszych wielkich deweloperów?
 • @Zawisza Niebieski 12:34:30
  //... wszystkie partie opłacają trolli forumowych i trzeba być ślepym na oczy i mózg, by nie wiedzieć, że tak jest.//

  Pewnie, że tak jest. Na to idą m.in. pieniądze z "dotacji" państwowych dla partii (z naszych podatków).

  Jak POPiS zrzuci się po milionie to i tak zostanie im jeszcze ok 100 mln na inne "działania" partyjne. A te dwa miliony starczą, żeby opłacać trolli internetowych, którzy będą inicjować nawalanki, wciągając w nie bogu ducha winnych, nieświadomych i oczadziałych wyznawców tego syjonistycznego (po)tworka jakim jest POPiS do spóły z różnymi przystawkami (od SLD poprzez Palikota aż do Korwina i "wschodzących" gwiazd tzw RN).
  Taki troll zadaniowy dużo nie potrzebuje - dorobi trochę do emerytury albo studenckiego stypendium w gotówce. A jak jest bardziej cwany to może załapie się na jakąś fuchę w gminie albo nawet będzie mógł nosić teczkę za jakimś mało ważnym p(osłem).
  Dlatego zwykle nie biorę udziału w takich internetowych nawalankach bo one nie maja NIC wspólnego ze zdrową dyskusją. No bo jak można być tak naiwnym i uważać, że przekona się zadaniowca? Szkoda czasu i energii. Lepiej napisać ciekawą, prawdziwą notkę i patrzeć z uśmiechem jak zlatują się trolle i zarabiają na swoje srebrniki :)
 • @LordConqueror 14:01:54
  Żeby odpowiedzieć na twój komentarz (groch z kapustą :) to musiałbym przekopiować ze 30 moich notek. Juz do tego wszystkiego sie odnosiłem.
  I to nie ja chcę słabego i skłóconego państwa - to efekt "ciężkiej pracy" wszystkich idoli partyjnych od dziesięcioleci. A JPII im wydatnie pomógł, dlatego tak zażarcie budują i bronią Jego legendy.
  A ja jestem bardziej sceptyczny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:56:08
  Masz rację, nawalanki internetowe to tylko podnoszenie wartości reklamowej portali, generują ruch i nic więcej. Dodatkowo wytwarzają atmosferę, że jeśli nie zagłosuję na PO lub PiS, to mój głos nie będzie ważny, ot nie będzie się liczył, a ci drudzy zwyciężą i będzie mi żal. Dlatego mamy 2 partie zbierające w sumie około 50-55 % głosów naszych kilku władców Kaczyński, Miler, Rydzyk, Tusk, Palikot układają nas listy posłów, czyli patrz walka o jedynki w poszczególnych miejscach. A potem dziwimy się, jak ludzie mogli głosować na takiego idiotę p(osła). I mamy co mamy. Dyscyplina partyjna dokładnie wskazuje co należy przegłosować. Czyż to nie jest obraz naszej polityki post-okrągłostołowej?
 • @LordConqueror 13:29:18
  Wielokrotnie mówiłem o tym wybuchu albo Macierewicz powinien dostać Nobla za bombę, która nie niszczy ciał ludzkich, nie daje odgłosu, na zapisie mamy K... wa co oznacza, że piloci utracili kontrolę nad samolotem. Albo należy dać mu izolatkę. Pogoglądaj sobie rekonstrukcje wypadków, bardzo często jeszcze przed kontaktem z ziemią mamy utratę nagrywania.
  Wszystko co chcieli nasi eksperci mogli zbadać, a, że Rosjanie nie oddają samolotu? Przecież to najlepsza rzecz dla ich interesów. My się tu żremy, słaby rząd nie może stanowczo działać , choć i tak nie działa stanowczo, czyli co? Nie widzisz po Majdanie? Niby "cały świat" protestuje, a okazuje się, że to na nas nałożono embargo. Za wszystko płacą nasi producenci.
 • @Zawisza Niebieski 14:33:40
  Oczywiście, okrągły mebel święci triumfy i jeszcze jakiś czas będzie święcił.
  Otumanieni (albo zadaniowani) zdają sie nie dostrzegać, ze partiokracja jest sprzeczna z polską tradycją. Kiedyś zawiązywało się konfederację, grupującą zwolenników różnych opcji i wypracowywano konsensus w danej sprawie. Nawet sejmy zwołane w takim celu uchwalały większością głosów i żadne liberum veto nie było dopuszczalne.
  A teraz podzielili społeczeństwo na "partie" i dzieli sie zwolenników.

  Sam fakt, że nikt nie potrafi wymienić więcej niż po kilku prominentnych p(osłów) z każdej partii świadczy o tym, że reszta to figuranci - takie BMW.
  Musimy wrócić do ruchów prawdziwie obywatelskich i instytucji konfederacji. A na dobry początek wywieźć na taczkach wszystkich bossów partyjnych.
  Może wtedy zacznie się dyskutować o realnych problemach i sposobach ich rozwiązanie zamiast zajmować się partyjnymi przepychankami przy korycie. No i znikną takie głupawe, nic nie wnoszące notki na portalach internetowych. Bo "koń jaki jest każdy widzi".
 • @LordConqueror 15:41:50
  Świetne porównanie :)
  Żeby padł feudalizm ktoś musiał wpaść na taki pomysł i kopnąć mały kamyczek, który potem powoduje lawinę.
  Teraz paradoksalnie żyjemy w systemie neofeudalizmu i też trzeba go rozmontować.
  Z system nie walczy się przy pomocy narzędzi przewidzianych i usankcjonowanych przez sam system. Przegrana jest wtedy pewna. Trzeba próbować innych metod.
 • @LordConqueror 19:02:21
  //Obecny system też się jeszcze nie wyczerpał.//
  Dogorywa ale broni się rękami i nogami.

  //'' Polska nie może wejść do wojny jako pierwsza''//
  Pełna zgoda. Ale Kaczory Donaldy robią wszystko, żebyśmy byli w pierwszym rzucie.

  //Realny pieniądz będzie skutkował moralną odnową i sprawiedliwością dla wszystkich.//
  A kto ma wymyślić ten "realny pieniądz"? Znowu ci z "manhatanu"?
  To podobno Putin ma jakieś nowe pomysły na ten temat i automatycznie dorobił się ksywki "hitlerek":)

  // Dla nas największym problemem jest sojusz Niemiec i Rosji.//
  I znowu zgoda! :) (widzisz, że prawie ciągle sie zgadzamy? :)

  //Na złe wpływy usraelskie mamy chrześcijaństwo, którego musimy się trzymać rękami i nogami.//
  I znowu zgoda! (Uff...) nawet straszni bracia poprzez swoje wiodące organizacje charytatywne (B'B' czy ADL) nam usilnie pomagają.

  //Kaczyński ma to do siebie, że jest poza kontrolą gen. Czempińskiego i gen. Dukaczewskiego.//
  Znowu zgoda! Jest poza ich kontrolą (napisałbym coś więcej ale wicie rozumicie... do sądu nie mam zamiaru chadzać jak, nie przymierzając Pan Doktor Sendecki :)

  // Kaczyński nie może oprzeć się na żadnej realnej sile innej niż Polacy, Tradycja, Kościół.//
  Toteż opiera IM się! (widzisz i znowu zgoda :)

  // Nie można ludzi zniechęcać i dezorientować.//
  Pełna zgoda! Toteż ja raczej zachęcam i staram się wskazywać dobry kierunek. Wybacz, że nie opisuje wszystkiego szczegółowo ale to na tym etapie nie jest rzecz wskazana. Jeszcze mi ktoś genialne pomysły ukradnie a ja chcę kiedyś być tak mile wspominany jak Piłsudski i Dmowski. No i król Jan III, Stefan Batory i inni wielcy :D)))))

  No i zobacz Lordzie sam! Przecież my się praktycznie we wszystkim zgadzamy :)))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:48:05
  Dlatego właśnie myślę, że mimo wszelkich wad niezbędne są nam JOW, tyle tylko, że bez p(osłów) tego nie załatwimy a oni na postronku naszych władców. Bo przecież jak nie będzie grzeczny to go na jedynkę nie wystawią. Zrobiono nas na czysto, tą ordynacją wyborczą.
 • @LordConqueror 19:02:21
  Feudalizm próbowano obalić, poczytaj o reakcji pogańskiej.
  Piszesz, że Kaczyński nie może się oprzeć na jakiejkolwiek sile? Nie widzisz, że on każdą taką siłę niszczy w zarodku? Zniszczył koalicjantów LPR, Samoobronę, niszczy w zarodku PJN, SP. Jemu nie chodzi o żadną siłę na której mógł by się oprzeć. W jego wizji to on będzie premierem, prezydentem, ministrami i jeszcze sprzątaczką w ministerstwie na dokładkę.
  Mówisz, tradycja, Kościół, to nie tradycja, dla uczczenia zmarłych chodzimy na cmentarz, to nasza tradycja a nie pod ostatnie miejsce pracy.
  Redemptoryści to nie Kościół, to międzynarodowy zakon medialny działający w ok. 100 krajach. Tam nie ma myśli o Polsce, jest realizacja zadań zakonu.
  Zapytam, czy wiesz kto ufundował z kasy miasta Warszawy 40 milionową dotację na Muzeum Historii Żydów? Nie była to HGW, ona tylko zrealizowała podjęte wcześniej zobowiązania, nie był to również Marcinkiewicz, ten zasłużył się Warszawie rozebraniem Traktu Królewskiego bez gotowej dokumentacji instalacji podziemnej. Przez co w samym centrum Warszawy przez kilka lat brodziliśmy w błocie, zaś Kaczyński narzekał, że do swojej siedziby dojechać nie może, i jakoś winy swego protegowanego zobaczyć nie potrafił.

  Popatrz kim jest dziś otoczony Jarosław. To zwykłe podlizuchy płaszczące się przed nim, a któregoś dnia go kopną tak jak on to zrobił z Wałęsą. J.Kaczyński i L.Wałęsa, to ludzie od niszczenia. Jarosław zniszczył wszystko co mu los dał. I cokolwiek by dostał też zniszczy. Ten człowiek nie potrafi niczego zbudować poza budową siły niszczycielskiej.
 • @LordConqueror 21:31:13
  //Jak Zachód zrobi porządek ze swoim gnębicielem wewnętrznym, to wszystko będzie wyglądało o wiele lepiej//

  No dobra... a kto jest tym "gnębicielem wewnętrznym? Tak w 2 zdaniach pliss.

  //W artykule Szcześniaka wyrażnie widać, że Ameryka pozostanie największą potęgą//

  No to są różnice zdań między Autorami. Bo z artykułów Jarka Ruszkiewicza wyraźnie wynika, że Ameryka stoi już nie tylko na krawędzi, stacza się po równi pochyłej z prędkością przyspieszenia ziemskiego.

  //(Kaczyński nie jest wieczny)//
  Jejku... Poważnie? A kot też? :))

  //Mam wrażenie, że Ty, jak zły dowódca, chcesz poprowadzić garstkę partyzantów z gołymi rękami na uzbrojonego po zęby przeciwnika.//

  I tu pozwolę się z Tobą nie zgodzić!
  Nie mam zamiaru robić żadnej Samossiery (choć ta akurat była błyskiem geniuszu dowódcy).
  Nie mam "garstki" ale ile mam i będę miał to tajemnica (handlowa :)
  A każdy 'uzbrojony po zęby' ma zawsze jakąś piętę i pozwoli wprowadzić konia.

  //a my jesteśmy celem dostępnym dla Rosji jeżeli nastąpi krach i zamieszki na Zachodzie.//
  Tylko kretyn albo osoba nie zorientowana w geopolitycznych stosunkach (i historii) może uważać, że hitlerekPutin chciałby osiodłać Polskę... Rosja albo nas przepłaci albo będzie omijała jak śmierdzące jajo.
  Trochę lasów jeszcze mamy :)

  //Sprawy porządku finansowego rozstrzygną się same w największych państwach. Nie mamy na to wpływu.//

  Czyli jednak minimalista...
  A ja myślałem, że pójdziemy ramię w ramię na Władywostok a potem hej! Na Montreal i dalej na DC...
  Eh... :(
 • @Zawisza Niebieski 01:14:06
  // Jarosław zniszczył wszystko co mu los dał. I cokolwiek by dostał też zniszczy. Ten człowiek nie potrafi niczego zbudować poza budową siły niszczycielskiej.//

  No widzisz Zawiszo... Ty jesteś chłopak z miasta stołecznego i pewnie wiesz o czym piszesz.
  Ja jestem tylko prosty chłopak ze wsi kujawskiej ale tak dziwnie się składa, że u nas też tak myślą i mówią...
  To może nie jest z nami tak źle jak pisze LordS ?...

  A może jak się troszkę zdenerwujemy to możemy wywrzeć jakąś presję na tych bubków z wiejskiej?...
  Jakby co, to parę dużych traktorów mogę przebrać za czołgi. Tak jak od lat robią w Wenecji :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  "... Lepiej napisać ciekawą, prawdziwą notkę i patrzeć z uśmiechem jak zlatują się trolle i zarabiają na swoje srebrniki ..."

  ---> ... tak jak i ty, Komuszy Piesku Propagandowy, tym swoim kolejnym komentarzem zarobiłeś pod moją notką ... :)
 • @Zawisza Niebieski
  "A może pamiętasz co o tym szybkim powrocie Macierewicza ..."

  ---> A ty nadal - jak ten twój tutejszy ułomny pomocnik - będziesz rżnął idiotę, który nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem kawałka tekstu, by wiedzieć jak było z tym "szybkim powrotem" i to ze szczegółami?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  "... I to nie ja chcę słabego i skłóconego państwa ..."

  ---> Po prostu łżesz - twoja tutejsza aktywność całkowicie temu przeczy.

  "... to efekt "ciężkiej pracy" wszystkich idoli partyjnych od dziesięcioleci ..."

  ---> ... i takich pożytecznych idiotów, jak ty.
 • @1normalnyczlowiek 15:39:52
  Ostrzegałem, że nie wolno tak atakować komentujących.
  By.
 • „Niepoważne sprawy”
  Donald Fałszywy nie będzie skarżył Piskorskiego. Nie będzie też tłumaczył się w Sejmie… Bo nie ma o co, ani nie ma przed kim.

  Skoro tak, to apeluję do użytkowników Salonu, szczególnie tych, którzy znają prawo, by sporządzili pozew do prokuratury przeciwko P. Piskorskiemu, że zataił dowody przestępstwa, o których wiedział, a których dopuściła się wierchuszka KLD, biorąc pieniądze od obcego państwa na działalność partii.

  Ja tego nie zrobię, gdyż nie umiem. Ale chętnie się pod pozwem podpiszę, gdyż nikt, kto działa przeciwko dobru Polski nie jest bez winy. Chociażby dlatego, że w dowód wdzięczności jedni zdradzają Polskę z Niemcami, a inni – z Moskalami.

  Jeżeli będzie się o tym jedynie mówić, to aferzyści wciąż będą bezkarni. A żaden umysł przesiąknięty zdradą nie rozwiąże problemów Polski i Polaków, co teraz aż razi w oczy. A tak, może się uda raz na zawsze zahamować bieg chciwców do wszelkiej nikczemności.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031