Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 4786 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Syndrom Kaszubski czyli 21 gdańskich postulatów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Syndrom Kaszubski czyli 21 kroków... do pełnej likwidacji państwa polskiego, dezintegracji i pauperyzacji narodu polskiego.


           Po 27 latach od pamiętnego apelu Donalda Tuska do grupy przerażonych komunistów, agentów i kapusiów SB: “Panowie, policzmy głosy” i mniej pamiętanego, choć jeszcze równie istotnego apelu Donalda Tuska z 13 czerwca 1992 r. na Kongresie Kaszubskim, kiedy przedstawił on Pomorską Ideę Regionalną – swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze.”, pytanie Autora tych wspomnień: „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi”, jest nadal i niezmiennie od lat, aktualne!

https://ptto.wordpress.com/2013/03/23/likwidacja-polski-donald-tusk-na-kongresie-kaszubskim-przedstawil-pomorska-idee-regionalna-program-pelnej-autonomii-dla-pomorza-kaszub/


                  Dzisiaj, Donald Tusk, w towarzystwie tych samych co przed laty komunistów, kapusiów SB, lewaków, razem m.in. z Aleksandrem Kwaśniewskim, Bronisławem Komorowskim, Lechem TW”Bolkiem” Wałęsą, z aktualną prezydent Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz - jak zwykle zakłamując znaczenie słów – chce podpisać Deklarację Wolności i Solidarności, której pełna realizacja zgodnie z życzeniem jej sygnatariuszy zakończyłaby się wymazaniem Polski z mapy Europy a w zamian - utworzeniem Polskiej Federacji Dzielnicowej, w pełni uzależnionej od sąsiadów: Niemiec i Rosji. Drogą dojścia ma być “21 Punktów Decentralistów” - decentralistów, których uosabiać będzie ponad tysiąc samorządowców z całej Polski a którzy podpiszą te punkty dzisiaj w gdańskiej Filharmonii.

Z oryginalnym brzmieniem tych punktów można się zapoznać tutaj:

https://wpolityce.pl/polityka/449402-ujawniamy-znamy-21-punktow-rozbicia-panstwa

Natomiast prawdziwe intencje, jakimi kierowali się pomysłodawcy tych “21 Punktów”, postaram się teraz skrótowo przedstawić:

1. Decentralizacja i sprywatyzowanie opieki zdrowotnej – główny cel to zagarnięcie funduszy NFZ-tu przez “samorządy”, maksymalizacja zysków koncernów farmaceutycznych, zadbanie o interesy grup przestępczych (o które już kiedyś martwiły się “macherki od służby zdrowia”, znane z wypowiedzi Beaty Sawickiej). Pacjenci, niezadowoleni z (gminnego) koszyka świadczeń zdrowotnych, mają być postawieni w roli petenta, któremu szatniarz mówi: “Nie mamy Pańskiego płaszcza… I co nam Pan zrobi...”. Ubezwłasnowolniona władza centralna miałaby tylko “monitorować standardy dostępności opieki zdrowotnej” i oczywiście – zbierać baty od zdesperowanych obywateli.

2. Przekazanie oświaty, wychowania dzieci i młodzieży samorządom
– zastąpienie ustalanej centralnie (narodowej, patriotycznej) podstawy programowej, programami nauczania - pisanymi przez lewackie organizacje głównie wywodzące się ze środowisk LGBT+ - a mającymi na celu łatwiejszą demoralizację i seksualizację dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Władza centralna ma tylko zapewnić wypłatę wynagrodzeń nauczycielom według wskazówek samorządów, które “najlepiej będą wiedziały, który nauczyciel” wciela w życie standardy WHO a który – nie!

3. Prawo deweloperów do maksymalizacji zysków przy jednoczesnej minimalizacji ponoszonych kosztów – finansowanie, także z nowych podatków nakładanych na mieszkańców, infrastruktury, łącznie z zapewnieniem sieci usługowej dla osiedli budowanych przez deweloperów – tam gdzie oni wskażą i zażądają – już nawet bez decyzji o warunkach zabudowy.

4. Prawo do tworzenia Samorządowych Spółek Transportowych - finansowanych z kolejnych podatków a dających możliwość obsadzania ich swoimi ludźmi oraz decydowania którzy producenci samochodów zaopatrzą poszczególne gminy i kto będzie je serwisował.

5. Przekazanie Domów Kultury, bibliotek lewicowym stowarzyszeniom – bezpłatny bon na kulturę do realizacji w gminnych ośrodkach kultury ma zapewnić dostęp do jedynej “właściwej” kultury na podstawowym szczeblu, do indoktrynacji zgodnie z ideologią gender, wszystkich mieszkańców - od najmłodszych do najstarszych.

6. Utworzenie Gminnych Oddziałów Prewencji – które zapewnią, oprócz posłusznego wykonywania, przez mieszkańców, zaleceń władz gminnych, sprawne – wzorem Niemiec i krajów skandynawskich – odbieranie dzieci rodzicom, którzy “nie nadają się” do swej roli.

7. Prawo do wyrzucania mieszkańców z ich mieszkań na bruk - “podatek (katastralny) od nieruchomości ściśle powiązany z wartością rynkową nieruchomości, a nie z jej powierzchnią, jako docelowo najważniejsze źródło dochodów własnych samorządu.” Oprócz złodziejskiej prywatyzacji, ma to być kolejne źródło zysków dla “prawników” i “sędziów” wyspecjalizowanych we wchodzeniu w role ponad 100-letnich “właścicieli” i jako bat na lokatorów, którzy w oczywisty sposób nigdy nie będą mieli możliwości finansowych do opłacania takiego podatku.

8. PIT Komunalny – kolejny dodatkowy podatek nakładany na mieszkańców w myśl zasady: “płacz i płać… tyle ile zażąda twoja władza samorządowa”!

9. Zasilenie wspólnej gminnej kasy dodatkowym 1% PIT – im więcej kasy w gminie, tym więcej można rozdzielić na jedynie słuszne organizacje i inicjatywy.

10. Komunalny Bank Mieszkaniowy – władza centralna niedobra, ale pieniądze ze Skarbu Państwa nie śmierdzą więc warto je jakoś, poprzez BGK, wyciągnąć i przytulić.

11. Lokalny crowdfunding - “finansowanie społecznościowe”… jak ładnie można nazwać obowiązkowe wpłaty od “swoich”, od beneficjentów takiej reformy, które można będzie przeznaczyć na utrwalenie władzy i na lewacką propagandę.

12. Sprawiedliwy mechanizm wyrównawczy - to pomysł jak zamiast płacić “janosikowe”, głównie przez wielkie metropolie, znowu obciążyć ten nielubiany “niepotrzebny” rząd centralny finansowaniem z budżetu państwa, słabszych gmin, które nie ze swojej winy mają mniejsze możliwości samofinansowania.

13. Rozproszone przywództwo lokalneorganem wykonawczym powinien być zarząd miejski, składający się z wybieranego bezpośrednio przez mieszkańców prezydenta i radnych wykonawczych (wyłanianych ze składu rady miasta lub spoza niej), którzy funkcjonują jako „ministrowie” odpowiedzialni za poszczególne obszary spraw lokalnych” - recepta jak sprawić, by “swoi” wybierali swoich i by dla “swoich” kilkukrotnie powiększyć zasoby stanowisk urzędniczych.

14. Rzecznik praw mieszkańców (lokalny ombudsman) - wszystkim wiadomo, że Rzecznik Praw Lewactwa, którym jest Adam Bodnar, już niedługo odejdzie i drugiego takiego nie uda się lewactwu wsadzić na to stanowisko więc jedynym ratunkiem jest wybranie Lokalnych Latarników, którzy będą czuwali nad dobrostanem środowisk LGBT+.

15. Grupowa skarga powszechna
ułatwienie mieszkańcom sądowego kontrolowania działań organów samorządowych” - skrzyknąć się w grupie, szczególnie lewactwo potrafi więc nie będzie trudne zaskarżanie uchwał i zarządzeń “nieprawomyślnych” (bo prawicowych) samorządów. A jak zdarzy się, że to prawica się skrzyknie przeciwko lewicowemu samorządowi, to… wiadomo w czyich rękach są sądy i rozgrzani sędziowie na telefon.

16. Sąd zamiast samorządowych kolegiów odwoławczych
- dokładnie ten sam wybieg co i w poprzednim punkcie… sądy wiadomo czyją stronę będą trzymały a jakieś obywatelskie kolegia odwoławcze nie zawsze uda się skompletować ze swoich.

17. Kodeks informacji samorządowej - czyżby chciano w samorządach zlikwidować obowiązywanie RODO? Przecież i tak mieszkańcy nie dowiedzą się, ile w sumie “swoi” zarabiają we wszystkich spółkach a do tego jeszcze można, to co trzeba, sprytnie pochować w urzędowych PDF-ach.

18. Niezależna izba audytu samorządowego zamiast wojewody
(“odpolitycznienie nadzoru nad samorządem i zmiana charakteru tego nadzoru w rodzaj audytu – zastąpienie wojewody niezależną od rządu izbą audytu samorządowego, utworzoną na bazie regionalnych izb obrachunkowych”) - audyt przeprowadzany przez swoich u siebie i w dodatku bat na “roszczenia” administracji rządowej? Nic lepszego nie można sobie wymyślić.

19. Komisja Wspólna jako Komisja Trójstronna (“włączenie reprezentacji parlamentu do Komisji Wspólnej, co miałoby uniemożliwić pomijanie konsultacji z samorządami poprzez wykorzystywanie poselskich projektów ustaw”) - pomysł, w jaki sposób całkowicie ubezwłasnowolnić Sejm.

20. Federacja Samorządowa (“jedna silna organizacja, grupująca wszystkie samorządy, reprezentująca je wobec władzy centralnej, promująca współpracę samorządów oraz zapewniająca im eksperckie wsparcie”) - no proszę: nie można pozwolić na pełną wolność samorządom więc warto stworzyć Rząd Bis z “Ministrami Dublerami”, który będzie (we właściwym składzie personalnym) stanowił twarde jądro zakorzenione w lewackiej ideologii i będzie strzegł raz na zawsze ustalonych przywilejów komuny… tak na wszelki wypadek, gdyby któryś z samorządów opacznie zrozumiał słowa: “wolność i samorządność” – opacznie, czyli dosłownie!

21. Weto samorządowe
(“możliwość czasowego wstrzymywania procesu legislacyjnego przez reprezentację samorządu, co pozwoliłoby na przeprowadzenie dodatkowych konsultacji”) - to według autorów tych 21 Postulatów takie Koło Ratunkowe, ostatnia deska ratunku, gdy zawiodą wszystkie poprzednie kroki ku “wolności” i “samorządności”, ale tej “wolności i solidarności” w jedynie słusznej, ich wersji.


           No cóż! Podsumować te wszystkie postulaty można, według mnie, w jeden jedyny sposób – stanowią one wystarczający dowód dla prokuratury, by wystawić nakazy aresztowania, może nie dla autorów tych “21 Postulatów” (którymi prawdopodobnie są: prawnik prof. Maciej Kisilowski oraz były szef Gabinetu Prezydenta RP za czasów urzędowania Bronisława Komorowskiego Paweł Lisiewicz), ale dla członków Zorganizowanej Grupy Przestępczej, która dąży wszelkimi podstępnymi metodami nie tylko do dezorganizacji państwa, ale do zupełnej likwidacji państwa polskiego i oddania go w pacht wszelkiego rodzaju postkomunistycznym mafiom, z którymi walka była dotąd całkowicie bezskuteczna. A na pytanie jakie na początku zadał Albin Siwak: Czy ktoś taki jak Donald Tusk może być kandydatem na premiera lub prezydenta Polski, według mnie odpowiedź jest tylko jedna: Jako pierwszy powinien być natychmiast aresztowany Donald Tusk, jako osoba, która wprost i jawnie od kilkudziesięciu lat prowadzi antypolską działalność, mającą na celu podporządkowanie naszego kraju obcym rządom i grupom przestępczym.

              W ten sposób uczcilibyśmy właściwie tę dzisiejszą rocznicę efektu dogadania się komunistów z koncesjonowanymi opozycjonistami.


Dla zainteresowanych pogłębieniem tematu, polecam przeczytanie poniższych tekstów:


https://wpolityce.pl/polityka/449402-ujawniamy-znamy-21-punktow-rozbicia-panstwa


https://www.salon24.pl/u/kisiel/130966,co-powiedzial-donald-tusk-na-zjezdzie-kaszubow


https://3obieg.pl/nie-szkoda-tych-pieniedzy-panie-tusk/


http://normalny.ne.3lab.info/post/44173,zabojcy-rocznic-vs-zlodzieje-marzen
 

KOMENTARZE

 • Autorze
  Dałem 5! Pzdr!
 • @1 normalnyczłowiek
  Witaj po przerwie .Salute 5*
 • @Repsol 14:40:01
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iN2EyZS9wLzIwMTkvMDYvMDQvODI1LzM3MC85ZWQ2N2JmMWRmNjI0ZTAwOTkzOTZjOGUwOTU5MGVkNi5wbmc=.png
  Pupil „kasty” promuje decentralizację i rozbicie państwa! (Ukrop) Matczak: "Kaczyński kreuje się na króla Łokietka. Propaganda niszczy Polskę". Sojusznicy „kasty” sędziowskiej dołączają do groźnego ruchu, który planuje zdecentralizować Polskę i podzielić ją na „gorszą” prowincję i „lepsze” wielkie miasta. To było do przewidzenia, że lansowana przez Sorosa i polityków Koalicji Europejskiej szkodliwa wizja Polski podzielonej znajdzie popleczników w otoczeniu „kasty” sędziowskiej. Prof. Marcin Matczak kpi z Jarosława Kaczyńskiego, który stanowczo odrzuca tezę o sztucznym podziale naszego kraju. J. Kaczyński kreuje się na króla Łokietka, który chce przeciwdziałać rozbiciu dzielnicowemu Polski. Na szczęście samorządy to nie średniowiecze, ale nowoczesna Polska, która wie, jak zarządzać swoimi sprawami. A krytyka samorządów to skok władzy na obszar, którego nie kontroluje napisał na twitterze Marcin Matczak, który wciąż nie może wyjść z powyborczej traumy i podobnie jak inni przedstawiciele elit, obraża się na wybór Polaków. Zdaniem Marcina Matczaka, samorządna Polska, to jedyna zdobycz naszej wolności, której rzekomo zagraża „propaganda”. Samorządna Polska to jedyna z naprawdę udanych reform po 1989. Ludzie, którzy są blisko naszych spraw, lepiej nimi zarządzają niż mądrale z ministerstw. Ale propaganda rządowa musi taką Polskę zabić oskarżeniem o dzielnicowość. W PRL nie było samorządu. Do tego chcecie wrócić? wścieka się Matczak. Dyżurny obrońca i „ekspert” od konstytucji i sądownictwa rozpaczliwie szuka ratunku dla gasnącego zainteresowania dla destrukcyjnej krucjaty „kasty”. Klęska wyborcza opozycji sprawiła, że maski rzekomych demokratów i obrońców praw człowieka opadły. Obrali kurs kolizyjny i liczą, że na plecach bogatych samorządów, wrócą do politycznej gry. Daremnie. WB


  Ps...Wypisz, wymaluj pasuje jak ulał na plakaty z okresu kolektywizacji wsi polskiej. "Stachanowiec" Mataczak to chodzący argument na jeszcze głębszą reformę sądownictwa...przecież on jawnie nawołuje do anarchii. Matczaka ZDRAJCĘ natychmiast pod sąd i za ZDRADĘ 10 gram ołowiu między oczy. I będzie spokój. Maski opadły. Widać do czego dążą ci zdrajcy. A krzyczeli konstytucja. Powinni być skazani na banicje z Polski. Ten ukrosowiecki ćwok nie wie, że sejmy istniały w średniowieczu? Pierwszy sejm w Anglii zwołano w 1265 r. We Francji król od 1302 r. zwoływał Stany Generalne, pod koniec XIII w. zwołano sejm Węgier. Ćwok nie słyszał o sejmie walnym obradującym w 1468 r. w Piotrkowie? Wówczas powstał polski dwuizbowy parlament, składający się z Senatu i Izby Poselskiej. To było średniowiecze, ćwoku. Widać jak na dłoni warchołów, szkodników, obcą V tą kolumnę - maski opadły. Mam nadzieję, że służby też to widzą. Decentralizacja czyli administracyjny demontaż państwa. Preludium do rozbioru. Polska już to przerabiała kilka razy w przeszłości. Reakcja patriotów była spóźniona.
 • Mam pytanie, czy jest to oficjalny dokument
  czy kolejny fakenews, jak rozprzestrzeniany od kilku dni przez trolli, wraz z trollami TVPiS dokument roboczy opublikowany przez radio Wnet? Chętnie zapoznałbym się z oficjalnym dokumentem, na razie nigdzie go nie znalazłem.
 • @Repsol 14:40:01
  Bardzo pochlebne porównanie. Łokietek był wybitnym władcą i doskonale radził sobie ze zdradą. Polska jest tradycyjnie krajem unitarnym, którego odwiecznym utrapieniem, była słabość władzy centralnej. Oni tak się zapędzili, że już całkowicie pogłupieli i nawet nie dostrzegają w tej swojej głupocie jacy są śmieszni. Chociaż przepraszam, bardziej żałośni niż śmieszni. A najzabawniejszym jest to, że tak żałosne bzdury wygadują ludzie, uważający siebie, i uważani przez wielu, za elitę intelektualną. Ale cóż, jaka elita, takie i jej programy polityczne. Wszyscy salonowcy mówią jednym głosem, jak na komendę. Kto im stawia zadania? Dukaczewski, Smolar, Sekcja polska BND? Samorządy w tej postaci to patologia. Aresztować tego anarchistycznego ukraińskiego gnoja! Koleś o urodzie z sowieckiej bajki o stachanowcach..Jak brygadzista w kołchozie. Dajcie "temu łonemu" Zoję traktorzystkę do boku, i będzie, jak ulał, para kołchoźnych przodowników. Czoło niskie, wykształcenie "wysokie" i na dokładkę ten wzrok tęskniący za rozumem. Nic dziwnego, że "pupil'' co poniektórych z "kasty''. Ten Matczak ma fizjonomię chłopa pańszczyźnianego. Nawet fryzura odpowiednia. Albo działacza ZMP. Tak. Bez charakteryzacji w filmach propagandowych z lat 50 mógłby grać. Świetna twarz. Te geny. To ten od "niekonstytucyjnej zmiany konstytucji" - zaiste tvn-owska krynica mądrości ! Twarz wyrazista, entelegentna w sam raz do saloonu na dodatek profesur chce uczyć Polaków jak maja żyć, sami damy rade, a gdzie ów profesur urodził się? bo nigdzie nie ma wzmianki?, życiorys zaczyna się od pracy na UW, a co przedtem, kim był tata, mama? Nie wolno nam dopuścić do podziału kraju. Od tego tylko krok do czwartego rozbioru Polski. Rosja i Niemcy tylko czekają na taki rozwój wydarzeń. Cała nadzieja w pani minister Witek (i premierze Sasinie)! Trzeba wyłapać V kolumnę. Sugeruję coś na wzór dawnej Berezy, pokomusze chlewnie w Muczne stoją puste, z naciskiem na większą edukację! Weryfikować i odbierać tytuły naukowe! Wszystkich zdrajców mających plan rozbicia dzielnicowego Polski wyłapać i rozstrzelać. Potraktowanie tego występku łagodnie rozzuchwali zdrajców. To zdrajcy niszczący Polskę i Polaków. Zero litości.
 • Podział dzielnicowy to likwidacja państwa narodowego.
  To czytelny plan wrogów Polski na zniszczenie Polaki jako państwa narodowego.
  To jawna zdrada Narodu Polskiego.
  Potrzebne jest referendum Narodowe na temat tego czy podziała Polski na dzielnice to jest zdrada narodowa czy nie...
  Odpowiedź pozytywna powinna być podstawą postawienia pod Trybunał narodowy inicjatorów rozwalenia Polski i niezwłoczne wykonanie wyroków które wyda Trybunał złożony wyłącznie z Polaków narodowości Polskiej (żadna Żydowska nadzwyczajna kasta z talmudycznymi wyrokami).
  Polacy powinni to rozstrzygnąć we własnym Narodowym gronie.
 • @Zawisza Niebieski 15:17:49
  Cały ten "program" ma wyłonić KASTĘ "książątek", którzy będą "doić" społeczeństwo jak plantatorzy niewolników... A dodatkowo Państwo będzie nadal ma płacić na lokalnych kacyków. Nie są w stanie wygrać wyborów ogólnopolskich, dlatego marzą im się udzielne księstwa gdzie będą mogli żyć jak książęta i bez nadzoru. To jest plan likwidacji Polski, ABW do roboty! Działania prewencyjne czas zacząć! Więcej Erdogana!
 • Lewica i Prawica – Podział obyczajowo-gospodarczy – podsumowanie pojęć
  https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/07/06/lewica-i-prawica-podzial-obyczajowo-gospodarczy-podsumowanie-pojec/comment-page-1/
 • @Repsol 14:40:01
  TW Bolek dostał od oficerów prowadzących 3 Punkty, bo 21 nie zapamięta! I rozbicie dzielnicowe, II zbrojna interwencja, PO III IV Rozbiór Polski! Bolensa błaga Niemców o wcielenie planu w życie! POruta!
 • @Zawisza Niebieski 15:17:49 Byłby to kolejny rozbiór Polski ku uciesze "przyjaznych" sąsiadów
  Zamiast jednego silnego państwa 16 słabych dzielnic. To by się na pewno Niemcom spodobało, zwłaszcza że niektóre z tych dzielnic byłyby bardziej przychylne państwu niemieckiemu niż polskiemu. Czyżby naszej "nadzwyczajnej kaście" zaczęły się śnić czasy feudałów i niewolników?Każdy z tych punktów musi być dokładnie przeanalizowany i zdemaskowany. Za pięknymi słowami kryje się upadek Polski. To oddanie kraju w ręce lokalnych sitw i międzynarodowej finansjery. Punkty dot. opodatkowania to próba przemycenia podatku katastralnego i dodatkowych podatków lokalnych. Na zachodzie są one bardzo wysokie. Czyli podatek katastralny w pkt.7? Punkt 7 to odebranie ludziom własności całego życia, czyli podatek katastralny i wyrzucenie do kołchozów miejskich. Podatek od nieruchomości wg wartości rynkowej, a nie jej powierzchni. Punkt 21 to kompletny paraliż parlamentu ...ale sobie wymyślili. Potem już tylko głosowania, żeby kolejne województwa przyłączać do np. Niemiec. Miesiąc później zalew niemieckich Turków i koniec. Ładnie chcą wydoić publikę. Raczej należy ograniczyć uprawnienia samorządów. Bo to co proponują to raczej przygotowanie do rozbioru Polski. Co robią służby i państwo: natychmiast zakazać działalności Fundacji Batorego w Polsce i oskarżyć o agenturalną działalność. Już 10 lat temu pisałem, za dużo władzy samorządom, za dużo władzy i samostanowienia wymiarowi sprawiedliwości, uczelniom wyższym, za dużo "prywatnej" opieki zdrowotnej, podatki zbierane tylko centralnie.
 • literatura nauczycielką
  Wedle najlepszych ówcześnie wzorców europejskich delikwenta należy oprawić jak słynnego Juranda i puścić wolno aby cieszył się owocami swej zdrady
 • @kula Lis 68 16:06:14
  Jeśli chodzi o kastę kacyków dojących Polskę, to przecież nie ma lepszych niż PiSiewicze, a wcześniej byli PSL.

  Weź taki Radom, zmiana trasy drogi, by poszła przez działki prominentów PIS, remonty z przekrętami w przetargach, gdzie mieliśmy mafię polityczno - biznesową, tę pod dywan zamiótł ułaskawiony przestępca dowodzący CBA.
  https://natemat.pl/247843,w-radomiu-cba-kryje-afere-korupcyjna-politykow-pis
  Jeszcze w Polsce nie było takiej partii, która miałaby nepotyzm wpisany w program jak PiS

  Czyli wychodzi na to, że cała ta akcja ma za zadanie przypisać to co robi PiS jako program PO Gdyby tak było to rzeczywiście PO popełniło by plagiat.
 • @Zawisza Niebieski 17:16:12
  Przecież oni wszyscy po jednej jarmułce .Salute Amigo . : https://wolnosc24.pl/2017/02/06/okragly-stol-najwieksza-manipulacja-w-historii-polski-zarobili-glownie-komunisci-a-polacy-stracili-30-lat/
 • '“Panowie, policzmy głosy”
  ----------------
  Przecież to była ustawka magdalenkowej ferajny - aby ogłupić i skołować tubylców - i tyle.
 • @Repsol 18:20:23
  Odtajnione szyfrogramy komunistów z 1989r.: z Wałęsą się dogadaliśmy; Solidarność będzie popierać socjalizm; będziemy sterować obradami Okrągłego Stołu.

  https://wolnosc24.pl/2017/02/06/odtajnione-szyfrogramy-komunistow-z-1989r-z-walesa-sie-dogadalismy-solidarnosc-bedzie-popierac-socjalizm-bedziemy-sterowac-obradami-okraglego-stolu/

  Zachęcam do zapoznania się ze stenogramami z prac Komisji Kodyfikacyjną, która w 1986 roku, z polecenia Z. Messnera, rozpoczęła prace nad zmianami prawa, które to potem uchwalił „wolny” parlament po 1989 roku. Generalnie „okrągły stół” był elementem planu żydokomunistów wdrażających II etap reformy gospodarczej. Papiery są tutaj: https://flic.kr/s/aHskBXUjyD
  Tworzy to w/w informacją spójny obraz „transformacji”.
 • @Repsol 18:20:23
  W PRL socjalizm z naczelną „jedyniesłuszną” partią, ten ustrój wraz z ludźmi będącymi u władzy, ewoluował. Różnica była taka, że za PRL strategiczne obszary były pod kontrolą i prywatne osoby nie mogły za bardzo na tym łapy położyć. Późniejszy czas spowodował wyewoluowanie kasty oligarchów i rozdrapanie wszystkiego co kiedyś należało do Polaków. Wszedł wspaniały schemat: prywatyzujmy zyski, uspołeczniajmy straty Zyski płyną do bardzo wąskiej grupy społecznej, a straty pokrywa reszta społeczeństwa. A kogo teraz nazwiesz komuchem? Najbogatszych i ich dzieci? Rządzących? Nie komuchy a żydokomuna dzięki rozbudowanej agenturze trzyma ten kraj w łapskach od lat. Udawana prawica przemilcza ten temat: kto był komunistą oprócz lokalnego oportunisty? Żyd. Kto był agentem bezpieki oprócz polskiego zdrajcy? Żyd. Kto był sędzią wydającym wyrok śmierci na polskiego patriotę za jego walkę o wolną Polskę? Żyd pod zmienionym na polskie nazwiskiem. Oni wiedzieli, co ich czeka i dobrze się na to przygotowali zabezpieczając swoje interesy. Zabezpieczyli aż do 25X2015, niestety jeszcze do dziś żyją sobie jak pączki w maśle bo od razu wszystkiego naprawić się nie da. Takie wilki w owczej skórze jak „niby opozycja” powinno się dla przykładu ćwiartować i rozwieszać na rogach ulic, a dla potomnych grubiańskie pieśni o nich układać by pamiętano, że kanalie i zdrajców to żaden problem znaleźć.
 • @kula Lis 68 14:35:04
  Dziękuję!
 • @Repsol 14:40:01
  Witam. W innych miejscach uaktywniałem się też tylko od czasu do czasu
 • @Zawisza Niebieski 15:17:49
  "Mam pytanie, czy jest to oficjalny dokument
  czy kolejny fakenews, jak rozprzestrzeniany od kilku dni przez trolli, wraz z trollami TVPiS dokument roboczy opublikowany przez radio Wnet? Chętnie zapoznałbym się z oficjalnym dokumentem, na razie nigdzie go nie znalazłem."

  ---> Oj, Zawisza, Zawisza! Wcale się nie zmieniłeś od tamtego czasu...
  Pomyśl! Dlaczego tak trudno znaleźć oficjalny dokument? Jakbyś przypomniał sobie słynne wypowiedzi Rabieja i Grupińskiego, to byś zrozumiał, dlaczego ci samorządowcy, którzy się zjechali do Gdańska, tak się wstydzą tego co podpisali. Bo wiesz, oni podpisali wersję light:
  https://twitter.com/KosmiderB/with_replies
  w porównaniu do wersji hard, autorstwa Fundacji Batorego:
  http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/191536/21-postulatow-dla-poprawy-samorzadu
  która miała być tylko do wiadomości dla wtajemniczonych
  i którą ja wziąłem na tapetę.
 • @kula Lis 68 16:06:14
  "Cały ten "program" ma wyłonić KASTĘ "książątek", którzy będą "doić" społeczeństwo jak plantatorzy niewolników... A dodatkowo Państwo będzie nadal ma płacić na lokalnych kacyków. Nie są w stanie wygrać wyborów ogólnopolskich, dlatego marzą im się udzielne księstwa gdzie będą mogli żyć jak książęta i bez nadzoru."

  ---> Dokładnie to właśnie marzy się tym kacykom lokalnym, udającym samorządowców. Pzdr.
 • @1normalnyczlowiek 20:38:12
  Czyli wszystkie ręce na pokład i głosujemy na kaczelnika?
 • @kula Lis 68 15:02:43
  "... wścieka się Matczak. Dyżurny obrońca i „ekspert” od konstytucji i sądownictwa rozpaczliwie szuka ratunku dla gasnącego zainteresowania dla destrukcyjnej krucjaty „kasty”. Klęska wyborcza opozycji sprawiła, że maski rzekomych demokratów i obrońców praw człowieka opadły. Obrali kurs kolizyjny i liczą, że na plecach bogatych samorządów, wrócą do politycznej gry. Daremnie. WB ..."

  ---> Znam dobrze jego poglądy - nawet dorobiłem się u niego bana na TT, bo często odpowiadałem na jego durne teksty. Wydaje mi się, że warto jeszcze trochę poczekać, aż ta ich frustracja zrobi im w głowach jeszcze większe spustoszenie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:45:20
  Póki co, nie widzę żadnej innej sensownej alternatywy. Cały czas stoję na stanowisku, że oni jeszcze w pełni nie rządzili, gdyż zarówno od pierwszych minut po wygranych wyborach w 2005 roku jak i w 2015 roku, byli atakowani ze wszystkich stron, także z najmniej spodziewanych. A to w oczywisty sposób utrudniało realizację planów.
 • @1normalnyczlowiek 20:53:44
  No tak, jeszcze w pełni nie rządzili a już się blatują, żeby żydom Polskę oddać.
  Ciekawe co będzie jak "w pełni" porządzą...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:18:54
  Wcale się nie blatują. To robili i robią poprzednicy. PiS-owcy, co najwyżej lawirują... ale nie mają innego wyjścia właśnie z powodów o jakich wspomniałem wcześniej. A teraz jeszcze będą mieli na głowie "Decentralistów"... A swoją drogą, ciekawe jakby miała wyglądać realizacja tych roszczeń, gdyby faktycznie doszło do takiego rozbicia Polski, o jakim marzy Tusk, Merkel i Timmermans... :)
 • @1normalnyczlowiek 21:48:59
  Raczej na to liczyć nie możemy . Złamano Szwajcarię .: https://bialekolnierzyki.com/szwajcaria-1995-vs-polska-2019-czyli-kilka-slow-na-temat-roszczen-organizacji-zydowskich/ , to co mogą zrobić z nami skoro za samo Just 447 W.Gadowski wyleciał z PR. Salut . https://www.youtube.com/watch?v=z4YzAek7EDU
 • @Zawisza Niebieski 15:17:49
  Przecież pod tymi 21 postulatami wczoraj w Gdańsku oficjalnie się podpisywali, cała Polska to widziała.
 • @Zawisza Niebieski 15:17:49
  [Dzisiaj premier Morawiecki w rozmowie z Polsat News odniósł się do zaprezentowanej dzisiaj w Gdańsku deklaracji samorządowców, która zawierała 21 tez - propozycji zmian w samorządach, w tym przekazania im większej władzy. - Ktoś, kto chce doprowadzić do takiego rozczłonkowania, proponuje bardzo niebezpieczną rzecz dla Polski. Ja uważam, że powinniśmy dbać o spójność Rzeczypospolitej - stwierdził szef polskiego rządu. Premier Morawiecki odniósł się do wtorkowego spotkania w Gdańsku "Samorządna Rzeczpospolita", w którym wzięli udział samorządowcy, w tym prezydenci największych miast. Na spotkaniu zaprezentowanych zostało 21 tez zawierających propozycje zmian dotyczących funkcjonowania samorządów, m. in. postulat przekazania większej władzy samorządom.]> Tylko zdecydowane działania ostudzą zapędy tej suczy z Gdańska i jej naśladowców. Aresztowania tych ludzi wskazane. Czas wyjaśnić ludziom co szykują totalni prezydenci miast. Chcą po prostu rozbić państwo na małe oligarchie, w których prokuratura, sądy, policja i każda najmniejsza pierdoła będzie zależała od tego, jakie ktoś będzie miał układy z nowym rodzajem mafii samorządowej. Czyli dojdzie do pełnej anarchii, bo ludzie utracą kotwicę w postaci bezpieczeństwa odwoławczego jakie daje właśnie rząd polski. Dodajmy do tego przejęcie wszystkich mediów w regionie i mamy obraz pełnego zniewolenia ludzi pozamykanych w dystryktach. Pogarda tych mitomanów do polskiego społeczeństwa jest tak wielka, że oni nawet nie zauważają, że strona przeciwnie myśląca ma w tychże miastach też swoją wieloset tysięczną reprezentację, więc nie mają oni żadnego prawa do wypowiadania posłuszeństwa państwu polskiemu. Mam wrażenie, że październikowe wybory doprowadzą do ostatecznego pogonienia ze sceny politycznej tych poronionych płodów postkomuszej " demokracji". Ludzie tego numeru im nie przebaczą. Każdy nawet najmniej wyrobiony politycznie Polaka widzi co się święci i nikt nie da się zamknąć w dystrykcie bo by się udusił. Jedyna rada wygrać taką przewagą głosów, by dać szansę rozsądnym ludziom rządzić i bronić Polski i Polaków. A potem referendum odwoławcze i po prostu wymienić prezydentów na prawdziwych gospodarzy miast. Niestety Warszawa, Poznań, to w sumie na tle dużych miast europejskich zwykła wiocha. Brud i pety na ulicach, żenujące inwestycje albo ich brak, zwykle te miasta kończą się na rynku, a brzydota zagospodarowania i nuda dobija mieszkańców. Te miasta są kiepsko zarządzane ,i dalej mają kiepską komunikację, żenująca częstość połączeń tramwajowych, brak mostów, brak metra, brak sprawnych, szybkich połączeń z obrzeżami miasta, z kluczowymi regionami podmiejskimi oferującymi rekreację dla mieszkańców, fatalne rozwiązania komunikacyjne dla kierowców, brak parkingów, brak wykorzystania i uregulowania rzek dla celów transportu, rekreacji, brak zabudowy i infrastruktury przy tychże rzekach. Za to jeden z drugim goguś stoi na wałach i patrzy czy go zaleje. Tym się to towarzystwo nie zajmuje, czyli nie zajmują się w ogóle pracą za którą dostają pieniądze od polskich podatników. Odstawiają ni mniej ni więcej tylko totalną wiochę. Wszystkie duże miasta szczycą się swoimi regionalnymi artystami, wysokim poziomem rzemiosła, umożliwiają jego prezentowanie w ścisłych, turystycznych centrach, a tu gdzie rządzą totalni jedyna promocja to totalnego miejscowego LGBT. Żałosne to i brzmi jak ponury żart.
 • @1normalnyczlowiek 20:35:47
  Speparatystów należy neutralizować lub tak z rosyjska unicztorzyć. Lewactwo będzie teraz chciało rozbijać Polskę na dzielnice. Już to kiedyś przerabiano i wiemy czym to się skończyło. Targowickie lewactwo dąży do przyłączenia Gdańska do Rzeszy. Ta tępa o IQ ameby krożydówka, bladź i alkoholiczka Dulkiewicz zapomina, że jest prezydentem tylko dlatego, że członkowie innych partii ustąpili jej pola. Nie jest żadną wyrocznią tylko żydolewacką marionetką, a wolny Gdańsk to relikt, do którego nikt już nie zmierza. Ogromny błąd Kaczyńskiego, który oddał prezydenturę w Gdańsku bez walki, zdrajcom i wrogom Polski. Tak się nie rządzi suwerennym państwem! Postawić tym wszystkim skurwysynom zarzuty karne bo to co robią jest karalne i może doprowadzić do wojny domowej. Obejrzyjcie film Wolne miasto na YT. Oto co depcze ta tępa ukrożydówka, bladź i alkoholiczka Dulkiewicz, do czego zmierza poprzez antypolski program. Dziwne, że "wskrzesiciel" idei wolnego miasta, aferzysta, z honorami pochowany w bazylice, osobiście przez metropolitę "patriotę". Adamowicz przestępca, który uniknął kary w Polsce poprzez inscenizację śmierci jak Kulczyk. Teraz "Polska dzielnicowa " czyli nie ma Polski. Przegonić Targowicę PLUS, póki jeszcze czas! Gonić wszystkie Schetyny, Tuski, Thuny, Hübnery , Buzki ..etc. Ten idiota z Nowej Soli już zapowiedział wyjazd, a ta kłamczucha od Kanady dalej w Polsce. A mieli być (podobno) rozliczani.... Nie przeganiać, tylko wreszcie należycie rozliczyć!. Rządy, które tolerują ich tolerują, są tak samo złe, tak samo czerwone i tak samo zdradzieckie, jak te z czasów Bieruta. Zauważmy, że zarówno rodzice poprzedniego prezydenta miasta Gdańska Adamowicza to Ukraińcy, którzy przybyli do Gdańska z b. ZSRR w 1945 r jak i obecnej prezydent miasta Gdańska Dulkiewicz rodzice również Ukraińcy przybyli do Polski w 1945 r. z b. ZSRR a więc stanowiska prezydenta miasta Gdańska pełnią PO-mioty bolszewików albo jak kto woli Ukrożydzi . Nie jest to bez znaczenia bo jak obserwujemy sprawy naszej ojczyzny pojmują przez pryzmat korzyści materialnych, bo jak można było sprzedać Niemcom czy Francuzom ważne strategiczne obszary infrastruktury miejskiej, które notabene były niezwykle rentowne dla miasta Gdańsk, dziś Gdańsk w ten sposób zasila kasą miasta zagranicą.
 • @1normalnyczlowiek 20:38:12
  Tu już nie ma co się zastanawiać, tylko wprowadzać zarządy komisaryczne. Prezydenci miast zamiast dbać o lokalną społeczność, chcą całą Polskę podzielić. Jeszcze marzy im się jakaś wojna domowa. Teraz otwarcie pokazali o co im chodzi, czwarty rozbiór Polski im się marzy. Do celi ze zdrajcami, a może lepiej przywrócić karę śmierci.
 • @1normalnyczlowiek 21:48:59
  To akcja Niemiec które chcą powrotu ziem zachodnich jako landy do Niemiec. Tutaj reakcja rządu (ale po wyborach) powinna być ostra i zdecydowana - mamy otwarte granice, jak ktoś chce mieszkać w Niemczech droga wolna, ale wara Szwaby od ziem Polskich. W niemieckich programach publicystycznych, dyskusjach tamtych polityków od dawna już mówi się, że byłby to sposób na przeforsowanie pomysłów typu np. rozdziału emigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do Polski niezależnie od tego jakie jest oficjalne stanowisko polskiego rządu! Przeprowadzono już nawet "badania" n.t. nastawienia władz niektórych dużych miast takich jak Gdańsk, Wrocław, Warszawa czy Poznań... Ten nowy program Koalicji Europejskiej napisany jest przez Merkel! A Tusk dostał polecenie wprowadzenia go tutaj!
 • @Repsol 23:32:27
  Grecja oficjalnie wystąpiła do Niemiec o reparacje wojenne. Chodzi o 292 mld euro. Grecy oficjalnie poinformowali, że wystąpili do Niemiec o rozpoczęcie rozmów w sprawie reparacji za zniszczenia w okresie I i II wojny światowej. Wczoraj ambasador Grecji w Berlinie przekazał oficjalne pismo w tej sprawie. Grecka komisja parlamentarna oceniła w 2016 roku wysokość reparacji na minimum 292 mld euro za straty podczas II wojny światowej i dodatkowo 9,2 mld za I wojnę światową. Roszczenia obejmują zarówno odszkodowania dla rodzin osób zamordowanych przez Niemców w czasie wojny, jak i spłatę przymusowej pożyczki udzielonej przez Grecję w 1942 roku niemieckim władzom okupacyjnym. Sprawa odszkodowań wojennych to istotny temat dla Greków, zwłaszcza w okresie przed wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 7 lipca. Powołana przez parlament w Atenach komisja ekspertów już trzy lata temu oszacowała straty wojenne Grecji na co najmniej 289 miliardów euro. Podejmując sprawę reparacji parlament zapewne nawiąże do tej ekspertyzy. Roszczenia obejmują zarówno odszkodowania dla rodzin osób zamordowanych przez nazistów w czasie wojny, jak i spłatę przymusowej pożyczki udzielonej przez Grecję w 1942 roku niemieckim władzom okupacyjnym.
 • @1normalnyczlowiek 21:48:59
  Majdzik: To śmieszne, co robi Dulkiewicz. W Gdańsku świętują, że po 4 czerwca 1989 r. komuna spadła na cztery łapy. To śmieszne co robi pani Aleksandra Dulkiewicz. Nie rozumiem dlaczego prezydenci miast podpisali deklarację z naczelnym komunistą Aleksandrem Kwaśniewskim, który zwalczał niepodległość Polski - mówi portalowi wPolityce.pl Ryszard Majdzik działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Całość pod linkiem https://wpolityce.pl/polityka/449537-majdzik-w-gdansku-swietuja-ze-komuna-spadla-na-cztery-lapy


  Ps...4 Vl to sukces komuny, spadła jak kot na 4 łapy po drodze uwłaszczając się na majątku Polaków. Cały czas trzymała i trzyma na wszystkim swoje brudne łapy. Aby nie było wątpliwości kto tu rządzi, pozwolili wybrać się do PE. Tusk powiedział "Polacy mieli wyobraźnię bo potrafili podpisać układ z komunistami żeby nie było rozlewu krwi" Ten to ma fantazję. Sprzedawczyk Niemiecki. Na pohybel. Tzw Samorządowcy śląscy już się uwłaszczyli. Prezydent Krupa grunty, które zgodnie z Ustawą uchwaloną przez obecny rząd miały stać się własnością spółdzielców oddał w ręce mafii złożonej z prokuratorów i organów spółdzielni i kasują kierowców po 150 zł za 10 minutowy postój. I co takiej bezkarnej mafii zrobi naiwny rząd PiS, jak ma jeszcze tyle afer nie rozliczonych. Ta katowicka złodziejska grupa może poczekać w kolejce do rozliczenia za 10 lat.
 • @1normalnyczlowiek 21:48:59
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184YWYzMi9wLzIwMTkvMDYvMDQvODI1LzU1MC8yY2I1YmNjYzg4NzA0Njk4YmQzMzg0ODgwN2UyYzcxOC5qcGVn.jpeg

  Kabaret w Gdańsku! Wałęsa: "Mamy mniejszości seksualne. Dlaczego nie ma partii mniejszości seksualnych? Dlaczego mają się ukrywać?" https://wpolityce.pl/polityka/449576-kabaret-walesa-dlaczego-nie-ma-partii-mniejszosci Przemiana Lecha Wałęsy jest zadziwiająca. Kilka lat temu chciał zamykać homoseksualistów za murem, teraz zachęca ich do tworzenia partii politycznej i przekonuje, że nie powinni się ukrywać. Bolek znów błysnął intelektem. Ten polityczny otua nawet nie zauważył, że pedalska ciota Biedroń ze swym popychaczem Śmiszkiem już taką partię założyli? Wstyd, że Polska miała takiego prezydenta.
 • @Repsol 23:32:27
  Prezes PiS: Jeśli żydzi mają jakieś roszczenia, to niech zwracają się do Niemiec. Polacy nie są im absolutnie nic winni. Prezes PiS Jarosław Kaczyński stanowczo zaznaczył na antenie Radia Wnet, że Polska nie wypłaci żydom pieniędzy z tytułu roszczeń wynikających ze strat poniesionych w II wojnie światowej.
 • @kula Lis 68 09:02:14
  Chciałbym wierzyć kaczelnikowi ale jakoś nie mogę...
 • Nie chcieli słuchać Tuska? Wyszkowski o tym, kogo spotkał w samolocie z Gdańska
  Wystąpienie Donalda Tuska komentowali dzisiaj w Telewizji Republika goście Katarzyny Gójskiej - byli opozycjoniści Krzysztof Wyszkowski i Ryszard Majdzik. Ja od dawna mówię, że Donald Tusk to jest "Bolek-bis". Wałęsa w latach 70. XX w. brał pieniądze od SB, Tusk na przełomie lat 80. i 90. brał pieniądze Służby Bezpieczeństwa, czy one pochodziły z FOZZ-u, czy innego źródła, to już jest drugorzędna kwestia. To były polskie pieniądze, poza tym brał niemieckie pieniądze, więc rzeczywiście jest patentowanym "Bolkiem-bis" twierdził Krzysztof Wyszkowski na antenie Telewizji Republika. Trudno żeby nie poparł swojego promotora i protektora, pod którego skrzydłami rozwijał swoje talenty. Człowieka, który chronił agenturę. 4 czerwca 1992 r. była akcja ochrony agentury, w której i Wałęsa i Tusk odegrali główne role. Tak jest do tej pory - kto płaci, ten wymaga. Obaj ci panowie skrzętnie realizują zamówienie, które pochodzi jeszcze sprzed 30 lat dodał Wyszkowski, komentując dzisiejsze wystąpienie Tuska. To jest nie przywódca polski, to jest przywódca, którym sterują Niemcy. Wybrał sobie inną ojczyznę (...) Co on tu ma do szukania? Przyjechał tutaj tylko porozrabiać ocenił aktywność Donalda Tuska Ryszard Majdzik w programie "W punkt". Krzysztof Wyszkowski ujawnił również, że Donald Tusk nie miał dziś wśród słuchaczy m.in. szefa PO Grzegorza Schetyny, europosła Koalicji Europejskiej Jerzego Buzka, i wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej Kamili Gasiuk-Pihowicz. Ich opozycjonista spotkał bowiem właśnie dzisiaj w samolocie wylatującym z Gdańska. Skoro oni uznali, że przemówienie Donalda Tuska jest niewarte wysłuchania (...) powiedział Wyszkowski.

  Ps..Maski opadły, a wczorajsi bohaterowie okazali się zwykłymi kolaborantami którym przez dziesięciolecia udawało się okłamywać naród i żyć dostatnio z jego podatków! W każdym szpitalu psychiatrycznym co drugi pacjent to Napoleon. To co wyczynia targowica z Tuskiem jest niczym innym jak powtórna próbą doprowadzenia do powstania landów i wymazanie Polski z mapy Europy. Przed wyborami parlamentarnymi warto sięgnąć do zbioru zastrzeżonego i skompromitować "królika Europy" i kilku innych - za 4 miesiące wybory! Czas zlikwidować warcholstwo samorządowe poprzez ustawową regulację prawną i zaprowadzić odpowiedzialność prawno-karną za działania przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:55
  Jak na razie nikt go nie złapał na żadnym kłamstwie, na złamaniu choćby obietnic - nie mówiąc o łamaniu prawa lub konstytucji. Nie doszło też do żadnych wypłat/spłat komuś tam...
  Dopiero jak takie coś się wydarzy - w co osobiście wątpię - to wtedy zastanowię się, czy dalej bronić, i jego i PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:55
  Cieszy nas i mnie, że pan prezes jasno postawił sprawę. Rozumiemy, że nic nie stoi teraz na przeszkodzie w uchwaleniu ustawy wg projektu i sugestii red Michalkiewicza? Bo w każdej chwili pan prezes Kaczyński może odejść z polityki a my Polacy zostaniemy z zapewnieniami bez pokrycia czyli odpowiedniej ustawy Anty-447. Czyli kto komu winien? Anty 447 ustawa z warunkami. Tu przyszli goli, nikt ich nie chciał, tu się dorobili nie zawsze uczciwie, zaciągali kredyty na budowę. Spłacili? Płacili podatki? Płacili za dzierżawę terenu? Kto komu? Chcemy mieć gwarancję w postaci ustawy karzącej śmiercią zdrajców którzy jawnie lub skrycie będą wypłacać żydom mld dolarów.
 • @kula Lis 68 10:41:49
  Dokładnie tak.
  Jeśli Kaczyński mówi poważnie to ustawa anty 447 powinna zostać uchwalona natychmiast. A tak się nie dzieje.
  Dlaczego? Prywatna wypowiedź nie ma żadnego znaczenia i skutku prawnego.
 • @1normalnyczlowiek 10:32:38
  Wtedy będzie już za późno.
 • @Repsol 23:32:27
  "Raczej na to liczyć nie możemy . Złamano Szwajcarię..."

  ---> Tak, ale w przypadku dostępu do kont szwajcarskich banków, jednak były racjonalne przesłanki, by ten dostęp umożliwić - by przestępcy/bandyci/mordercy stracili możliwość korzystania z tego co zrabowali swoim ofiarom. Natomiast w przypadku żydowskiego mienia bezspadkowego nie zachodzą takie okoliczności a prawo nie tylko krajowe jest jednoznaczne i mówi, że mienie bezspadkowe zawsze przechodzi na skarb państwa i nikt obcy - tym bardziej jakieś organizacje reprezentujące busineSSholocaust! - nie może uzurpować sobie prawa do tego mienia.
 • @kula Lis 68 08:12:28
  "Tu już nie ma co się zastanawiać, tylko wprowadzać zarządy komisaryczne. Prezydenci miast zamiast dbać o lokalną społeczność, chcą całą Polskę podzielić. "

  ---> Zastanawiać się nie ma co - nad zasadnością wprowadzenia zarządu komisarycznego. Natomiast trzeba się zastanowić, kiedy to zrobić. Bo zbyt wczesne podjęcie takich kroków - pomimo ewidentnej ich słuszności i zgodności z prawem - mogłoby dać oręż bolszewickiej propagandzie Platformy Obywatelskiej i "samorządowcom" i mogłoby się odbić na wyniku jesiennych wyborów do Parlamentu. Wiesz, że czasami elektorat, choć niekoniecznie zna temat, staje po stronie ofiar a te "ofiary" w rzeczywistości wcale takimi ofiarami nie są - a wręcz odwrotnie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:49:36
  "Wtedy będzie już za późno."

  ---> Wprost przeciwnie! Tak by się mogło stać ( a już się przecież na to zanosiło dość konkretnie, kilka lat temu) ale w wykonaniu obecnej opozycji skupionej w Koalicji Europejskiej. Oni wyspecjalizowali się w załatwianiu interesów pod stołem, po cichu - dali tego dowody wielokrotnie. Natomiast w przypadku obecnie rządzących na to się nie zanosi i są tam ludzie, którzy zawczasu nagłośniliby temat, gdyby "coś było na rzeczy"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:49:08
  "Jeśli Kaczyński mówi poważnie to ustawa anty 447 powinna zostać uchwalona natychmiast. A tak się nie dzieje"

  ---> Amerykańska ustawa 447 jest skierowana tylko do instytucji amerykańskich, by przedstawiły raporty dotyczące realizacji roszczeń w kilkudziesięciu krajach, w tym w Polsce... I nic ponad to. Dlatego uchwalenie ustawy "anty 447" byłoby zabiegiem niedyplomatycznym - byłoby odpowiedzią na nie zadane nam pytanie! Szczególnie teraz, w okresie przed wyborami parlamentarnymi i w trakcie negocjacji wojskowych z Amerykanami, byłoby to niepotrzebne wystawianie się na strzał.
 • @1normalnyczlowiek 11:22:58
  Albo traktuj mnie (i innych) poważnie albo nie zawracaj gitary.
  Takie talmudyczne wyrzutki to nie tutaj.
 • @1normalnyczlowiek 11:22:58
  "Szczególnie teraz, w okresie przed wyborami parlamentarnymi i w trakcie negocjacji wojskowych z Amerykanami, byłoby to niepotrzebne wystawianie się na strzał."

  Mówi Pan, że czas na wdrożenie 447 będzie po tym?
 • @1normalnyczlowiek 11:06:31
  To trzeba zrobić zaraz po wygranych wyborach. Gdyby to czyli zarząd komisaryczny np z HGW i Adamowiczem po wyborach zrobiono, oni by zasiedlali celę+, to nie byłoby żydowskiego ćpuna Czaskowskiego i pedała Rabieja w Warszawie, czy tej tępej o IQ ameby ukrożydówki bladzi i alkoholiczki Dulkiewicz, Majchrowskiego w Krakowie czy kryptopedała Jaśkowiaka w Poznaniu, etc... To dotyczy także Dutkiewicza we Wrocławiu bo rządzi nadal a Sutryk jest atrapą jak Bolek, czy Żełeński Kołomojskiego. Także zarząd komisaryczny w Słupsku i potem cela+ dla pedalskiej cioty Biedronia, skutkowałaby brakiem pedalskiej partii. Pis te sprawy zawalił odpuszczając i to teraz się mści na nich. Także to niewypowiedzenie deklaracji stambulskiej i wielu innych rzeczy.
 • @1normalnyczlowiek 11:22:58
  Po głębokiej analizie tematu przyznaję ci rację. Na dziś to nie czas, bo nic nam nie grozi, możemy sobie bajzlu na arenie światowej narobić. Jak to Rosjanie mówią? ano ciszej budiesz dalej zajedziesz.
 • @kula Lis 68 15:29:57
  Tradycyjnie to Polska unitarna nie jest. Ale ja rozumiem, że PiSiory nie sięgają dalej niż sanacja, bo ich mózgi więcej nie ogarniają.
 • @1normalnyczlowiek 10:32:38
  Kogo nie złapał na kłamstwie? Kaczelnika? A kto mówił, że nie będzie współpracował z "ludźmi o złej reputacji"? Chodziło głównie o Samoobronę, a potem wszedł z nimi koalicję.
  A jego brat złamał przysięgę prezydencką. Kaczelnik też obiecał ustawę antyaborcyjn ą, ale czego się spodziewać od lewusa-ucznia J.J. Lipskiego?
 • @kula Lis 68 11:58:48
  Już bajzlu narobiono, sprzedawczyku. Do tego momentu miałem Cię za naiwniaka. A teraz muszę przyznać, że jesteś antypolskim zdrajcom.
 • @kula Lis 68 11:58:48
  Nic nam nie grozi?
  Miałem cię za poważniejszego komentatora...
 • @Wican 12:13:22
  Daj spokój...
  Każdy normalny wie ile jest warte słowo polityka. Tylko "normalnyczłowiek" nie wie.
 • Kolejną imprezę opozycja może zorganizować 23 sierpnia, w okrągłą 80. rocznicę Paktu Ribbentrop-Mołotow.
  "De facto proponuje nam rozbiór Polski".

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181ZTU0Zi9wLzIwMTkvMDYvMDUvNDAwMC8xOTMwL2YzZGI1Zjg1YTA4ZDQwZDA4YmVjMDdhODlkNjIzYWVjLmpwZWc=.jpeg


  Dochodzące z Gdańska relacje o tym jaka wizja przyszłości państwa polskiego wyłazi z opozycyjnych głów, budzą przerażenie. Chciałbym wierzyć, że to tylko pełna frustracji reakcja na kolejną wyborczą porażkę, ale ten plan jest zbyt precyzyjny, zbyt cynicznie przemyślany, by przyjąć taką wersję. Co by zostało z Polski, gdyby to wszystko wdrożono? Szyld (z czasem pewnie zamieniony na orły sąsiednie), bezbronne, bezwolne państwo, niezdolne do działania w sytuacji kryzysowej, bez siły oparcia się wyrywaniu kolejnych stref wpływów. I obywatele pozbawieni już wyborczej mocy, już niesuwerenni - bo państwo w tej części Europy raz podzielone, rozbite, rozczłonkowane nie da się już nigdy skleić w sposób pokojowy. Znów by nam przyszło modlić się o wojnę narodów. Tak to by miało wyglądać: całość pod linkiem https://wpolityce.pl/polityka/449671-kolejna-impreze-opozycja-moze-zorganizowac-23-sierpnia

  Ps...To prawda. Manifestowali już w 227 rocznicę Targowicy to mogą i w 80 rocznicę paktu Ribbentrop Mołotow! 1 września i 17 września też do nich pasuje, a po drodze 22 lipca i koniecznie pod pałacem Stalina lub pod pomnikiem Dzierżyńskiego. Ta forma transformacji pod którą podpisali się zdrajcy Polscy mówię o prominentach PZPR to hańba po wsze czasy. O ile mamy przetrwać to aktualne władze muszą skończyć z poprawnością geopolityczną i tolerancją wobec zdrajców. Jeżeli ten 21 punktowy program nie otworzy oczu wyborcom POKO, to stracę wiarę w Naród Polski. Totalne lewactwo nie może wygrać wyborów w Polsce to chcą rozbioru i liczą że Niemcy ich posadzą na stołkach i będą rządzić tak jak teraz nadają na Polskę! Kiedy rząd i PiS postawią tamę obcym gadzinowym mediom? Tu nie chodzi tylko o kłamstwa ale o to dlaczego są one możliwe na taka skalę w naszym kraju jak nigdzie na świecie! PiS robi duży błąd nie ograniczając obcych mediów w Polsce. Trwa wolna amerykanka. Niemieckie gazety i inne dla Polaków robią w naszym kraju dywersyjną propagandę na usługach totalnego lewactwa. Mają prawie 90% naszego rynku czego Polacy nie mają w ich krajach! To skandal i osłabianie państwa polskiego. Wrogie nam media tumanią naród że PIS wygrał wybory bo ma w rękach większość mediów i państwową TV. Wiemy, że to bzdura bo TVN, Polsat ogląda więcej Polaków z czystej nienawiści do PIS-u ale sporo ludzi w to uwierzy. Siła rażenia lewackich i niemieckich mediów dla Polaków jest ogromna i czas najwyższy to ograniczyć do takiego poziomu jak zrobili to Niemcy! Czy PiS boi się Niemców? A ta nagonka na media publiczne jest manewrem uprzedzającym repolonizację mediów. Tusk wie, że PiS to zrobi jak tylko wygra jesienne wybory i przygotowuje grunt żeby rozpętać europejską drakę pt. dyktatura przejmuje media, wolność słowa zagrożona. Trzeba targowicę po prostu na sznur bo inaczej będziemy z tym tałatajstwem następne 30 lat walczyć. Tylko likwidacja fizyczna. Pytanie, tylko kiedy?
 • @kula Lis 68 12:35:51
  Wszystko Kula się zgadza.
  Zapomniałeś tylko o zdrajcach promowanych przez inne żydostwo.
 • @1normalnyczlowiek 10:32:38
  Za to kłamstwo to podstawowa strategia Tuska. Wszystko u niego jest oszustwem, przekrętem, podpuchą. Jemu przecież nie chodziło nigdy o Polskę ani o prawdę (która była niewygodna) tylko o władzę. Kosił kolegów, otaczał się miernotami, żeby mu nie zagrażały, maszyniście i motorniczemu tramwaju pomiotowi z-cy komendanta KL Płaszów Zdrojewskiemu dał ministerstwo kultury, bo jak się nie zna to będzie posłuszny. Kłamał, kręcił, do ostatniego dnia mówił, że nie pojedzie do Brukseli. Groźny, perfidny oszust moim zdaniem.
 • @Wican 12:14:45
  jak już to naucz się pisać: zdrajcą nie zdrajcom.
 • @kula Lis 68 12:47:43
  Aleś gościa złapał :)
  Chwyt na poziomie Huskego i Kamińskiego.
  Co ty teraz zrobisz bez Piska?... Zawsze podpieraliscie się jak ślepy z kulawym :)
 • Parodia! Matczak i Środa bronią muzułmanów:
  Nie jedzą wieprzowiny. Ograniczenie hodowli poprawiłoby klimat w Polsce. WIDEO
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wOTMyNi9wLzIwMTkvMDYvMDUvODI1LzQ5Ni9lY2FhYTU3N2JjN2I0Zjk1YTE4YjdlMDkzY2ZkZGU0ZS5qcGVn.jpeg
  Jeżeli te lodowce stopnieją, to stracimy pół Polski i Szwecja straci bardzo wiele straszyła prof. Magdalena Środa podczas debaty na Uniwersytecie Warszawskim. Prof. Środa wraz z Marcinem Matczakiem dyskutowali m.in. na temat kryzysu związanego z masową imigracją do Europy.

  Środa odpowiedziała jednemu z widzów, który pytał o sprawę muzułmanów w europejskich miastach oraz kwestię zmian klimatycznych.

  Gdybym miała do wyboru mieszkanie w muzułmańskiej Brukseli, którą doskonale znam i w kraju radykalnie autorytarnym, w którym wszyscy są homogeniczni i jednolitych poglądów, to oczywiście, że wolałabym to pierwsze powiedziała.

  Zwrócę uwagę, że oprócz alkoholu muzułmanie nie jedzą wieprzowiny, co by z całą pewnością ograniczyło hodowle, a ograniczenie hodowli by poprawiło klimat w Polsce, więc to mogłoby być też pozytywne mówiła.

  Do jej słów nawiązał Matczak: A wieprzowina jest niezdrowa generalnie stwierdził prawnik,

  https://twitter.com/i/status/1136206837437612032
  Ciekawe czy to lewactwo wyszło po za budynek PE do dzielnicy Molenbeek ? Ze swoją wiedzą, obyciem, inteligencją, kreatywnością, mądrością życiową i wielu, wielu innymi przymiotami, dlaczego ta dwójka nie wyjeżdża do Brukseli? Bo zdechła by tam z głodu.
 • 1normalnnyczlowiek
  W Danzig ukrożydówka, bladź i alkoholiczka Dulkiewiczowa nie pozwoliła vice-premierowi Glińskiemu prowadzić badań i wykopalisk na Westerplatte .... Takie mamy "silne" państwo ..... nie ma kto tej waginie nazi-denata wpieprzyć po mordzie.
 • Czy kogoś to dziwi?
  Dziennikarka TOK FM ujawnia: Pomysł decentralizacji Polski spodobał się Donaldowi Tuskowi. https://wpolityce.pl/polityka/449750-lewicka-pomysl-decentralizacji-spodobal-sie-tuskowi

  Oczywiście! To leży w interesie Niemiec! A Tusk to agent Stasi i BND!
 • Awantura na konferencji w ECS!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNmE5Zi9wLzIwMTkvMDYvMDUvODI1LzQ0Mi9iODgxZjI4OTA4MDk0ZTVkOTliNmJlNWM5MjFlMTE3ZS5qcGVn.jpeg

  Dulkiewicz uciekła z sali i obraziła dziennikarza TVP: "Przedstawiciel mediów quasi publicznych". Maska opadła! Prezydent Gdańska na konferencji prasowej w ECS poświęconej podsumowaniu czterech dni obchodów Święta Wolności i Solidarności zwróciła się do dziennikarzy, dziękującym im za relacjonowanie tych wydarzeń. Gdy jednak dziennikarze zaczęli dopytywać o to, czy wystartuje w wyborach parlamentarnych, Dulkiewicz zdenerwowała się i uciekła z konferencji. https://wpolityce.pl/polityka/449718-awantura-na-konferencji-z-udzialem-dulkiewiczuciekla-z-sali
  To tylko kukła, za sznurki w Gdańsku pociąga kto inny. Czegóż można się spodziewać po kukiełce - typowym słupie mafii w "małej Sycylii". W prawdziwej Sycylii rządzi capo di tutti capi, nie jakaś miernota, która ma problem z powtórzeniem przekazu dnia. Ta tępa o IQ ameby ukrożydówka, bladź i alkoholiczka wysławia się jak prostak i gestykuluje jak nieuk, któremu brakuje zasobu słów i czuje się niepewnie. Jeśli tak ma zachowywać się prezydent dużego miasta to mnie jest wstyd. Kultura żenująca i działania wbrew interesom Polski, tak ma to wyglądać w Gdańsku i nie tylko? Wstyd. Ona nie dorosła do pełnienia tego, ale też żadnego urzędu. Może spokojnie konkurować z największą kłamczuchą powojenną, niejaką Kopacz, o miano kobiety obciachu w PO. W tej chwili na niemieckim portalu Trójmiasto, w temacie prezydent Gdańska Dulkiewicz, na 377 komentarzy dodanych, zablokowanych zostało już 290. W mieście niby wolności tolerancji nie wolno krytykować Dulkiewicz, sprzedajni dziennikarze pilnują sprawy, wstyd i żenada, gdzie ci Niemcy zmierzają?
 • @Pedant 11:47:40
  "Mówi Pan, że czas na wdrożenie 447 będzie po tym?"

  ---> Nigdy nie chciałem być pedantem. Wolę pozostać normalnym człowiekiem.
  A jak się jest Pedantem, to warto by było, przed napisaniem komentarza, chociaż zapoznać się z tematem - by nie powtarzać bzdur suflowanych przez Konfederatów. Do tego nie jest żadną tajemnicą, że ustawa 447 już dawno została wdrożona w życie i jest realizowana... - realizowana przez uprawnione amerykańskie służby i instytucje, zobowiązane do zebrania informacji, o których mówi ta ustawa.
 • @1normalnyczlowiek 00:15:14
  I co zrobią z tymi zebranymi informacjami?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:33:26
  "Albo traktuj mnie (i innych) poważnie albo nie zawracaj gitary.
  Takie talmudyczne wyrzutki to nie tutaj."

  ---> I kto tu zawraca gitarę... Faktów nie zmienisz - a one mówią jednoznacznie, kto naprawdę służy pewnym nacjom.
  Może wytłumaczysz dlaczego to nie Jarosław Kaczyński dostał te nagrody i wyróżnienia a jego zagorzały wróg, nie tylko polityczny:
  https://twitter.com/dutkiewiczrafal/status/1135277918815490048
  https://twitter.com/dutkiewiczrafal/status/1126489891108532227
  Pewnie to dla zmyłki robią, by Polacy się nie zorientowali, że ich prawdziwym i posłusznym sojusznikiem nie jest Rafał Dutkiewicz, ale Prezes... :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:19:05
  "I co zrobią z tymi zebranymi informacjami?"

  ---> To nie nasz - Polski - problem, co Amerykanie zrobią po zebraniu i przeanalizowaniu tych informacji. Z jakiej racji mielibyśmy się martwić tym co wydarzy się w USA za kilka lat? My martwmy się - już teraz! - jak wesprzeć kolejne kroki polskiego rządu, które będą podjęte wobec Niemiec, po niedługim już zakończeniu prac pod kierunkiem A.Mularczyka.
 • @1normalnyczlowiek 00:24:10
  Oczywiście, faktów nie da się zmienić.
  A fakty są takie, że PO-PiS to banda zdrajców i zaprzańcow.
  Nie wysilaj się bo szkoda twojego i mojego czasu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:23
  W wielu miejscach wielokrotnie powtarzam, że każdy kto mówi o PO-PiSie lub mówi "PiS, PO jedno zło", jedynie pokazuje swoją niewiedzę lub niezrozumienie tematu. Nie ma na to ani jednego dowodu. Natomiast argumentów temu przeczących są setki a może i tysiące. Właśnie dzisiaj(wczoraj) natrafiłem na Niepoprawnych przypadkowo na teksty dwóch autorów (jeden z nich to Zawisza Niebieski), które mają jedną cechę wspólną - brak argumentów merytorycznych, brak wiedzy, głównie przekłamania i domniemania. Już nie chciało mi się znęcać nad nimi i ich wypunktować... Może jutro :)
 • @1normalnyczlowiek 00:42:30
  Ja tak mówię.
  Zostańmy przy tym, że się nie znam. Ok?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:44:53
  Można przyjąć, że od połowy 2005 roku przyglądam się, analizuję i komentuję, prawie codziennie, zachowania i wypowiedzi większości znanych polityków i tzw. autorytetów... I nie znalazłem niczego - poza krótkim momentem tworzenia wtedy rządu po podwójnej wygranej w 2005 roku, co można by było uznać za próbę stworzenia POPiS-u. Więcej takich sytuacji nigdy nie było.
  Także nie znalazł się żaden - a kilka niby poważnych autorytetów prawniczych próbowało - który by wykazał merytorycznie, że w 2015roku i później prezydent i rząd złamali prawo lub konstytucję. A wywoływałem na pojedynek na argumenty, podając najpierw swoje:
  https://niepoprawni.pl/blog/1normalnyczlowiek/zakodowana-antypolsko-opozycja-broni-szkodnikow
  Czy to nie zastanawiające, że jednak nie dali rady takiemu amatorowi w dziedzinie prawa, jak ja? :)
 • @1normalnyczlowiek 01:12:59
  Bo widocznie jesteś dobry :))
  Ja tam jestem cienias i ciągle uważam, że PiS PO to jedno zło!
 • @kula Lis 68 11:58:48
  Tak nie jest grozna ta ustawa, Prezydent Usa tak sobie podpisal ustawe aby ja wsadzic do szuflady.To Polonia pierwsza zorganizowala protesty jee przed uchwaleniem przez Congress,.co Pan mysli,ze tutaj nie ma lud
  zi znajacych sie na prawie amerykanskim i nie przestudiowali dokladnie tej ustawy? W Chicagi i N.Yorku mialy odbywac sie odczyty dr.E.Kurek i posla Winnickiego w salkach parafialnych, jakas klipa zglosila do Episkopatu ,ze to sa antysemici i te odczyty zostaly zakazane w salkach parafialnych.Odbywaja sie ale w innych lokalizacjach. Jak Pan moze wierzyc w to ze ta ustawa nas nie dotyczy.!
 • Wiceburmistrza Mokotowa spytano o wykształcenie. Nabrał wody w usta i twierdzi, że to tajemnica!
  Wiceburmistrz Mokotowa nie powie, jakie ma wykształcenie i już. Urząd go popiera, to nie jest informacja podlegająca ustawie o dostępie do informacji publicznej.
  https://pbs.twimg.com/media/D8TFNDqW4Acc3Lm.jpg
  Z wykształcenia, to on jest wiceburmistrzem. Z pewnością wykształcenie wyższe salonowe i dyplom szkoły pływackiej na Wiśle. Lub, że jest po SPZ (Szkoła Przysposobienia Zawodowego), większość platfusów to tępota. Czyli Podstawowe, polszewickie. Teraz okazuje się, że PO to partia wysoko wykształconych osobników po niepełnych szkołach podstawowych no i wielu akademiach 1-szo majowych. Tam co jeden, to niespełniony geniusz. A elyty plują na PiS, że to takie mało wykształcone ludzie. I jak zwykle okazuje się, że jest zdecydowanie odwrotnie. Przecież PO to jedyna partia gdzie ponad połowa członków ma podstawówkę! Już ponad pięć lat temu szmatławiec Wyborcza przypadkiem, przez pomyłkę wbiła nóż w płacy Tuskowi i PO publikując, że z 70 procent członków PO, którzy ujawnili swoje wykształcenie, połowa ukończyła tylko szkołę podstawową. Można przypuszczać, że 30 procent, które nie ujawniło wykształcenia, nie chciało się chwalić swoimi studiami wyższymi i doktoratami... Toteż, aż 65% członków PO może posiadać tylko podstawowe wykształcenie. Nie byłoby z tym problemu, gdyby POwcy nie lansowali się jako wykształcona elita Polski... Można się śmiać i płakać widząc kto tym krajem rządził. https://wpolityce.pl/polityka/166732-i-to-ma-byc-partia-inteligencka-polowa-platformy-skonczyla-zaledwie-podstawowke-wyborcza-nieopatrznie-demaskuje-ugrupowanie-tuska
 • Mocny list! Działacze opozycji w PRL i naukowcy piszą do Dulkiewicz:
  "To może skutkować kompromitacją naszego samorządu"
  https://wpolityce.pl/polityka/449802-mocny-list-do-dulkiewicz-to-moze-skutkowac-kompromitacja

  Ps..List świetny, tyle że ta osoba niewiele rozumie z tego co mówi; ale realizuje linię swoich mocodawców. A cwaniaki z samorządów chcą być książętami na włościach, już im przeszkadza kadencyjność? Naród powinien się obudzić i pogonić tą całą koalicję europejską! Tu jest Polska! Ten ważny list niech dotrze do opinii publicznej w całym kraju i niech media poświęcą mu więcej uwagi. To, co wyprawia ta ukrożydówka o IQ ameby, bladź i alkoholiczka Dulkiewicz i jej ferajna w Gdańsku to ANARCHIA i wypowiedzenie wojny Polsce. Cienizna na stanowisku, które ją przerasta! Po BUDYNIU wybrano KISIEL i to mocno rozwodniony, a w kiepełku pusto i wiatr hula. Do pewnych urzędów trzeba wieku czyli doświadczenia życiowego.
 • Wygląda na to, że Ktoś postanowił rozwiązać "problem polski raz na zawsze.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NDVlNi9wLzIwMTkvMDYvMDYvODAwLzU3Ni9iMDg1ZGM1OTNkY2Q0NTc5YTNjNjBmMzEzZGQ2MTIxYy5qcGVn.jpeg

  Najpierw uderzenie w kulturowe fundamenty, teraz plan rozbicia kraju. Patrząc na chłodno, można dojść do wniosku, że Ktoś (znacznie ważniejszy niż nasze krajowe kukiełki) postanowił rozwiązać wreszcie „problem polski”, postanowił zrobić porządek z Polską i Polakami. Taki porządek, który rozwiąże problem tego niepokornego narodu na długo, może na zawsze. Nie pierwsza to zresztą taka próba. Najpierw mieliśmy uderzenie w sam fundament narodowy, czyli w naszą tożsamość, naszą wiarę, nasze święte ikony. To miało nas pchnąć na drogę kraju postchrześcijańskiego, bezbronnego wobec wielu zagrożeń, łatwego do manipulacji, ustępującego wobec presji w sprawach nakręcanych globalnie, np. agenda LGBT czy masowa imigracja z krajów muzułmańskich. Teraz mamy wciągnięcie na sztandary przez główną partię opozycyjną planu rozbicia dzielnicowego Polski. Planu, który sprowadzi Polskę do rolę jakiejś przestrzeni, pozbawionej silnej władzy, niezdolnej do choćby ułomnej podmiotowości. Bo przecież to, co ujawniono, to coś więcej niż federalizm - to niemal wprost nawiązanie do elementów ustrojowych I Rzeczypospolitej, choć w wersji parodystycznej. Skutek byłby ten sam: niezdolność do jakichkolwiek reform, niezdolność do reakcji na zagrożenia, na końcu pełne podporządkowanie się sąsiadom. Polacy ten plan pokrzyżowali, opowiadając się w majowych wyborach za trwaniem polskiej cywilizacji, i wysyłając jasny sygnał, że raczej nie są zainteresowani polityczną rewolucją w kraju. Ale to jest wciąż tylko „raczej”, wszystko rozstrzygnie się jesienią. Sytuacja jest bardzo dramatyczna, bo tym razem stawką wydaje się być nie tylko powrót do neokolonializmu, ale także samo trwanie Polski w takiej formie, która czyni z niej realny byt państwowy. I jeszcze jedno: uruchomienie tego scenariusza właśnie teraz nie jest przypadkiem. Nie chodzi tylko o wybory; chodzi także o to, że jeszcze parę lat i Polska będzie już w innej lidze, może nawet w światowej ekstraklasie. Wielu tego bardzo nie chce. autor: Jacek Karnowski

  Ps..Ależ te 21 tez to wspaniały prezent na kampanię wyborczą ! Można teraz walić do nich jak nomen omen do kaczek !
 • 1normalnnyczlowiek
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xZjRlMy9wLzIwMTkvMDYvMDUvODI1LzUxMy9iM2U4MDkwYWM0NTM0MjllYTBlMWIzMDQ3OWQ1NmFjNC5qcGVn.jpeg

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mYTRkZS9wLzIwMTkvMDYvMDUvODI1LzQ5NS9lNjc2YjMwNDRlNWE0OGE0ODM3MGJhZWEwNzdhNGU2MS5wbmc=.png

  Tusk w Gdańsku: "Was jest tu, tylko w tym miejscu, kilkadziesiąt tysięcy ludzi". Internauci sprawdzili: "Było 7-8 tys. osób".Donald Tusk podczas gdańskich obchodów 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku wygłosił przemówienie, podczas którego najprawdopodobniej przeszacował liczbę zwolenników opozycji zgromadzonych na Długim Targu w Gdańsku. W swoim przemówieniu Tusk porównywał zestawił polskie władze z władzami PRL i jako przykład do naśladowania podał studentów strajkujących w maju 1988 r. Oni nie poddali się, mimo jednej dotkliwej i bolesnej porażki. Ich było naprawdę ledwie trzystu, a was jest tu, tylko w tym miejscu, kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jaki jest powód, żebyście mieli zwiesić głowy? krzyczał Tusk.

  https://twitter.com/i/status/1136203411706261504
  Tymczasem jak wyliczyli internauci na podstawie dostępnych w internecie narzędzi, na uroczystościach zgromadziło się 7-8 tys. zwolenników opozycji. Wygląda na to, że Donald Tusk mocno przeszacował liczbę osób, które słuchały jego wystąpienia.
  Ps... To teraz wiadomo z kogo Tusk bierze przykład. Hitler idol Tuska i co tu komentować więcej, te zdjęcia mówia wszystko.

  Według moich obliczeń było 5-7 tys. osób. W erze Google maps nie da się manipulować frekwencją na wiecach i marszach. DT powiedział, że na Długim Targu jest zgromadzonych kilkadziesiąt osób.
  Łączna powierzchnia zajmowana przez zgromadzonych na Długim Targu podczas przemówienia PDT wynosi ponad 2 500 m2 (razem z ogródkami przy restauracjach). Zatem jest 5- 7 tys. osób. Matematyka... https://pbs.twimg.com/media/D8Ph72OUYAA-Moz.jpg
 • 1normalnnyczlowiek
  Ukrożydówka, bladź, alkoholiczka o IQ ameby Dulkiewicz jest bratanicą człowieka który prześladował Polaków. Opozycja anarchizuje, a na takie działanie żadne praworządne państwo i rząd by sobie nie pozwoliło. Z podtulonym ogonem pierwszego ujeżdżacza konika na biegunach, z gęba pełną frazesów, ze swoim fraucymerem w osobie "wielce zasłużonej pani Nic" anarchia będzie narastać. Władza jest głucha i czuje się uwielbiona w dobrej zmianie. Obudzi się z rękoma w nocniku napełnionym przez totalsów. Gdańsk prosi się o zarząd komisaryczny. To co wyprawia ta ściera i jej kamaryla, to jest jawny rokosz przeciw Państwu Polskiemu: dość zabawy w miłość tolerancję i demokrację, czas przywalić z liścia i poprawić butem. Tych skurwieli POwinno się wziąć za pysk i do karceru za obrażanie Polski i Polaków, i to w trybie pilnym. Ta grupka szaleńców weszła już nam na głowę a rząd udaje że nic się nie stało! A właśnie się stało. Mam nadzieję, że pani Witek nie pożałuje witek na ich dupy! A my jej jeszcze w tym pomożemy!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:24:32
  "ciągle uważam, że PiS PO to jedno zło!"

  ---> Wystarczy popatrzeć na skład personalny obu partii - także na wszystkie krety pokroju Sikorskiego, Marcinkiewicza, Kluzik-Rostkowskiej, P.Zalewskiego, Misia Kamińskiego..., którzy sukcesywnie się ujawniali - i na ich obecność w antypolskich mediach, organizacjach także za granicą, by zauważyć, że mamy jednak do czynienia z partią polska i z partią antypolską - czyli nie jest to "jedno zło"...
  Już kiedyś, chyba nieźle uchwyciłem prawdziwy charakter Platformy Obywatelskiej i jej ludzi, choćby w takich tekstach sprzed lat jak:
  https://normalny.neon24.pl/post/108221,postepujaca-de-mo-bilizacja-deeskalatorow
  https://normalny.neon24.pl/post/101529,pompowac-to-oni-potrafia-nawet-patriotyzm
  https://normalny.neon24.pl/post/99892,nienawisc-obluda-zdrada-oszustwo-jednoczy
  ...
  i nie sadzę, by ktoś był w stanie to samo napisać o PiS-ie... ale też w oparciu o twarde fakty. Pewnie że można mieć wiele zastrzeżeń do PiS-u, ale są to błędy, czasami poważne, jednak raczej zawsze w pewnych ramach, w których nigdy nie można zarzucić tej partii działania w złej woli lub antypolskości
 • @1normalnyczlowiek 13:10:53
  Pomyśleć, że za czasów...peowskopeeselowskiej..."demokracji" było super OK!

  http://wgospodarce.pl/informacje/20216-rzad-dal-gazecie-wyborczej-gigantyczne-kwoty-na-media-wspierajace-po-wydano-ponad-125-mln-zlotych-wszystko-z-kieszeni-polakow
 • @1normalnyczlowiek czekam kiedy niebieski z tym wyskoczy.
  "Wyborcza" sięgnęła dna! Walcząc z rządem ogłasza: "Kilkadziesiąt tysięcy ludzi umiera co roku, by PiS mógł rządzić". Do czego jeszcze się posuną? https://wpolityce.pl/polityka/449840-wyborcza-oglasza-ludzie-umieraja-by-pis-mogl-rzadzic
 • @1normalnyczlowiek
  Przewrotność Dulkiewicz? Mówi o odbudowie wspólnoty, a jednocześnie chce walczyć z "opresyjnym państwem PIS". WIDEO Nikt nie powinien mieć już żadnych wątpliwości. Aleksandra Dulkiewicz bardzo agresywnie włączyła się w walkę z PiS i zamiast zająć się Gdańskiem, zajęła się polityczna walką w wyjątkowo przewrotny sposób. Trudno nie zadać pytania:”Czy prezydent Gdańska dąży do destabilizacji państwa?”. https://wpolityce.pl/polityka/449711-przewrotnosc-dulkiewicz-mowi-o-wspolnocie-i-walce-z-pis

  Ps..Malowana lala zdalnie sterowana. Realizuje interesy kliki, która ją tam postawiła. Gdańsk toczy rak lewych interesów, mafijne układy i niemieckie intrygi. Gdzie polskie Państwo? Gdzie Ziobro? Gdzie służby? Jeżeli Polska jako państwo nie potrafi sobie poradzić z taką kreaturą jak ukrożydowska bladź, alkoholiczka Dulkiewicz+iluś tam prezydentów "autonomistów" wielkich miast to śmiało możemy mówić już o IV rozbiorze Polski. Ciekawe, czy córka zapytała ją o waginę ze zdziczałej procesji? To Układ pisze jej różne bzdury, ona to odczytuje, a na pytania absolutnie nie wie co ma odpowiadać, i na wszelki wypadek opuszcza w popłochu dziennikarzy /nawet TVN/.

  Uważam, że nie powinno być prezydentów miast tylko burmistrzowie, głowa państwa jest prezydentem, a ktoś rządzi miastem większym czy mniejszym też ma tytuł prezydenta, to jest chore i to trzeba zmienić.
 • @kula Lis 68 10:11:32
  "Sytuacja jest bardzo dramatyczna, bo tym razem stawką wydaje się być nie tylko powrót do neokolonializmu, ale także samo trwanie Polski w takiej formie, która czyni z niej realny byt państwowy. I jeszcze jedno: uruchomienie tego scenariusza właśnie teraz nie jest przypadkiem. Nie chodzi tylko o wybory; chodzi także o to, że jeszcze parę lat i Polska będzie już w innej lidze, może nawet w światowej ekstraklasie. Wielu tego bardzo nie chce"

  ---> Zachowanie Donalda Tuska i jego akolitów przed wyborami do Europarlamentu dobitnie świadczy o tym, że ci komuniści postawili wszystko na jedną kartę wierząc, że zwycięstwo w tych wyborach nie tylko otworzy im drogę do zwycięstwa w wyborach do polskiego Parlamentu, ale i da zwycięstwo ideologii gender i prymat środowiskom LGBT+. Stąd tak szybkie były próby wprowadzenia w życie, przez Trzaskowskiego, Karty LGBT w szkołach i zmasowany atak na Kościół. Miało to przed wyborami przybić do ziemi Polaków a szczególnie katolicki, patriotyczny elektorat PiS-u. Komuchom, lewactwu wydawało się, że dzięki Sekielskim, Jażdżewskim, Tuskom... są tuż tuż od przejęcia nie tylko przedszkoli i szkół, ale też wszystkich instytucji czy wręcz całej Polski. Na szczęście ich rechot był swoistym uderzeniem w dzwon, który obudził także tych, którzy dotąd byli mniej aktywni a teraz dali swój głos, wyrażając sprzeciw wobec prób seksualizacji, demoralizacji i decentralizacji, wobec dążeń do praktycznie pełnego rozbiciu państwa i narodu. Oby ten zapał utrzymał się do jesieni. Trzeba go nieustannie podtrzymywać
 • @1normalnyczlowiek 13:41:14
  PiS zgadzając się na farsę po Adamowiczu sam ukręcił sobie sznurek.Będzie musiał nosić go na szyi latami. Ukrożydówka, bladź, alkoholiczka Dulkiewicz jest opłacana przez Niemców! Jak się poczyta o sycylijskiej mafii, to łatwiej zrozumieć mechanizmy funkcjonowania miasta Gdańsk. Jedyną nowością są parytety. Czyli Dulkiewicz w charakterze prezydenta. Cyt: Powiesimy na Krakowskim Przedmieściu degeneratów, agentów i poniemieckie wszy. Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Pilsudski) Ona doskonale realizuje instrukcje swego promotora Tuska. Chodzi o odzyskanie Ziem Zachodnich przez Niemcy. Jest to długofalowa polityka Niemiec znana już od początku lat 90. Pisał o tym m.in Rurarz po rozmowie w Waszyngtonie z ambasadorem niemieckim. "Najpierw stworzymy samodzielne regiony, potem je przejmiemy". Trzeba na głowę upaść sądząc, że taki zorganizowany, imperialistyczny naród jak Niemcy nie będzie się starał odzyskać swoich terytoriów. Dlatego żadna decentralizacja władzy, która wpadnie w ręce renegatów i sprzedawczyków. Silna centralnie sterowana Polska jest remedium na te zakusy. Trzeba w końcu w tym dziwacznym Gdańsku wprowadzić zarząd komisaryczny. Nie może być tak, że jakaś słabo rozgarnięta baba sabotowała państwo i otwarcie prowadziła szkodliwą antypolską politykę.
  Integralność Polski jest zagrożona i w tej sytuacji ta kobieta powinna być usunięta z urzędu.
 • @1normalnyczlowiek 13:41:14
  To się po prostu w głowie nie mieści! A Adamowicz siedzi zagranicą i nie posiada się ze śmiechu. Steruje kochanką Dulkiewicz i ma "wdowę" w PE. To dopiero ubaw i kuriozum. Dulkiewicz pomiot stepowej yntelygencji robi się na gdańską Kleopatrę. Gdyby ta Dulkiewicz była takim urzędnikiem w Niemczech i robiła to co robi w Gdańsku to już by ją zapuszkowali, a w Rosji posłano by ją do gułagu. Niezbędne są takie przepisy prawa, które zapewnią, reagowanie i przeciwstawianie się organów państwa takim wyczynom jak w Gdańsku. W szczególnie szkodliwych przypadkach, usuwanie ze stanowiska. Stara żydobolszewia, jak to drzewiej bywało, chce żydowskiej autonomii i jak w latach "39 - 42" znów usiłuje zblatować się z Niemcami. A ich nadzorcy z gett, nowojorscy syjoniści, chcą całej RP! Komisja AG dysponuje JAWNYM materiałem dot powiązań gdańskich służb, mafii i biznesu, zacznijcie od opublikowania tego, a atmosfera sama się oczyści! Działać trzeba szybko bo szaleńcy opanowali Gdańsk. Dlaczego rząd RP nie reaguje? Powinien być już komisarz albo natychmiastowe referendum w sprawie odwołania skompromitowanej "prezydentki". Ona nie nadaje się na ten urząd.
 • @1normalnyczlowiek 13:41:14
  Plan GPS i UE czyli Niemiec na Polskę? Znieść kadencyjność samorządu,uchwalić dziedziczność władzy,wydzielić dzielnice, uwłaszczyć prezydentów miast na majątku(mniejszych włodarzy odpowiedzialnych na gminach, starostwach)rząd wysłać na renty socjalne.
 • @1normalnyczlowiek 13:41:14
  Gwiazda: Postulaty Fundacji Batorego to nic nowego. Tusk na początku lat 90. domagał się samodzielności Pomorza. Propozycja decentralizacji państwa jest nie do zaakceptowania. Ale to nic nowego. Na początku lat 90. odbył się w Gdańsku zjazd Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na którym Donald Tusk wystąpił z żądaniem, żeby Pomorze miało własny Sejm, własny rząd, własny pieniądz i własną armię mówi portalowi wPolityce.pl Andrzej Gwiazda, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. https://wpolityce.pl/polityka/449844-gwiazda-tusk-domagal-sie-samodzielnosci-pomorza

  Ps...Tymczasem dzięki PO na Śląsku we władzach umocnili się separatyści z RAŚ i podobnych organizacji. Ich narracja od dwóch dekad to "autonomia" a faktycznie oderwanie regionu.
 • Dopiero jesienne wybory parlamentarne będą walką na śmierć i życie.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYmQzOC9wLzIwMTkvMDYvMDYvNjUwLzQzMy81MmMxNGYyYmEzZDc0OTBhYTNjN2VkNDM5ODg0MmJmMi5qcGVn.jpeg

  Nie warto więc dąć w zwycięskie surmy. Druga kadencja PiS u władzy jest zabójcza dla sieci interesów, wpływów, przewag, zobowiązań, beneficjów i korzyści oplatających Polskę. Opozycja przegra jesienne wybory parlamentarne – twierdzi sporo komentatorów, polityków i tzw. liderów opinii, wyciągając daleko idące wnioski z wyraźnego (6,91 pkt. proc.) zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach europejskich. Wybory europejskie były bardzo ważne, gdyż dla opozycji stanowiły szansę przełamania serii porażek, zaś dla rządzących - przedłużenia serii zwycięstw. I miały duże znaczenie psychologiczne, bowiem zwycięzcy ułatwiają prowadzenie kampanii parlamentarnej. Zwycięzca, i to z przewagą prawie 7 pkt. proc., po prostu ustawia polityczną scenę. I ustawia kampanię. Ustawiałby zresztą zwycięzca także z mniejszą przewagą. Ale to nie znaczy, że ma się wygraną w kieszeni. Przede wszystkim dlatego, że dla opozycji te europejskie to nie były wybory „na śmierć i życie”. Wybory parlamentarne już takie będą. Nie tylko „na śmierć i życie”, ale też z wykorzystaniem wszystkich zasobów w kraju i za granicą.

  Opozycja, jej media, wspierające ją „elity”, politycy i całe rządy, organizacje oraz instytucje z zagranicy, czyli wielka liberalno-lewicowa, globalna machina polityczno-państwowo-kulturowo-propagandowo-edukacyjno-medialna zostanie zmobilizowana do walki z PiS. Walki totalnej. Bo dopiero druga kadencja PiS u władzy jest zabójcza dla sieci interesów, wpływów, przewag, zobowiązań, beneficjów i korzyści. O wielkości tych korzyści niech świadczy ok. 250 mld zł, które nie zasiliły polskiego państwa tylko z tytułu podatku VAT. I do kogoś te setki miliardów złotych trafiły. I ten ktoś nie pogodził się z zakręceniem kranu, z którego owe miliardy się lały. A to tylko jeden kran, a były również inne, z których lały się mniejsze pieniądze, ale bardzo ważne korzyści innego rodzaju: monopole, przewagi, gwarancje, immunitety itp.

  Dopiero utrwalenie władzy PiS na drugą kadencję jest groźne dla opozycji i wszelkiego rodzaju jej mocodawców. Jest groźne także dlatego, że utrwala zmiany i praktycznie czyni jej nieodwracalnymi. Zmienia Polskę, zmienia społeczeństwo, gospodarkę, hierarchie prestiżu, drogi awansu czy sposoby wyłaniania elit. Co oznacza, że nie da się albo będzie to bardzo trudne, żeby odwrócić procesy zasadniczo zmieniające Polskę i społeczeństwo. Opozycja ma tego świadomość, podobnie jak wszyscy jej potężni zagraniczni mocodawcy i sojusznicy. I oni zrobią wszystko, żeby pomóc opozycji wygrać, łącznie z zastosowaniem najbardziej brudnych metod i środków.

  Prawo i Sprawiedliwość nie może się uspokajać tym, że opozycja po porażce zaczęła się kłócić i rozliczać, rozpoczęły się procesy dekompozycji Koalicji Europejskiej. Przekonanie o pewnym zwycięstwie jesienią jest po stronie zwolenników zjednoczonej prawicy przedwczesne i przesadzone. Wystarczy przypomnieć, że w przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego nawet na szczytach PiS spodziewano się wygranej, ale 1-2 pkt. proc. Podobnie było przez prawie całą niedzielę 26 maja 2019 r. W sondażu exit poll o godzinie 21.00 26 maja różnica wyniosła 3,3 pkt. proc.

  Wielu ważnych polityków PiS obudziło się przed 6.00 rano 27 maja, żeby sprawdzić, czy rzeczywisty wynik potwierdza przewagę z exit poll, bowiem obawiali się zmniejszenia różnicy, a niektórzy nawet minimalnej przewagi Koalicji Europejskiej. Dziś niewielu chce o tym pamiętać, ale w obozie PiS wcale nie było przekonania o wysokiej wygranej. I była ona sporym zaskoczeniem. Co dowodzi, że zwycięski obóz zjednoczonej prawicy nie dysponował istotnymi przesłankami, które potwierdzałyby faktyczne rezultaty wyborów i przewagę 6,91 pkt. proc.

  Wciąż nie ma wartościowej, merytorycznej analizy przyczyn wysokiej, jak na polskie warunki, wygranej. Wciąż nie wiadomo więc, jakie czynniki zdecydowały o powiększeniu się przewagi ponad spodziewane 1-2 pkt. proc., a w optymistycznej wersji 3 pkt. proc. Bez takiej analizy nie sposób wskazać, czy decydujące były pozytywne działania Prawa i Sprawiedliwości, błędy Koalicji Europejskiej czy jakieś czynniki losowe, np. bardzo sprawna akcja pomocy powodzianom z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier Beaty Szydło. Na pewno na większą przewagę wpłynęła wyższa frekwencja, czyli mobilizacja wyborców PiS.

  Wyborczy wynik Prawa i Sprawiedliwości jest rekordowy: żadna partia wcześniej nie uzyskała 45,38 proc. głosów, mimo niższej o kilka pkt. proc. frekwencji niż w wyborach parlamentarnych, ale wciąż precyzyjnie nie wiadomo, co się do tego przyczyniło. Liczby są oczywiste: w stosunku do wyborów parlamentarnych w 2015 r., mimo niższej o 5,24 pkt. proc. frekwencji, Prawo i Sprawiedliwość zyskało w wyborach europejskich w 2019 r. 481 093 głosy, zaś w stosunku do wyborów samorządowych w 2018 r. (do sejmików wojewódzkich, co jest porównywalne), mimo frekwencji niższej o 9,22 pkt. proc., PiS zyskało 925 113 głosów. Ugrupowania wchodzące w skład Koalicji Europejskiej (mniej więcej, bowiem SLD występował w szerszym komitecie Lewica Razem) w wyborach europejskich w 2019 r. straciły w stosunku do wyborów parlamentarnych w 2015 r. 1 493 886 głosów, zaś w stosunku do wyborów samorządowych w 2018 r. (do sejmików wojewódzkich) straciły 1 974 854.

  Tendencje są ważne, lecz trzeba pamiętać o specyfice jesiennych wyborów parlamentarnych, gdzie chodzi o nieodwracalność zmian oraz odcięcie wszystkich pasożytów wyzyskujących polską „kolonię”. Gdy wszystkie krany z pieniędzmi i innymi korzyściami zostaną zakręcone na kolejne cztery lata, ci, którzy są po drugiej stronie rur, przestaną czekać na odkręcenie kurków, bo nawet gdyby tak się stało, po czterech latach nic już nie popłynie. Dlatego dla opozycji to będzie walka na śmierć i życie, a nawet więcej. Nie warto więc trąbić w zwycięskie surmy, tylko przygotować się do tego decydującego starcia.
  autor: Stanisław Janecki
 • 1normalnnyczlowiek
  Odnosząc się do 21 tez zaprezentowanych przez samorządowców, podkreślam, że moim zdaniem są to pomysły, których nie mógł wymyślić ktoś postępujący zdroworozsądkowo. Stwierdzam też, że swoimi działaniami i wypowiedziami Tusk chce nam zafundować rozbicie dzielnicowe. Wrzucono to z jakiegoś powodu, albo jest to "balon próbny", albo jest już tak ogromny nacisk Niemiec, sił związanych z projektem paneuropejskim na rozczłonkowanie państw narodowych.
  Nasuwa mi się pytanie: czy nie ma paragrafów na antypaństwowe działania? Nie mieści mi się w głowie, że tak jawnie działają na szkodę państwa i nikt z tym nic nie robi. Paragrafy są, tylko "nadzwyczajna kasta" nie jest zainteresowana aby je egzekwować. Siedzi pewnie chroniona przez UE. Lewackie Niemcy realizując manifest z Ventotene Spinellego chcą zniszczyć odradzającą się Polskę rozbijając na drobne dzielnice, które będą kontrolować (już teraz kontrolują !) poprzez swoją agenturę. Nie mogą ugryźć Polski poprzez instalację przychylnego im skonstruowanego na agenturze rządu, to próbują w inny sposób. Niedobrze mi się robi gdy słyszę te ujadanie zdrajców Polski i Narodu Polskiego. Kiedyś za zdradę Polski była kula w łeb, pal i szubienica, a teraz są w tzw. "totalnej opozycji"! Musimy cały czas być czujni, zjednoczeni, mobilizować siły i walczyć ze zdrajcami narodu! To jest straszliwa walka o wpływy w Polsce! To walka o wolną Polskę! Jeżeli uda im się zainstalować swój agenturalny rząd, to za jego pomocą na pewno nie będą musieli Polsce płacić odszkodowań wojennych! Jeżeli osłabią władzę centralną, to mogą Polskę później zjeść po kawałku. Wywołać bunty poszczególnych miast- dzielnic rządzonych przez zainstalowaną agenturę i wywołać chaos w Polsce. Mam tylko nadzieję, że obecny rząd zdaje sobie z tego sprawę i nie dopuści do tego.
 • Fake news z fałszywymi oskarżeniami kaszubów
  zwrot kaszubski syndrom nie jest zgodny z faktami, powinno się napisać prawdę "syndrom Tuska popierany przez Biskupa Gocłowskiego"

  Kolejne fakty uprawniające do użycia zwrotu "fake news"

  Pan Tusk ogłosił ten program na Kongresie Kaszubskim naduzywając zaufania wladz Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego,

  Przeciwko takiemu programowi i metodzie zaprostestowali dzałacze Kaszubi, działacze Kaszubscy i kaszubskie duchowieństwo,

  Programu tego nie poddano pod dyskusję a Panu Tuskowi "podziękowano" poprzez usuniecie jego władz z organizacji kaszubskich

  Dlatego żadam ususnięcia zwrotu "syndrom kaszusbki" a zastapienia tego zwrotu zwrotem Tusko-lineralno demokratycznym
 • @zfd 10:37:10
  żadnym zbawcą opozycji w Polsce Donald Tusk już nie zostanie, jego czas w polskiej polityce się nieodwołalnie skończył. Władza w samorządach lokalnych powinna ewidentnie dyscyplinarnie podlegać pod wojewodę . A za działalność antypaństwową / antyrządową powinna być kara więzienia i dożywotnie pozbawienie zajmowania stanowisk samorządowych i państwowych. Mam nadzieję na takie zmiany po jesiennych wyborach daj Boże wygranych z większością konstytucyjną.
 • @1normalnyczlowiek 10:59:41
  "prawo nie tylko krajowe jest jednoznaczne i mówi, że mienie bezspadkowe zawsze przechodzi na skarb państwa i nikt obcy - tym bardziej jakieś organizacje reprezentujące busineSSholocaust! - nie może uzurpować sobie prawa do tego mienia".

  Bardzo podoba mi się to słówko "busineSSholocaust". Jest znacznie lepsze jak Holokaust Industry i obejmujące szerzej ten rodzaj bandytyzmu.

  Natomiast uważam, że poważnym niedopowiedzeniem jest stwierdzenie "prawo nie tylko krajowe jest jednoznaczne i mówi, że mienie bezspadkowe zawsze przechodzi na skarb państwa". To że jest prawdziwe nie znaczy że nie niesie fałszu.
  Tu trzeba zawsze zaznaczać że takie jest rozumienie i praktykowanie prawa w całym cywilizowanym świecie.
  To naprawdę ważne, bo rozmawiałem wczoraj z osobą, wydawałoby się że dobrze obeznaną w meandrach prawa i polityki, ale kiedy doszliśmy do kwestii tych uzurpacji, wyszło iż była przekonana że to tylko w Polsce było i jest takie prawo.

  Wychodzi na to że mnóstwo osób by się zgodziło na takie "dostosowanie polskiego prawa do wymogów prawa cywilizowanego świata" jakiego sobie by życzył busineSSholocaust.
  Tymczasem to właśnie nasze prawo jest tu już cywilizowane i takim już było w średniowieczu, podczas gdy busineSSholocaust to właśnie bezprawie za którym idzie tylko zbrodniczy terroryzm jakiejś antycywilizacji i praktyk "przedpotopowych".

  Poza tym temu busineSSholocaust wcale nie przeszkadza że podstawą do gotowości do zapłacenia mu jego uroszczeń musiało by być zniszczenie naszego systemu prawnego, który stoi na zasadzie iż "Prawo nie działa wstecz".
  Najwyraźniej im tu chodzi o wpuszczenie do życia społeczno-politycznego "talmudycznej ohydy" możliwej do zainstalowania tylko w państwie terrorystycznym i ze zdradzieckimi władzami państwowymi, czyli zasady magicznej nad prawem: "Prawo się nie zmieniło, zmieniła się interpretacja".
  Talmudyści mogą więc po wygłoszeniu tego zaklęcia wygłaszać dowolne idiotyzmy, a drudzy talmudyści je uznawać mimo iż to już 100% bezprawie terroryzmu państwowego.
  Polska chcąc być państwem prawa musi się uwolnić najpierw od tych terrorystów państwowych. Dla tych co podejmują jakiekolwiek rozmowy z tymi terrorystami-wymusicielami (choćby i pod ochroną ABW, czy placówek dyplomatycznych) kara śmierci to jeszcze za mało.


  Pamiętajmy że pierwszą zasadą organizacyjną Państwa Polskiego powoływanego ponad 1000 lat temu miało być polskie prawo (profesor Samsonowicz). Drugą: zabezpieczenie się przed handlem niewolnikami ("Nigdy więcej niewolnictwa") przez lokalnych kacyków (dziś nazywają się przywódcami partyjnymi lub samorządowymi). Dopiero trzecią była zgodność naszego systemu wartości narodowych z systemem wartości ludzkich niesionych przez chrześcijaństwo.
 • @zfd 10:37:10
  Odnosząc się do projektu decentralizacji, to przypominam, że niesławnej pamięci żydowska Unia Wolności bredziła 15 lat temu o.... regionalizacji Państwa. Teraz sprawa wraca w bardziej drastycznej formie.
 • @kula Lis 68 22:11:58
  " Mam tylko nadzieję, że obecny rząd zdaje sobie z tego sprawę i nie dopuści do tego."

  ---> To nie nadzieja a pewność, że zdają sobie sprawę z tego wszystkiego o czym napisałeś i nie dopuszczą - z naszą pomocą - do tego, co planują folksdojcze. Szkoda, że "tutejsi" patrioci tego nie rozumieją
 • @miarka 09:36:07
  "Wychodzi na to że mnóstwo osób by się zgodziło na takie "dostosowanie polskiego prawa do wymogów prawa cywilizowanego świata" jakiego sobie by życzył busineSSholocaust"

  ---> Wychodzi na to, że jest mnóstwo osób - i często są to te same osoby - które w imię wyimaginowanego "unijnego prawa" oddałyby busineSSholocaustowcom polski majątek, a swoje dzieci oddałyby LGBTQZbokom, bo tak im każe ideologia gender

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031