Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 4786 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Panie Profesorze! Larum grają a Ty ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale Naród nie śpi i na pogrzebie prof. Józefa Szaniawskiego wydał wyrok w sprawie: Robert Frycz vs Bronisław Komorowski, wolność zgromadzeń vs ustawa prezydencka i państwo polskie vs mafia pruszkowska ...

      Podczas Mszy świętej pogrzebowej w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie doszło do znamiennego wydarzenia:

      Oto, gdy zapowiedziano, że w imieniu Prezydenta RP ma wystąpić Jan Lityński, w kościele natychmiast rozległ się szmer oburzenia a gdy mimo tego Jan Lityński zaczął coś mówić, dały się słyszeć okrzyki "Hańba" oraz oklaski zagłuszające jego słowa. Po dłuższej przerwie przedstawiciel prezydenta podjął jeszcze jedną próbę a że sytuacja się nie zmieniła, to praktycznie wykrzyczał jedynie do mikrofonu, że prezydent przyznał pośmiertnie Profesorowi jakieś odznaczenie i wycofał się jak niepyszny. Myślę, że tę lekcję Jan Lityński zapamięta sobie na długo ... Tylko pytanie, czy wyciągnie jakieś wnioski? Czy zrozumie, że my Polacy nie chcemy takiej Polski, jaką nam proponuje, szykuje Bronisław Komorowski, Donald Tusk ..., sędzia Milewski, sąd sądzący Antykomora, mafię pruszkowską ... Lud spontanicznie, ale i jednoznacznie się wypowiedział, kto tak naprawdę znieważa urząd prezydenta i kto znieważa prawo!

         Oczywiście, zupełnie inaczej zostały przyjęte słowa kolejnych mówców, m.in. o. Tadeusza Rydzyka, który na początku nie potrafił jakoś się pozbierać, ale później wszedł na swe, znane także z innych sytuacji, retoryczne tory i nie przejmując się nałęczami, niesiołowskimi i innymi gebbertami, przypomniał, jakie to hasło jest w tej chwili najważniejsze. Prawie wszyscy znają to hasło:

Obudź się Polsko!!!

     Po jego wystąpieniu padło jeszcze wiele pięknych, wzruszających słów ze strony Przyjaciół Profesora a które nieodmiennie nawiązywały do tego, co się w Polsce działo i nadal dzieje. Wszak codzienną, najważniejszą troską Profesora Szaniawskiego było szukanie odpowiedzi na pytanie jaką Polskę chcemy widzieć:

"Jaka Polska, czyja Polska, to pytanie Kuklińskich, Szaniawskich ..."

Na pewno nie chcemy takiej, w której

...apel o przywrócenie czci pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu nie został wysłuchany przez rządzące elity ...

Niejednego mogło chwycić za serce i ścisnąć gardło wspomnienie słów Jana Pietrzaka z sierpnia 2010 roku, który odwiedzając Muzeum - Izbę Pamięci Pułkownika Kuklińskiego, wpisał do honorowej księgi pamięci:

"Panie Pułkowniku - coraz trudniej nam śpiewać, żeby Polska była Polską. Ale staramy się nadal!".

i zwrócenie się do Profesora Szaniawskiego:

"Józefie! Nam też coraz trudniej śpiewać ... Ale staramy się."

"O takich jak on mówi się, że są chorzy ... na Polskę ... Józek był  mocno i nieuleczalnie chory ... na Nią, Najjaśniejszą!"

Niech z jednej strony, jedno z wielu tych zdań wygłoszonych "od serca" zabrzmi jak swoiste "memento" dla takich ludzi jak J.Lityński, B.Komorowski, D.Tusk ... a z drugiej strony niech posłuży za konkluzję tego wszystkiego co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w kościele, szczególnie w kontekście wymownej reakcji zgromadzonych tam ludzi oraz pytania "Jaka Polska ...", które pojawiło się na początku i przez cały czas Pożegnania towarzyszyło wszystkim wspominającym Profesora:

"... Który się wahasz i wciąż nie rozumiesz: Która Polska prawdziwa, która Polska prawa. Tam patrzysz i tu patrzysz, rozeznać nie umiesz. Co żal a co nadzieja, co sen a co jawa. Na tym świecie rozchwianym i w tęsknocie płynnej, zobacz prawdę tak prostą, tak smutną, tak dumną:
Polska jest tylko jedna. Ta co nad tą trumną schyliła głowę z żalem. Nie ma Polski innej! ..."

 

PS.

"Najtrudniej jest odpowiadać na proste pytania własnych dzieci. I oto mój Filip - rocznik 1980, pokolenie "Solidarności" i pokolenie JPII - zapytał mnie zupełnie niedawno: "Tata, czy o taką Polskę walczyłeś? Czy za taką Polskę siedziałeś tyle lat w więzieniu?". Nigdy wcześniej nie zapytał mnie o to tak dosłownie, widać to pytanie dojrzewało w nim od dawna, chociaż wcześniej pytał mnie o wiele różnych i trudnych spraw. Teraz obaj patrzyliśmy ze zgrozą, jak pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim pałkarze z warszawskiej straży miejskiej bez litości atakują i biją bezbronnych ludzi, traktują ich gazem, wykręcają ręce osobom starszym, zakuwają w kajdanki. Obrońcy krzyża jako broń mieli jedynie słowo i modlitwę, a skandowanie: "gestapo", "hańba", "ZOMO", było echem wydarzeń ze stanu wojennego.
Jan Pietrzak w tych dniach odwiedził Muzeum - Izbę Pamięci Pułkownika Kuklińskiego i znamiennie wpisał się do honorowej księgi pamięci: "Panie Pułkowniku - coraz trudniej nam śpiewać, żeby Polska była Polską. Ale staramy się nadal!". Ten zapis to swoista kwintesencja tego, czym jest Rzeczpospolita w sierpniu 2010 r., kiedy mija dokładnie trzydzieści lat od tamtego sierpnia 1980 roku. Wtedy właśnie i w dekadzie strasznych lat 80. XX wieku piosenka Pietrzaka stała się nieformalnym hymnem narodowym, hymnem "Solidarności", tak jak nieformalnym hymnem były niegdyś "Boże, coś Polskę" oraz "Pierwsza Brygada". "Żeby Polska była Polską" jest wciąż aktualna, bo odwołuje się do prostych prawd i wartości ważnych dla każdego Polaka, utożsamia się z samą istotą naszej Ojczyzny, ale zarazem jest ważnym znakiem sprzeciwu. Sprzeciwu wobec tego, co dla Polaków jest złem, co Polsce jest wrogie, co Polski jest zaprzeczeniem. Nie jest też przypadkiem, że zakazana przez PRL i komunę piosenka "Żeby Polska była Polską" była zwalczana również przez polityków Unii Wolności, Platformy Obywatelskiej czy wpływowe media z TVN i "Gazetą Wyborczą" na czele ...

... Nie ulega wątpliwości, że stopa życiowa Polaków jest obecnie wyższa niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 300 lat, a w ciągu ostatnich 30 lat wyrosło najmłodsze pokolenie Polaków, które ma taką wiedzę, jakiej nie mieli ich ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie. To wszystko prawda. Ale prawdą jest również, że to ciągle nie jest Polska naszych marzeń, to ciągle nie jest Polska na miarę swoich potencjalnych możliwości, to ciągle jest Polska zmarnowanych i marnotrawionych szans. To Polska skorumpowana, złodziejska, nieuczciwa. Polska agentury, nikczemników i manipulatorów. To Polska dokładnie taka, jak w przejmująco mądrym wierszu "Cóż to za kraj", którego autorką jest Teresa Paryna:
Tu o sprawiedliwość
Kamienie wołają.
Tu spryt się nagradza,
A wyszydza prawość.
Tu depcze się prawdę
I krzyżuje świętość.
Tu kpi się z proroków,
Patriotów i mędrców.
Tu dużo się krzyczy, a robi niewiele.
Tu wyznaje się Boga jedynie w kościele.
Tu podcina się skrzydła
Wielkim ideałom.
Tu życie poświęcić
- to jeszcze za mało!
Tu honor, wstyd,
Dumę odesłano w baśnie.
- A cóż to za kraj jest?
A to Polska właśnie."

                                                                                         Józef Szaniawski

stary.naszdziennik.pl/index.php

 

Link do zdjęcia wprowadzającego:

zawszepolska.eu/wp-content/uploads/2010/08/col-r-kuklinski-with-prof-jozef-szaniawski1.jpg

KOMENTARZE

 • piękna ,bardzo wzniosła
  transmisja pogrzebu została przeprowadzona przez TW TRWAM !!! JEDYNE MEDIUM które było zainteresowane godnym pożegnaniem prof. SZANIAWSKIEGO ...OBUDŻ SIĘ POLSKO !!!
 • @val
  Dzięki za komentarz, ale popraw go, bo TV Trwam się obrazi, że zrobiłeś z niej współpracownika SB, TW "Trwam" ...

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 17:12:33
  dzięki za słuszną uwagę ,ale sądzę że NIKT tego tak nie odczyta,TV TRWAM powstała długo po upadku pereelowskich slużb specjalnych..SB oficjalnie już nie istniało ,pozdrawiam
 • Najmocniej przepraszam...
  ale może ktos mi wytłumaczy na czym polegało to bohaterstwo płk Kuklińskiego? Przeciez jak widac chyba juz wszystkim Ameryka (chociaz nie tylko) jest siedliskiem satanistycznego NWO. Było to juz wiadomo za czasów komuny, bo np mówił o tym Prezydent John F. Keneedy i niestety został za to zamordowany. U nas Gierek nazywał to Imperializmem Amerykańskim. Teraz mamy także już i u nas. Za sprawą takiego własnie "bohaterstwa" (byc może nieświadomego), praktycznie nie ma juz Polski. Skoro -jak to mówią- po owocach ich poznacie, to z jakimi owocami mamy obecnie do czynienia?
 • @Jan Paweł 17:55:29
  przeciez płk Kukliński, nie pojechał z tymi informacjami do narodu amerykańskiego tak samo jak my zniewolonemu, tylko pojechał do amerykańskich słuzb specjalnych, które są odpowiedzialne m.in za śmierc Keneedy'ego. Więc o co w końcu chodzi z tym bohaterstwem? Bo wychodzi na to że Polska dostała sie z deszczu pod rynnę a nawet jak widac gołym okiem nie jest to rynna a śmiertelny wodospad!
 • @Jan Paweł 17:55:29
  rzeczywiscie żle się dzieje w tej naszej OJCZYŻNIE ,część młodzieży już tak skretyniała że nie jest w stanie logicznie ocenić istniejącej rzeczywistosci ,stąd taki wpis jak powyżej podpisany nickiem urągającym wszelkim zasadom...treść notatki ma się do nicka jak nieprzymierzając rozum osła ,który aż tak głupi nie jest, do rozumu niezmierzonego Wszechświata....ale proporcja jest zabójcza..
 • @val 18:03:54
  nie ma usprawiedliwienia dla takich takiej zdrady komuny na rzecz jeszcze większej komuny. Chyba że Ty nareszcie czujesz się wolny? więc przepraszam za zburzenie ładu wewnetrznego.
  Kolego Ameryka nie zmieniła się w ciągu tych 20 lat naszej "wolności". Oni w czasie swojego 200 letniego istnienia wywołali przeszło 200 wojen napastniczych. Oni niszczyli i nadal niszczą całe państwa. Polskę wzieli po dobroci!!!! dzięki "bohaterom"
 • @Jan Paweł 17:55:29
  Płk Kukliński złożył przysięgę służenia Polakom i Polsce, i słowa dotrzymał lepiej niż ktokolowiek inny w historii. Dlatego płk Kukliński jest bohaterem.
  To, że rząd amerykański jest okupowany przez syjonistów, nie ma nic wspólnego z płk Kuklińskim, który ratował Polskę za czasów wielkiego przyjaciela Polaków i any-komunistę, przez. Reagan'a.
 • @Jan Paweł 18:12:43
  co ci tak zaimponowało w tej amerykańskiej "wolności"? kolorowe opakowania? z trującą żywnością? Przed "wolną" Polską (przed '89), polskie niebo byłe czyste od Chemtrails, polska żywnośc nie była zatruta, młodzież nie była deprawowana, polski potencjał gospodarczy pracował na opiekę socjalną Polaków (haracz na rzecz CCCP był małym pikusiem w porównaniu z tym jaki teraz zpłaciliśmy i płacimy nadal), polska edukacja była na bardzo wysokim (jak się teraz okazuje na Zachodzie gdy poszukuja Polaków do pracy) poziomie, w szkołach wychowywali w patriotyźmie (mimo skorygowanych po wojnie podręczników historii), Polska liczyła się gospodarczo na świecie... itd, itd, itd, bo można by wyliczac jeszcze długo. "bohaterowie" wciskali nam kit że jak zlikwidujemy Polskę, to wszyscy będziemy Caringtonami z Dynastii... niestety większośc Polaków wiedzie żywot bezdomych spod nowojorkich mostów...
 • @Zdzich 18:17:43
  Gadasz tak jakby Regan (jak każdy inny prezydent) miał cos do powiedzenia w Ameryce. Regan byc może był przyjacielem Polski, ale... to nie wyszło (jak widac) Polakom na zdrowie
 • @Zdzich
  "Płk Kukliński złożył przysięgę służenia Polakom i Polsce, i słowa dotrzymał lepiej niż ktokolowiek inny w historii."

  Zwięźle i celnie wytłumaczyłeś temu dwu"człon"owemu nickowi. Takich jak on nazywam bolszewickimi złogami - bo to widać, słychać i czuć ...

  Dziękuję i pozdrawiam.
 • mój komentarz z godz 18:26: 17, był skierowany oczywiście do...
  Vala:-)
 • Szaniawski
  Prezydent Komorowski odznaczył Szaniawskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Szaniawski w latach 1970–1985 był redaktorem PAP w Warszawie. We wczesnych latach PRL przez krótki okres należał do Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

  Należał mu się order jak psu micha.

  Tak że nawet nie dziwi mnie obecność tej sowieckiej szumowiny Lityńskiego z hufców walterowskich.

  Lityński też zasłużył sobie...21 września 2006 został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a 28 kwietnia 2008 – Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą tego Orderu.

  Żaden Polak nie powinien nabierać się na fałszywe, sowieckie autorytety.
 • @1normalnyczlowiek 18:29:02
  następny jaśniej oswiecony "wolny człowiek". Obejrzyj sobie film i dopasuj sobie jakim sposobem została wzięta polska (wg ciebie) "dyktatura":
  http://www.youtube.com/watch?v=BM9yCk4IB8w&list=FL-oNyZ6-kmEO08Nn_UklLJQ&index=79&feature=plpp_video
 • "normalny człowieku" (skoro mnie zbanowałes)...
  to zobacz sobie jeszcze film który ci może uzmysłowi w jakie gówno wpakowali nas "bohaterowie":
  http://www.youtube.com/watch?v=PaHdGGDNh7k&list=FL-oNyZ6-kmEO08Nn_UklLJQ&index=5&feature=plpp_video
 • @Jan Paweł - Nie manipuluj!
  ""normalny człowieku" (skoro mnie zbanowałes)..."

  Nie wiesz, że jeśli się kogoś zbanuje to ten ktoś nie może zamieszczać komentarzy? A ty "jakoś" zamieszczasz ... Pewnie dlatego, że ja nie mam zwyczaju nikogo banować. Zresztą po co. Niech wszyscy wiedzą, co "myślą" tacy jak ty, że jest was jeszcze sporo .... do wyplenienia.
 • @1normalnyczlowiek 18:54:09
  coś długo mi nie wchodziły moje komentarze (jeden niestety nie wszedł w ogóle). Kolego w czasie "odzyskanej wolności" Polaków ubyło już (w rózny spsób) ok 10mln (za samego tylko tuska wyjechało 3mln ile wykończyły reformy np służby zdrowia to wie jedynie nasz Pan Bóg). Za Gierka było nas 40 mln (przybyło od powojnia 12mln). Wiec skoro przyjąc taka miarę wolności, dobrobytu, itd... to jak by tu nie liczyc znowu nie wychodzi na Twoje. Muzisz jeszcze popracowac nad swoją świadomością i... ogładą. Zachęcam do obejrzenia tych filmów i pójścia tym tropem. Ja też byłem solidarnościowcem, ale uważam że dałem się nabrac. Byc może tak samo jak płk Kukliński (wtedy nie było jeszcze internetu:-). Teraz z taką świadomością jaką zdobyłem, uważam że Solidarnośc przyczyniła się do ZDENONTOWANIA I ZLIKWIDOWANIA POLSKI. Jak widzisz Polski wystarczyło 20 lat "wolności" i Polska zniknęła...
 • @Jan Paweł
  "Ja też byłem solidarnościowcem, ale uważam że dałem się nabrac. Byc może tak samo jak płk Kukliński (wtedy nie było jeszcze internetu:-)."


  Kukliński nie nabrał się ... gdyż on poświęcił się dla Polski a nie dla Solidarności.
  Z kolei na (umówmy się) mazowiecko/wałęsowską solidarność miał prawo wtedy każdy się nabrać ... - bo nie było Internetu, by sobie poczytać choćby coś takiego:

  "Ponieważ planowano przejście na gospodarkę rynkową, transformację pierwszej komuny w III RP, potrzebne były kadry konstruktywnych opozycjonistów, którym można byłoby przekazać władzę?

  W tym celu w Jaworzu podlegali procesowi uwiarygodniania zdobywając status pokrzywdzonego m.in.:

  Wł.Bartoszewski, A.Małachowski, T. Mazowiecki, B.Geremek, St.Niesiołowski, A. Czuma, B.Komorowski, A. Celiński ..."
  http://www.obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1188:internowani-jaworze&catid=81:historia&Itemid=27
 • @Jan Paweł 19:10:14
  Polska zniknęła, bo majątek został juz prawie w całości wyprzedany (rozszabrowany za grosze), polskie szkolnictwo jest dobijane (tysiące szkół polikwidowane), Naród Polski tępiony na rózne możliwe sposoby, wyganiany ze swojej Ojczyzny (chyba jesteś w stanie sobie wyobrazic te dramaty i tragedie), Polska Rodzina jak nigdy w rozsypce (ilośc rozwodów za niedługo przewyższy ilośc zawieranych małrzeństw), demograficza katastrofa (Polakom grozi naturalne wymarcie... jak Ci juz napisałem w przeciwieństwei do czasów po wojnie, gdzie nas za komuny przybywało), do tego dochodzą jeszcze tępienie polskiej przedsiębiorczości (nie chce mi się szukac, poszukaj sam wykładu Pana Romana Kluski) itd, itd, itd... bo juz nie chce mi się wyliczac... GAME OVER!!!
 • @1normalnyczlowiek 19:21:16
  widzisz chyba że byliśmy manipulowani przez takie szumowiny jak "Wolna Ojropa" czy "GŁos Ameryki". Ludzie nie widzieli że lepianek, baraków itd poprzeprowadzali się do nowoczesnych komfortowych mieszkań (które teraz pogardliwie nazywają blokowiskami), ludzie nie widzieli że bezrobocia praktycznie nie było, praca była dla każdego. Zarobki byc może nie były oszałamiające (jak to w Kraju na dorobku) ale za to opieka socjalna była chyba na najwyższym poziomie w Ojropie. To za Gierka rozwijała się już, ta wybita po wojnie polska przedsiębiorczośc (ci słynni badylarze i prywaciarze) więc kto chciał miec więcej i zapieprzał to mógł sie w miarę szybko dorobic (do dzisiaj funkcjonują dobre, duże już zakłady prywatne, które powstawały w tamtych czasach). Polska (m.in za 100 krotnie mniejsze pożyczki niż teraz) dorobiła się 12tego potencjału gospodarczego na świecie, dzięki tej darmowej na wszystkich szczeblach edukacji na bardzo wysokim poziomie jak się dzisiaj okazuje. Dzięki tej edukacji odbudowała się polska inteligencja, przede wszystkim techniczna. Wyobrażasz sobie jakbyśmy teraz żyli gdyby ten potencjał pracował dla Polski? a jednoczesnie byłaby juz równolegle rozwinięta ta społeczna gospodarka rynkowa! ten cały prywatny potencjał POLSKICH PZREDSIĘBIORCÓW!... Wyobrażasz sobie jak Polska stałaby gospodarczo w porównaniu z niemcami, z ameryką itd, itd... Ale do tego nie mógł dopuścic satanistyczny GLOBALIZM, takiego obszaru eksploatacji nie mógł odpuścic... Wyobrażasz sobie jak ludzie by zarabiali i kupowali zdrową polską żywnośc, wdychali czyste wolne od Chemtrails powietrze, nikt nie straszyły Polaków ptasią grypą i śmiertelnie niebezpiecznymi szczepionkami... itd, itd... Trudno to sobie nawet wyobrazic.... gdyby nie ci "bohaterowie" którym wszyscy żeśmy wierzyli...
 • @1normalnyczlowiek 18:29:02
  skrytykowałeś mój nick, więc napisze Ci tylko jeszcze że My Polacy, dostaliśmy po wojnie DAR... rozwijąjącą się coraz bogatszą OJCZYZNĘ. Już tłumaczę, bo pewnie masz juz gotowy sprzeciw. Zostaliśmy sprzedani sowietom, to prawda, ale prawdą z dziejszej perspektywy wychodzi że zarówno Gomułka a szczególnie Gierek byli polskimi patriotami. Jak oni mogli w tych warunkach sowieckiej okupacji poweidziec: kończymy z komunizmem i wprowadzamy porządek narodowy? Oni jak teraz widac oficjalnie chwalili komunizm ale robili swoje. Gomółka dowiódł swojego patriotyzmu np tym wielkim hasłem "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Wiesz co to oznacza? nic innego jak tylko patriotyczny szacunek dla Chrześcijańskich Korzeni Polski (bo szumnie obchodzili 1966 roku Milenium Polski) zjednej strony i patriotyczną troskę o przyszłośc Polski (w porównaniu z obecnym likwidowaniem szkolnictwa i zastepowaniem go... homesckoolingiem, który jest dobry z konieczności na... Alasce). Gierek dokłądnie tak samo jeździł do Moskwy, mówił o komuniźmie ale ROBIŁ SWOJE- BUDOWAŁ POLSKĄ POTEGĘ GOSPODARCZĄ KTÓRA MIAŁA BYC BAZĄ POWSZECHNEGO DOBROBYTU POLAKÓW!!! Niestety nie uszanowaliśmy tego DARU, więc jak chyba sam widzisz stracilismy ten DAR. Jak myślisz jaka jest sznasa na odzyskanie tego DARU? tej OJCZYZNY WSZYSTKICH POLAKÓW?
 • @Jan Paweł 17:55:29
  Płk Kukliński był amerykańskim szpiegiem w PRL, więc niewątpliwie narażał swoje życie . To niewątpliwie wymagało odwagi.
  Bohaterstwe nazywa się na ogół odwagę w sprawach z którymi się sympatyzuje Tak więc odwagę obrońców Westerplatte nazywają Polacy bohaterstwem, a odwagę obrońców Berlina - już nie...
  Kukliński szpiegował dla USA, które były w tym czasie potencjalnym wrogiem ZSRR, w Polsce ze zrozumiałych powodów niezbyt lubianego
  Na tej zasadzie niektórzy określają działania Kuklińskiego jako bohaterstwo.

  Nota bene: dr Szaniawski miał do USA tak szczególny sentyment, że postulował przyznawanie Virtuti Militari polskim żołnierzom z "misji" w Iraku i Afganistanie. Niech mu to Bóg wybaczy a władze RP zignorują.
 • Kuklinski to prawda byl zdrajca calej tej kacapskiej choloty i ich POmiotow
  zdradzil okupanta Polski ktory mordowal i mial zamiar zrownac z ziemia Polske czemu Kuklinski sie przeciwstawil ten bochater narodu polskiego zawsze bedzie zdrajca zdrajcow Polski.
 • @Jan Paweł 18:12:43
  wiesz, tak publicznie okazywać swój debilizm ,to rzeczywiscie potrafią tylko tacy jak ty kolego ,a pisać że co złego spotkało POLSKĘ i POLAKÓW po odzyskaniu ,,niepodległosci" to przyszło prosto z Ameryki to rzeczywiscie potrafią tylko skretyniałe lemingi wypisz ,wymaluj twojego umysłowego formatu ,a gdzie jest w twym twoim opisie bolszewia ,,okrągłego stołu",która jest wszystkiemu winna ,a my POLACY jesteśmy autentycznie sami winni że pozostawiliśmy takie ,,wszy" co to mają gębę pelną frazesów patriotycznych a tak naprawdę sączą zatruty jad falszu i obłudy w głowy mniej rozgarniętych,nawet jak na stu którzy te popierdóły przeczytają nawet kilku da się na nie nabrać to już sukces,w innych krajach tuż po wszystkim zrobiono porządek takim jak ty ,zamknięto im zwyczajnie ich czerwone ryje ,aby nie siali zamętu swoimi fałszywkami i próbowali być świętszymi od PAPIEŻA ,ALE NIEDŁUGO TEN STRASZLIWY BŁĄD SIĘ NAPRAWI !!! ,a to wszystko przez litośc która przynależna naszemu NARODOWI czyni NAM tyle szkód.. te czasy które idą będą bezlitośne dla takich jak ty...bo inaczej już doszło do świadomosci że zwyczajnie NARÓD nie przetrwa...
 • @wiki 20:29:23
  wyszło Ci chyba podświadomie to określenie dla Kuklińskiego: bochater. Więc pomijając juz wszystko, czy szpiegował dla przyjaciół czy wrogów Polski, Kukliński po prostu... robił do swojego GNIZADA. Chyba że to nie było jego gniazdo.
  Wiki, porządny Polak nie będzie szpiegował nawet dla... przyjaciół, bo w polityce nie ma przyjaciół! Ta prawdę zna (lub powinien znac) każdy oficer!
 • @indris 20:21:37
  no własnie! takich ta wybiedzona, rozszaborwana Polska ma "bohaterów". Ale to ludzie ze swoją swiadomością robią ich bohaterami! Jaki naród tacy bohaterowie!
 • no proszę ,już łajno bolszewickie zaczyna opluwać
  tych którzy PATRIOCI uważają za swych bohaterów i już odwraca się sytuację i gloryfikuje GIERKA i GOMUŁKĘ !!! debilu jak byś znał historię to byś wiedział że to za GOMUŁKI były najbardziej masowe mordy polskich patriotów,a jak byś pomyślał to sam byś się zorientował że to GIEREK zadłużał POLSKĘ po to aby za ,,dolary" stawiać fabtryki ktorych głównym zadaniem była darmowa produkcja do SOWIETÓW !!! ALE TAKI DUREŃ I GŁUPEK TEGO PEWNIE NIE WIE...POLSKA za SOWIETÓW to był obóz którego mieszkańcy produkowali za nędzne grosze wszystko dla Sowietów...
 • @Jan Paweł 20:42:56
  ilu nicków używasz i robisz sztuczny tłok.??? ale to szyte grubymi bolszewickimi nićmi aby tego nie zauważyć ...kogo ty chcesz nabrać ??? samego siebie ??? bo na to wyglada iż sam z sobą dyskutujesz....hi...hi..
 • @val 20:37:59
  tobie też przydała by się lekcja ogłady. Otóż wyobraź sobie że jest taka prawda która mówi że sprawcę zbrodni należy szukac wśród... benficjenów (tzn tych którzy na niej zyskali). Spróbuj teraz sie skupic i pomyślec jak poznac kto jest benficjentem tej bezinteresownej amerykańskiej pomocy "odzyskania wolności" przez Polskę. Może jszcze bardziej ci podpowiem: czyje sa korporacje sieci handlowych (ruskie?), tych sieci które są tym początkiem domina upadku polskiej gospodarki. W czyje ręce poszły polskie banki (w ruskie?), jak myślisz komu zostały juz sprzedane działki pod eksploatacje polskiego gazu? itd? itd? itd?
  Kolego więc taki benficjent z takimi poszlakami jest w pierwszej kolejności podejrzany o zbrodnię na Polsce!!!
 • @Jan Paweł 20:55:11
  jesteś idiotą i to kompletnym ...zobacz kto wyprzedał za bezcen POLSKĘ ??? Amerykanie tylko kupowali ,a dlaczego mieli nie kupować ??? piszesz że kupili banki ,działki i coś tam jeszcze ,a za SOWIETÓW to CAŁA POLSKA łącznie z tobą durniu była RUSKĄ własnoscią ...!!! ale taki debil jak ty tego nie rozumie ...
 • @val 20:47:01
  no cóż, mogę ci tylko pogratulowac "świadomości" i "wiedzy historycznej". Albo jestes młody i wtedy można ci wybaczyc, bo jesteś tylko ofiara "reform" na edukacji, albo jesteś stary i wtedy nie mozna ci juz wybaczyc, bo wychodzi na to że do dzisiaj nie zmadrzałeś. Podpowiem ci... to nie za Gomółki były masowe mordy na Polskich Patriotach (kompromitujesz się). Natomiast co do Gierka, to powszechnie wiadomo że Polska płaciła CCCP haracz ale... umyj się (przede wszystkim oczy) to zobaczysz że tamten haracz to był mały pikuś w porównaniu z tym który juz zapłaciliśmy i płacimy dalej! A JEST TO NIESTETY TAKŻE HARACZ ŻYCIA JUŻ MILIONÓW POLAKÓW!!!! KTÓRZY M.IN. TWOJĄ GUPOTĘ PRZEPŁACILI ZYCIEM!!!! STRATY ZYCIA POLAKÓW-OFIAR REFORM "WOLNEJ POLSKI" SĄ JUŻ PROWNYWALNE ZE STRATAMI W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ!!! ALE TEGO NIE DOWIESZ SIĘ SPRZED TELEWIZORA GDZIE JEST TWOJE MIEJSCE!!!!
 • @val 21:02:22
  IDZ DALEJ PRZED TELWIZOR NA AMERYKAŃSKIE TAŃCE Z GWIAZDAMI!!! NA TVN... TAM JEST TWOJE MIEJSCE!!!!!
 • No, Przeciwnicy Kuklińskiego! Może ciszej nad tą trumną ...
  Pogadaliście sobie, mówiąc to samo co zwykle przy "schodzeniu na" Kuklińskiego już mówiliście ze sto razy. Teraz usiłujecie wykorzystać odejście jego przyjaciela, by ponownie wylać swoje żale na wrogów bolszewików.
  Dodam, że wcale mnie to nie dziwi, że aż "tyle" macie do powiedzenia o tamtych czasach. Co więcej. Jeszcze bardziej mnie nie dziwi fakt, że te same osoby jak zwykle nic nie potrafią powiedzieć na tematy aktualne. A przecież ja już na wstępie "coś tam coś tam" skrobnąłem ... a Wy nic! Cisza! Pewnie się ze mną zgadzacie.
  W takim razie, dziękując za wsparcie, przypomnę jedynie co także i Was cieszy, w czym mnie popieracie:

  "Naród nie śpi i na pogrzebie prof. Józefa Szaniawskiego wydał wyrok w sprawie: Robert Frycz vs Bronisław Komorowski, wolność zgromadzeń vs ustawa prezydencka i państwo polskie vs mafia pruszkowska ... ..."
 • @Jan Paweł
  "... tamten haracz to był mały pikuś w porównaniu z tym który juz zapłaciliśmy i płacimy dalej! A JEST TO NIESTETY TAKŻE HARACZ ŻYCIA JUŻ MILIONÓW POLAKÓW!!!! ... STRATY ZYCIA POLAKÓW-OFIAR REFORM "WOLNEJ POLSKI" SĄ JUŻ PROWNYWALNE ZE STRATAMI W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ!!!"

  Akurat z tym co tu napisałeś można się zgodzić.
  Jedynie nie rozumiem tego wtrętu:
  "KTÓRZY M.IN. TWOJĄ GUPOTĘ PRZEPŁACILI ZYCIEM!!!!"
  Może rozwiń myśl ...
  Może dotrzemy wtedy do źródeł ewentualnej "Twojej Głupoty" ...
 • @val 20:52:27
  używam tylko jednego nicku (pewnie potwierdzą to admini), na który mam papiery:-)
 • @1normalnyczlowiek 21:22:55
  Naszą niestety narodową głupotą był ten polski KOMPLEKS ZAGRANICY czyli wszystko to co zagraniczne było lepsze od polskiego. Przypominam sobie jak kiedyś w TV (dziennku telewizyjnym) pokazywali jak francuscy rolnicy przyjechali traktorami do Paryża i palili pod ichnim parlamentem jakieś ogniska niezadowolenia, to my Polacy mówiliśmy sobie że oni są podpłaceni przez komunistów po to by komunistyczne telewizje mogły ponagrywac te strajki robic u siebie propagandę:-). To była nastepna nasza "mądrośc" narodowa. Reszty dopełniły "wolne europy" i wewnętrzni wrogowie (jak teraz po latach wyszło) i... ZLIKWIDOWALIŚMY TĄ NASZĄ OJCZYZNĘ... Niestety tacy jak val do dzisiaj nie skumali o co chodzi i przynajmniej poprzez przyznanie sie do błedu, nie oczyścili się z winy za tych wszystkich którzy tej naszej wspólnej narodowej głupoty nie przeżyli (bo moralnie niestety nas wszystkich to OBCIĄŻA). A jest ICH NAPRAWDĘ SPORO...
 • @Jan Paweł
  "... na który mam papiery:-)

  Na NE wydają certyfikat??? Nie wiedziałem.
  Swój nick mam od czasu, gdy zacząłem komentować na Forum Kraj gw, ale nikt nigdy "papierów" na to mi nie dawał ... Fakt, ze wskutek banowania, musiałem dostawiać sobie kropki lub inne znaki, ale po sygnaturce też łatwo było mnie poznać. A brzmiała tak:

  "inteligencja zastępcza, autorytety zastępcze - co jeszcze nam fundowano przez 16 lat "

  http://forum.gazeta.pl/forumSearch.do?pageNumber=1&query=&forumId=&author=1normalnyczlowiek&title=&forum=
 • Patos, słowa, gesty nad trumną
  Czytam i oczy przecieram, jakbym czytał parodię pogrzebu Małego Rycerza, ale on należał do tradycji literackiej. Msza święta żałobna w Kościele Katolickim nie może być pretekstem do demonstracji politycznych gdyż odbiera jej się przysługującą jej powagę. Dusza zmarłego opuszcza ten świat, a ciało ma być pochowane zgodnie z tradycją i Kodeksem Kanonicznym. Jeżeli jesteśmy katolikami, to nie możemy wydawać okrzyków politycznych w czasie mszy, bo to znaczy, że doraźną rzeczywistość polityczną, cenimy bardziej nad przesłanie ewangeliczne, wyrażane w rytuale Mszy Świętej.
  Nie byłem i nie jestem wielbicielem nieboszczyka Szaniawskiego, gdyż uważam, że droga spisków prowadzi na manowce. Podobne zdanie mam o płk Kuklińskim. Praca szpiegowska na rzecz obcego mocarstwa, nawet gdy opiera się na szlachetnych motywach, nie nadaje się na pomniki. W najlepszym wypadku można ją zaledwie tolerować.
  Nie mam pojęcia jak nieboszczyk Szaniawski ma mobilizować np. mieszkańców Słupska, czy Wisełki do obudzenia się Polski. Ale tak konkretnie bez etykiet, że nie rozumiem tego, że jestem zdrajcą ... tylko proszę podać mi agendę na rok 2014, jaką doktrynę zostawił nieboszczyk, co mam (y) robić, kogo słuchać ? Chłopaków z loży Kopernik z Gazety Polskiej ? I wysłuchiwania kolejnej bujdy o katastrofie smoleńskiej, czy może oburzaniu się na Komorowskiego, System Rezerwy Federalnej FED, czy czytać kolejne odkrycia o spisku NWO. To nic nie daje, wręcz tylko podcina skrzydła do działania. A naprawdę jest co robić. Gdy chce się zacząć rekonstrukcję domu, trzeba zacząć od rzeczy oczywistej, od zrobienia inwentarza rzeczy. Buczeniem w kościele na pogrzebie na pewno się nic nie zrobi, a tylko straci czas.
 • @Jan Paweł
  "... narodową głupotą był ten polski KOMPLEKS ZAGRANICY czyli wszystko to co zagraniczne było lepsze od polskiego ..."

  Niepotrzebnie uogólniasz. To był (a często i jest nadal aktualny) fakt, że wtedy "wszystko to co zagraniczne było lepsze od polskiego". To nie był "kompleks zagranicy" - chyba że ktoś wąsko patrzył na Świat - lecz nauka płynąca z tego co można było za granicą zobaczyć. Gorzej było z wnioskami, które z tej nauki płynęły ...
  Twoje spojrzenie na tamte czasy jest dość "specyficzne" i w sporej części nie ma pokrycia w rzeczywistości - tym bardziej w takiej a nie innej ocenie "wolnej europy", jak i w opiniach o pułkowniku Kuklińskim ...
 • @1normalnyczlowiek 21:41:59
  mam papiery wydane przez urzędy w swoich danych osobowych:-)
 • @Skanderbeg 19:16:33
  Tylko że płk. Kukliński nie był ani zdrajcą, ani szpiegiem, durniu!
  Płk. Kukliński był oddanym patriotą i hohaterem ocalającym Polskę przed napaścią barbarzyńców sowieckich. Za swoje bohaterstwo, został ukarany, przez takich jak TY, śmiercią swoich dwóch synów!

  Gdyby nie płk.Kukliński, pewnie zginąłbyś od pocisku swoich sowieckich współbraci, takich jak Jaruzelski i Kiszczak, i nie myliłbyś amerykańskich zdrajców z polskim bohaterem.
 • @Franz Jagiełło
  "Buczeniem w kościele na pogrzebie na pewno się nic nie zrobi, a tylko straci czas."

  Wygadujesz głupoty niczym Bartoszewski lub "Ścibor" Rylski i sam sobie zaprzeczasz, choćby mówiąc wcześniej:
  "Msza święta żałobna w Kościele Katolickim nie może być pretekstem do demonstracji politycznych gdyż odbiera jej się przysługującą jej powagę."

  Właśnie o to chodzi, że ludzie zgromadzeni w kościele wokół trumny z Profesorem, nie dopuścili do zhańbienia tej uroczystości politycznym lansem ... i to ze strony ludzi, którzy są zaprzeczeniem tego, co cenił najbardziej w swoim życiu profesor Szaniawski!
 • @Jan Paweł 21:10:47
  TY, perfidinie używający nawiska Jan Paweł, w której szkole wbili ci do pustego łba te złote myśli?
  W Ameryce??
 • @1normalnyczlowiek 21:51:28
  Tylko jakoś kraje arabskie (i nie tylko) wybierłay polską ofertę na budowę wielkich inwestycji przemysłowych, infrastruktury, komunalnych itd. Zaś polskie marki jak DIORA, RADMOR, TONSIL, (kiedyś) ELWRO, DOLMEL, CEGIELSKI, PAFAWAG, STALOWA WOLA, LESZNO (szybowce), BAILDON, ZGODA, MIELEC (lekkie samoloty, Melexy), TORAL (zawansowane obwody drukowane), ŁABEDY (Bumar), ŁUCZNIK, ELBLĄG (słynne polskie turbiny 200setki i 500setki), BEFAMA, RAFAKO, (słynne kotły), ELANA, itd, itd, itd, itd.... były cenionymi na świecie. JUz nie mówię o polskiej zdrowej żywności (polska dopuszczała tylko 5 konserwantów i to wyjatkowo zdrowych w porównaniu z tymi ponad 500 dzisiejszymi truciznami, które musialismy dopuścic po wejściu do UE). Polska miała ceniony na świecie 12ty potencjał gospodarczy, całe zepsoły przedsiębiorstw zarabiały na świecie... Po zapłaceniu haraczu dla CCCP wiele jeszcze pozostawał w Polsce, także w postaci wyjątkowo wyskich wynagrodzeń osób pracujących na tych kontraktach. Więc chyba widzisz że nie było tak źle z tymi polskimi wyrobami.
 • @Zdzich 22:08:43
  w sumie nie chciałem odpisywac na taki komentarz, ale chyba pomyliłeś portale. CZy ty czasami nie powinieneś pisac na onecie gdzie chyba jest twoje miejsce? z takim wulgarnym językiem... tacy jak ty robią ta złą opinie Polakom. Powinieneś, może pójśc na jakiś kurs ogłady?, albo przynajmniej przeczytac jakąś książkę?
 • @1normalnyczlowiek 21:11:39
  NIEbyło sprawy Robert Frycz vs Bronisław Komorowski. Był, co jest o wiele gorsze PROCES KARNY o znueważenie prezydenta. A w demokratycznym wolnym państwie takiego procesu w ogóle nie powinno być. Nie powinno bowiem być prawa, które penalizuje znieważanie.

  Identycznie rzecz się miała z procesem Dody. Jego również nie powinno być.

  Ale tego to już chyba specyficzny "naród" zgromadzony na tym pogrzebie by nie zrozumiał...

  Przypuszczam, że gdyby w r. 2010 prezydentem został Jaarosław Kaczyński i skazany byłby ( Z TEGO SAMEGO ARTYKUŁU) .twórca strony Antykaczor.pl, to ten sam "naród" przyjąłby wyrok z zadowoleniem.

  Taka moralność Kalego utrudnia wyczyszczenie polskiego prawa z zamordystycznych reliktów
 • HANBA
  http://www.youtube.com/watch?v=0HxzqnOLii8&feature=plcp
 • @Jan Paweł 22:13:04
  100/100 !
 • @1normalnyczlowiek 21:59:23
  Czytam Pana dyskusję z Janem Pawłem - właściwie z pańskiej strony nie padają żadne argumenty, które mogą podważyć stanowisko kolegi Jana Pawła. Weźmy np. przemysł farmaceutyczny w Polsce. Za nieboszczki komuny budowano zakłady, które produkowały leki tzw. generyki tj. leki na które nie trzeba było mieć licencji. Co się stało pod rządami demokracji, gros ich zostało sprzedanych koncernom zagranicznym, wiele z nich zamknięto, reszta produkuje ilości śladowe i oczywiście sprowadza się leki, w których cenie są koszty licencji, są to kwoty niebagatelne. Jeżeli jesteś w stanie to zrozumieć, to zastanów się jak to wpływa na bilans handlowy Polski. Dopóki Polacy z Londynu, czy Niemiec przysyłają funty, czy euro dopóki można łatać tę krwawiącą ranę, co będzie jak źródło się skończy i nagle nie będzie ani fabryk, ani dewiz na import. Za nieboszczki komuny w okresie jej upadku wystąpiło zjawisko braku dewiz, na zakup niektórych składników leków. Teraz siedzimy na tykającej bombie i cieszymy się z reklam leków, które niepotrzebnie pożeramy. Niestety nie zrobił tego Putin, tylko demokratyczni piraci zrzeszeni w Światowej Organizacji Handlu, sterowanej przez Departament Handlu naszego zaprzyjaźnionego mocarstwa, na rzecz którego szpiegował Kukliński, a utwierdzał w tym Szaniawski. To jest to "dobro", które spłynęło na bezpieczeństwo zdrowotne Polaków Panie para-1normalnyczłowieku ?
  Za nieboszczki komuny służbą zdrowia zarządzały wydziały zdrowia urzędów wojewódzkich liczące 15 -30 osób, w większych miastach proporcjonalnie więcej. Za demokracji te same funkcje robią setki urzędników zatrudnionych w NFZ. Proszę wykazać mi tu postęp w stosunku do PRL,
  Rozumiem, że dla Pana, są to sprawy mało ważne, bo najważniejsze jest machanie szabelką i naklejanie etykietek.
  Wiem, że jako Bartoszewski, alias ŚciborRylski po mojej wypowiedzi mogę jedynie awansować na Niesiołowskiego lub Millera.
 • @Val 17:40:07
  "TV TRWAM powstała długo po upadku pereelowskich slużb specjalnych."

  - "Nazywam się major Bień i mam stopień majora."
  - "Nie jestem z cukru. Nie obawiam się deszczu. Mam znakomitą parasolkę - wyrób krajowy. Kupiłam w Centralnym Domu Towarowym"

  "SB oficjalnie już nie istniało"

  - !!!!!!! :-))))))))))))) Aaaaa! "oficjalnie"....

  Val... alem się uśmiał - dawno nie czytałem komentarza w tak służbistowym "tonie". Co jest?
 • @Jan Paweł 22:17:50
  TY DURNIU, zanim mnie zaszuflatkujesz, napisz najpierw gdzie jest ten niby mój "wulgarny język". (oprócz tego postu, oczywiście)
  Język wulgarny był używany przez twojego bohatera Josefa Goldberg'a vel Różańskiego, a nie przeze mnie.
  http://marucha.wordpress.com/2012/04/28/zydowscy-kaci-polakow-jozef-rozanski-vel-jozef-goldberg/
  לילה טוב 
 • @Jan Paweł 17:55:29
  "ale może ktos mi wytłumaczy na czym polegało to bohaterstwo płk Kuklińskiego? Przeciez jak widac chyba juz wszystkim Ameryka (chociaz nie tylko) jest siedliskiem satanistycznego NWO. Było to juz wiadomo za czasów komuny, bo np mówił o tym Prezydent John F. Keneedy i niestety został za to zamordowany. U nas Gierek nazywał to Imperializmem Amerykańskim. "

  Szanowny Panie,

  Myślę, że pułkownik Kukliński nie był w stanie wiedzieć o rzeczach takich jak nwo, satanizm. Imperializm amerykański, o którym mówił Gierek, to było coś w stylu "zaplutego karła reakcji" o AK. Tu chodziło o to żeby nie sprzedawać Polski za grosze, tylko żeby zniwelować przewagę zaskoczenia ze strony sovietów. Czym pachnie ich system widać po Korei Północnej i Kubie.

  Ukłony
 • @Zdzich 23:04:26
  Zdzichu, nie myślę źle o Tobie. Bo to nie Ty jesteś winien za taką a nie inną świadomośc. Trzeba naprawdę się starac by w tych cięzkich czasach szumu informacyjnego znaleźc ten jakiś tam środek. Mogę Ci tylko życzyc, byś nuaczyłemiec otwarty umysł.
  A ten oprawca Różński... nie jest moim idolem, wręcz przeciwnie.
 • LIst szaniawskiego do generała dywizji Edwarda Poradki
  "Chciałem podkreślić raz jeszcze, że nigdy nie byłem i nie jestem wrogiem Polski Ludowej, ustroju socjalistycznego, sojuszu PRL-ZSRR. Wręcz odwrotnie. Dawałem temu wyraz zarówno jako działacz młodzieżowy, na studiach na UW, jak w okresie mojej działalności zawodowej i społecznej w PAP, PA Interpress, TPPR, Centrum Kształcenia Ustawicznego. Nawet w moich kontaktach z redaktorami RWE : Trościanką i Ptaczkiem.(...)Chciałem ujawnić władzom moją współpracę z RWE już właściwie w 1981 r., kiedy zrozumiałem bezsens swej działalności, ale nie miałem odwagi(...). Chciałem ujawnić swoją współpracę z RWE zarówno dlatego, że uważałem to za swój błąd życiowy i chciałem się od tego uwolnić, jak i ze względu na swoją działalność po 1980 r. z pobudek ideowo-politycznych. Wreszcie wchodziły w grę względy rodzinne, gdyż obawiałem się o karierę artystyczną mojej żony(Halina Frąckowiak), która nie orientowała się w mych kontaktach z RWE, ale za to znała moje negatywne poglądy na temat KOR, KPN i opozycji, i poparcie dla generała Jaruzelskiego(nawet nasz 5-letni syn Filip je znał).(...) Potrafiłem przekonywać na rzecz Polski Ludowej, socjalizmu i sojuszu z ZSRR całe grupy dorosłych i młodzieży. Czyniłem to sam z własnej inicjatywy, własnych przekonań polityczno-ideowych. Nikt mi tego nie kazał robić i nie udzielał instrukcji(...). Już po wprowadzeniu stanu wojennego(około 20 XII 1981) zgłosiłem się do sekretarza generalnego ZG TPPR - sam z własnej inicjatywy, by omówić z nim, jak w zmienionych warunkach propagować przyjaźń polsko-radziecką.(...) Wpłynąłem na moją żonę(Halinę Frąckowiak), aby nie ulegała presji większości środowiska artystycznego i nie brała udziału w bojkocie TV. Odwrotnie, uczestniczyła Ona w wielu ważnych dla władz w tym czasie imprezach polityczno-artystycznych."

  Całość:
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/192/portret-jozefa-szaniawskiego
 • Swoja droga to ta wadza' ma tupet i nerw,
  Pojawiac sie na typowo polskich uroczystosciach - jak gdyby nic sie nie stalo .
 • @Franz Jagiełło 21:43:14 co ma piernik do wiatraka bredzisz nie na temat
  to typowe dla agentury zmieniac temat i odwracac kota ogonem
  Kuklinski uratowal Polske a moze i Europe od nuklearnej zaglady
  takie sa fakty i zadna POkacapska swolocz tego nie zmieni.
  Moskale wraz z swoim komunizmem sie sypali i ostatnia deska ratunku byla ich ekspansja na Europe podboj i grabierz Polska miala byc terenem do uniestozenia bo na terenie Polski rozegrala by sie najwazniejsza nuklearna bitwa, Kuklinski temu zapobieg i przyokazji rozlozyl na lopatki armie czerwona do tej pory nie staneli na nogi po przekazaniu NATO naistotniejszych tajnych danych do tej pory POkacapska agentura ma koszmary i nienawidzi Kuklinskiego i tych co go szanuja jako prawdziwego jednego z najwiekszych Polakow.
  Po Kuklinskim komuchy zaczely robic pierestrojke tak ze przeksztalcili sie w kapitalistow to nie USA rzadzi Polska tylko POkacapska postPRLowska mafia.
  Ta mafia za lapowki pozwolila zniszczyc polski przemysl i sprowadzac towar z zachodu bo przeciez nie od Moskali bo ci oprucz AK i wszy
  nic wiecej nie maja do zaoferowania. My jako ich wasale musimy kupowac gaz najdrozszy na swiecie z ktorego oplacani sa agenci w Polsce,i to chyba nie dzieki Kuklinskiemu jak chces ciemnote wcisnac.
 • @Jasiek 23:13:34
  Widzi Pan, Panie Jasiek... a sprzedaliśmy wszyscy (razem z tymi wszystkimi "bohaterami") tą naszą (jak się okazuje, bogatą, mądrą i piękną) Ojczyznę za marne srebrniki: paszporty i tanie samochody... bo do tego sporwadzała sie ta "wolnośc" rozumiana przez większośc Polaków. Pisałem to już: W polityce nie ma przyjaciół, więc nie można szpiegowac w ogóle na rzecz jakiegokolwiek państwa, bo jest to po prostu ZDRADA.
  Kto tu mówił w ogóle o sprzedawaniu Polski, gdyby nie było sabotaży gospodarczych i równoległego jątrzenia, to w ogóle nie byłoby mowy o jakiejs Solidarności, bo nie byłaby potrzebna. Na YouTube można zobaczyc filmik jak to ówczesny swiadek opowiada o celowej prowokacji (w 70roku) sił chcących obalic Gomółkę. Wprowadzili Gierka ale ten także okazał się Polskim Patriotą, więc dalej trzeba było robic prowokacje, sabotaże itd, itd. A jak to było możliwe że 12ta potęga na świecie miała puste pułki w sklepach?... Wiem że wiekszośc powie że wszystko szło do CCCP. Jak myślicie (ci którzy tak myślą) czy CCCP zarżynałoby taką kurę ze złotymi jajkami?:-) Większośc chyba pamieta te sabotaże gospodarcze które miały doprowadzic do pustych pułek w sklepach i wygłodzenia sił robtoniczych by te wygłodzone przewóciły ówczesny porządek, wprowadziły chaos i wystawiły Polskę na to przejęcie, którego własnie doświadczyliśmy... I GAME OVER
 • @wiki 23:32:30
  gratuluję świadomości. Polska może rządzic jakakolwiek tutaj rodzima mafia (pokacapska, czy jakaś inna). Polską ta mafia może jednynie ADMINISTROWAC i WYKONYWAC POLECENIA....
 • @Franz Jagiełło
  "... właściwie z pańskiej strony nie padają żadne argumenty, które mogą podważyć stanowisko kolegi Jana Pawła ..."

  ---> Nie padają, gdyż starałem się nie podtrzymywać dyskusji na tematy podrzucone przez "kolegę Jana Pawła" ...

  "Jeżeli jesteś w stanie to zrozumieć ..."

  ---> Ależ te sprawy są tak oczywiste i proste, że nikt nie musi mi tego ani tłumaczyć ani do tego przekonywać.

  "Teraz siedzimy na tykającej bombie i cieszymy się z reklam leków, które niepotrzebnie pożeramy. "

  ---> Kto się cieszy to się cieszy ... Normalni ludzie na pewno nie!

  "Niestety nie zrobił tego Putin, tylko ..."

  ---> Dwa błędy, w tym jeden merytoryczny ... Proszę sobie przypomnieć etapy kariery Putina a wtedy wniosek, że "nie Putin" okaże się obarczony o wiele poważniejszym błędem, niż wciąganie w te zależności zarówno pułkownika Kuklińskiego jak i profesora Szaniawskiego.

  "To jest to "dobro", które spłynęło na bezpieczeństwo zdrowotne Polaków Panie para-1normalnyczłowieku ?"

  ---> Nieszczęścia chodzą para-mi? Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć paraprezydenta i parapremiera, którzy nagle się obudzili i wraz z paraministrą zabiegali o względy paraolimpijczyków ...

  "Za nieboszczki komuny służbą zdrowia zarządzały ... Proszę wykazać mi tu postęp w stosunku do PRL"

  ---> Za "nieboszczki komuny" tym samym zajmowały się wydziały tak samo się nazywające, ale umieszczone w różnych strukturach państwowo - administracyjno - partyjnych. To co teraz macherzy a'la Sawicka z ministerstwa zdrowia i NFZ-tu oraz z "rządu", jest równie "racjonalne" ... (PS. W innych watkach łatwo jest znaleźć, to co sądzę na temat opieki zdrowotnej)

  "Rozumiem, że dla Pana, są to sprawy mało ważne, bo najważniejsze jest machanie szabelką i naklejanie etykietek."

  ---> Po pierwsze, nie macham szabelką, lecz argumentami ... z którymi w większości przypadków przeciwnicy mają problem, by znaleźć kontrargumenty.
  "Naklejanie etykietek" ... Właściwie to mógłbym powiedzieć: A dlaczego nie mam korzystać z metod przeciwników? Ale nie o to mi chodzi. Tzw. etykietkowanie uważam - jeśli jest trafne - za wskazane, gdy musimy posługiwać się, czasami z braku miejsca lub czasu, lapidarnymi formami wypowiedzi. Ale jest i inny powód. Tzw. salon, michnikowszczyzna, układ ... - obojętne jak "ich" określać - najbardziej nie tylko że nie lubi lub nie cierpi, ale najbardziej się obawia "nazwania", zdefiniowania i "policzenia się". Tu tkwi istota (jądro) ich strachu i rozpaczliwej reakcji zarówno wtedy, gdy Jarosław Kaczyński użył wobec nich określenia "układ" lub Ludwik Dorn nazywając ich "wykształciuchami", jak i w relacjach reżimowych, bolszewickich stacji TVP, TVN, Polsat ... (+ radiowe odpowiedniki), które "wiedziały" kiedy trzeba ulicę pokazywać "z góry" a kiedy "z boku", by nie było widać ile tysięcy ludzi właśnie przeciwko nim manifestuje.
  Z kolei w wielu dyskusjach tzw. "ręce opadają" i wtedy nie mam oporów, by jakichś interlokutorów, nie tracąc czasu, "zaetykietkować" i określić ich wprost, nawet jako "boleszewickie,/esbeckie złogi". Na pewno zawsze uzasadnienie takiego etykietkowania nie jest trudne do odnalezienia we wcześniejszych wypowiedziach "etykietkowanych".

  "Wiem, że jako Bartoszewski, alias ŚciborRylski po mojej wypowiedzi mogę jedynie awansować na Niesiołowskiego lub Millera."

  ---> Akurat Niesiołowski i Miller, to osobowości, które co prawda łączy wybuch, ale wybuchowość dotyczy tylko jednego z nich.
  Z kolei panów Bartoszewskiego i ŚciborRylskiego być może łączy o wiele więcej niż dotąd wiemy ... IPN niech jeszcze trochę nad tym popracuje.
  Tak więc, nie zajmujmy się awansami z punktu poniżej zera! Jedno jest pewne: Nic nie tłumaczy, ani nie usprawiedliwia stoczenia się takich ludzi jak Bartoszewski i Ścibor Rylski - szczególnie gdy po 89 roku mieli swoją szansę!
 • @Jan Paweł
  "Bo to nie Ty jesteś winien za taką a nie inną świadomośc. Trzeba naprawdę się starac by w tych cięzkich czasach szumu informacyjnego znaleźc ten jakiś tam środek."

  Ty również nie jesteś winien. Tylko proszę, nie szukaj ani "jakiegoś tam środka", ani "złotego środka" ... w tym informacyjnym szumie.
  Wystarczy odrobina dobrej woli i jasności umysłu ... by jednoznacznie zauważyć, kto jest autorem tego "informacyjnego szumu". W tym momencie wystarczy odrzucić to co TEN SAM AUTOR podrzuca i już wiemy kiedy mamy do czynienia z kłamstwem. Jednego z takich oszustów nawet ostatnio pokazywano w tv. To znany kłamca i oszust Paweł Olszewski, rzecznik Platformy Obywatelskiej, który przygotowuje tzw. "przekazy dnia", czyli informuje, jak mają "myśleć" członkowie PO, kontaktując się z mediami.
 • @victor
  "Pojawiać się na typowo polskich uroczystościach - jak gdyby nic się nie stało ."

  To ich metoda "na chama"! Bezczelnie będą udawali, że nic się nie stało ... jak 10 kwietnia 2010 r.!
 • @wiki 23:32:30
  jak myślisz, gdyby Rosjanie mieli jakies nuklearne plany wobec europy czy świata, to znałby je zwykły pułkownik Wojska Polskiego? o którym z całą pewnością ruski kontrwywiad wiedział że trzyma z amerykanami? WIęc bajki typu Kukliński uratował Świat przed wojna nuklearną należy raczej włożyc między bajki. Postac Kuklińskiego była potrzebna nam Polakom by nas utwierdzic w przekonaniu słuszności oddania się amerykanom. No bo skoro jakiś ważny(?) pułkownik coś tam przekazał amerykanom to my Polacy tym bardziej powinniśmy zlikwidowac PAŃSTWO POLSKIE!... Co tez to taki pułkowinik mógł miec za ważne informacje? których nie miąłby juz wczesniej wywaid amerykański:-) Ludzie nie bądzcie naiwni:-)
 • @Jan Paweł 23:41:29
  "paszporty i tanie samochody... bo do tego sporwadzała sie ta "wolnośc" rozumiana przez większośc Polaków. Pisałem to już: W polityce nie ma przyjaciół, więc nie można szpiegowac w ogóle na rzecz jakiegokolwiek państwa, bo jest to po prostu ZDRADA."

  Ma Pan rację. Zdrada jest zdradą. Ale trzeba postawić sobie pytanie, co tą zdradą jest. Moim zdaniem pułkownik Kukliński zrobił, co tylko mógł by uchronić Polskę i świat przed bolszewicką nawałą. O ile podczas pierwszej wojny światowej zaistniała sprzyjająca odzyskaniu niepodległości sytuacja, dzięki czemu mogliśmy zatrzymać ruskich w 1920r. to w przypadku gdyby ruscy ruszyli przez Polskę w latach osiemdziesiątych to sytuacja wyglądałaby tak, że na Polskę spadłoby kilkadziesiąt sporych atomówek. I po niepodległości. Przekazanie planów do USA z wojskowego punktu zatrzymało ruskich i ocaliło Polskę przez nuklearną zagładą.
  Nie ulega natomiast najmniejszej wątpliwości, że Pańskie stanowisko jest ze wszech miar słuszne jeśli chodzi złodziejską prywatyzację jaka miała w Polsce miejsce. Jestem jednak pewien, że jest to sprawa zupełnie odmienna od tej, której dotyczyła działalność pułkownika Kuklińskiego. On nie mógł nic o niej wiedzieć. Zdał sobie w pewnym momencie sprawę, że Polska może zostać zniszczona i temu zapobiegł najlepiej jak potrafił narażając swoje życie. Jestem pewien, że gdyby mógł uchronić Polskę przed złodziejskim postkomuszym kapitalizmem to stanąłby w pierwszej linii.
  Dziękuję za odpowiedź - GAME GOES ON :-)
 • @Jasiek 00:04:13
  Byc może tak jest jak Pan pisze, kto to z nas może wiedziec jak było naprawdę. Oby... GAMES GO ON!:-) Pozdrawiam
 • @Jan Paweł
  "... gdyby Rosjanie mieli jakies nuklearne plany wobec europy czy świata, to znałby je zwykły pułkownik Wojska Polskiego?"

  No widzisz. Niepotrzebnie zabrnąłeś w niektóre sprawy. Otóż, Ryszard Kukliński NIE BYŁ "zwykłym pułkownikiem" ...
  Proponuję: Najpierw zapoznaj się dokładniej z życiorysem i działalnością pułkownika Kuklińskiego a dopiero później "pogadamy". Dobrze? :)
 • @Jan Paweł 23:41:29
  "Na YouTube można zobaczyc filmik jak to ówczesny swiadek opowiada o celowej prowokacji (w 70roku) sił chcących obalic Gomółkę."

  Tu dotyka Pan tematu, który jest moim zdaniem w dalece wysokim stopniu zaniedbany i uważam, że jest to karygodne, a jest także dowodem na to, że z suwerennością nie jest najlepiej. O możliwościach dziwnych prowokacji już kilka lat temu przeczytałem w odniesieniu do... Poznania 1956. Jeśli to prawda to jest to straszne.

  Jest jeszcze oczywiście sprawa sprawa młodego szechtera który od klawisza dowiedział się, że dostanie w d... ale mu się to opłaci... No i to "dorabianie legend" dla których to dwóch słów warto było obejrzeć (moim zdaniem bardzo dobry, zdaniem Coryllusa chyba zły) film "Dom Zły" Coś mi tu wygląda, że nie tylko jedna strona knuje intrygi. Pewnie jakiś odnośnik do tego, co stało się u ruskich, że kgb uznało, że partia jest zbędna i potem musiało się tylko trochę rozprawić z gru znajdzie się i w polskiej rzeczywistości. Ale się narobiło. Pozostają tylko słowa Piłsudskiego, żeby służyć tylko Polsce i strzec się agentur. Jakże aktualne. Zawsze.
  Ukłony
 • @Jan Paweł 00:04:12
  "Co tez to taki pułkowinik mógł miec za ważne informacje? których nie miąłby juz wczesniej wywaid amerykański:-) Ludzie nie bądzcie naiwni:-)"

  Coś mi się wydaje, że dostęp do info nie koniecznie zależy od stopnia, tylko od miejsca w którym się jest i od stopnia. Szyfrant Zielonka w stopniu o ile dobrze pamiętam miał stopień sierżanta... Pułkownik w innym miejscu może mieć dostęp do większych tajemnic.
 • chwała bohaterom
  A słyszeliście nowiny jak to dawniej ruscy prominenci za cenę
  poprawy i stabilizacji z zachodem skumawszy się z nimi chcieli nasze
  "ziemie odzyskane" Niemcom oddawać? Gdyby nie wywiad i "Gomółka" pewnie już by ich w naszych granicach nie było. Tak to te ruskie chcieli
  zachód napadać, no ale mieliśmy swoich bohaterów jak Kukliński i to
  dzięki takim jak on w Paryżu jeszcze po francusku mówią! :-)))))))) !!!!
 • @Stara Baba 00:31:47
  "A słyszeliście nowiny jak to dawniej ruscy prominenci za cenę
  poprawy i stabilizacji z zachodem skumawszy się z nimi chcieli nasze
  "ziemie odzyskane" Niemcom oddawać?"

  Nie słyszałem. Proszę o linkę.

  "Tak to te ruskie chcieli zachód napadać, "

  Myślę, że chcieli - inaczej tak wściekle by się nie zbroili. Raz Polska w 1920 ich zatrzymała z głupim pomysłem eksportu komunizmu. Skala zbrojeń i np "celowość" uzbrojenia armii LWP też o czymś świadczy. Działania, o których Pani pisze mogły pełnić funkcje "maskirowki". To też trzeba brać pod uwagę.
 • @Jasiek 00:37:21
  To nie jest "maskirowka" lecz fakty. Jeżeli o późniejszy okres chodzi zapytajcie np. pana Szeremietiewa jak to na Pragę jadąc ruskim
  po rowach ich wspaniała "technologia" się psuła. Ledwo tam dojechali.
  Oni nie byli zdolni do zaatakowania żadnego z krajów zachodnich,
  a cmentarzysko z parkujących ponad 100 tys czołgów przy "Uralu"
  było tylko kupą politycznego złomu. Mieli dość z nami problemów
  aby jeszcze innych szukać. Ruscy nie są głupi jak to stara się ich ukazać!
 • @1normalnyczlowiek 00:13:04
  Doszedłem do wniosku, ze "Jan Paweł" to neo-komunista. Typowo, nie odpowiada na pytania, klepie wszystko co "wie" i nie na temat, oraz ukrywa sie pod pseudonimem swojego wroga. Odrobina w tym masochizmu, a wszystko razem swiadczy, ze nie jest to normalny, lub w pełni rozwiniety osobnik. THAT'S ALL, FOLKS. :)) (zobaczymy jak szybko zaadoptuje :)
 • @Stara Baba 00:54:38
  "To nie jest "maskirowka" lecz fakty."

  Chyba się nie zrozumieliśmy. Za maskirówkę uważam samo prowadzenie targu naszymi ziemiami dla np. zyskania na czasie.

  "Oni nie byli zdolni do zaatakowania żadnego z krajów zachodnich"

  Zaatakować z pewnością mogli - w latach osiemdziesiątych cmentarzysk jeszcze nie mieli - to był szczyt ich możliwości militarnych i dlatego wybuch konfliktu był możliwy. Przekazanie informacji przez pułkownika Kuklińskiego na pewno w tym nie pomogło. Dla mnie mówienie o jkiejkolwiek zdradzie w przypadku tego człowieka dowodzi całkowitego braku zrozumienia czym jest polska racja stanu. Na pewno nie polega ona na byciu w trwałym sojuszu z ruskimi - to trzeba mieć we krwi i on to miał. Bycie w NATO to też tylko narzędzie.
  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 01:20:09
  Oczywiście ze zaatakować mogli ale czy chcieli i by wygrali to już jest inna sprawa. Pokazuje się plany ataków ZSRR na zachodnie państwa i mówi ludziom ze jest to nowina. Tak nie jest. Każde poważne państwo ma plany ataku lub obrony każdego strategicznego kierunku. Nie zdziwił bym się gdyby Rosja i USA miały takie plany dla każdej bezludnej wyspy na oceanie.
  W tamtych czasach cala zimna wojna polegała na strachu a nie na prawdziwych zagrożeniach. Dopóki nie było broni atomowej wszystko było możliwe, po jej rozpowszechnieniu powstał pat militarny. Od tamtej pory nikogo wielkiego napadać już się nie opłaca. Przynajmniej na razie.
 • @Stara Baba 01:37:13
  "Oczywiście ze zaatakować mogli ale czy chcieli i by wygrali to już jest inna sprawa. "

  To jest dla naszych rozważań mniej istotne niż atomówki, które spadłyby na Polskę gdyby ruscy ruszyli. Niezależnie od przyszłego rezultatu takiego konfliktu.
 • @Jasiek 01:48:37
  No właśnie, o to mi chodzi. ..."gdyby ruscy ruszyli"...
  Gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była.
  Tu jest największy problem. Jesteśmy przesiąknięci propaganda i to nie tylko ze wschodu ale i z zachodu. A co by było gdyby zachód ruszył?
  I tu jest problem. Przyjęło się mówić ze to ruskie rusza. Oni byli za słabi aby ruszyć!!!!
  A część Konfliktu Kubańskiego to także na pewno dla tego ze ruskie chcieli zainstalować rakiety na Kubie? Czy może to był ruski odwet na zainstalowane rakiet USA w Turcji...? Co dalej się stało? Rakiet na Kubie nie zainstalowano a z Turcji miały być wywiezione. I były zdemontowane, na pol roku bo potem gdy ruskie się z Kuby wynieśli złamano umowę i znowu je zainstalowano. Wciąż pan twierdzi ze Rosja miała kogoś atakować?
  A w tarcze rakietowa Busha także pan wierzy ze miała bronic przed arabami i N.Korea? A może miała być linia obrony lub ewentualnego ataku na Rosję? Wciąż pan twierdzi ze Rosja miała kogoś atakować? Jeżeli tak wiec niech pan popatrzy co się dzieje w polityce do okola. My przy ruskiej granicy nawet łamiąc umowy możemy się zbroić ale ruskie już nie mogą bo będą bee-ee..... .
  Faktem jest ze dla nas jako Polaków nie jest istotne kto zacznie bo i tak nas spala. Aby jednak temu zaradzić trzeba wiedzieć co tak naprawdę jest grane! A grane jest dużo.
 • KTO NIE LUBI PLK. R. KUKLINSKIEGO? RUSCY!!!
  A dlatego, ze zdradzil Rosje.
  Zatem bracia Rosjanie dajcie nam Polakom spokoj
  bo wy macie swoich, a my swoich bohaterow.
 • Niezłomny ,,bohater''? Koń by się uśmiał!
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/192/portret-jozefa-szaniawskiego

  http://lustracja.net/index.php/pozostali/154-jozef-szaniawski

  http://poloniada.salon24.pl/319989,lysiak-szaniawski-prawda

  http://daredevil.salon24.pl/282572,radio-maryja-i-gazeta-wyborcza-w-obronie-agentow-sb

  Prof. JERZY ROBERT NOWAK sypał nałogowo

  http://lustracja.net/index.php/pozostali/143-jerzy-robert-nowak


  Ha, ha, ha!
 • @Skad my to znamy 07:30:37
  a tak na prawdę, to kto z nas wszystkich ma racje z tym płk Kuklińskim, to się dowiedzą dopiero pewnie nasi potomni, gdy im "nasi przyjaciele" amerykanie otworzą znowu archiwa (jak już bedzie za późno, tak jak z Katyniem) i pokażą co tam tak naprawdę mówił, przyniósł ze sobą, zdradził, czy uratował ten nieszczęsny płk Kukliński. Więc chyba na razie to chyba za wcześnie i szkoda brązu na pominiki bo nie wiadomo czy czasami ci potomni nie będą tych pomników przetapiac. O ile będą jeszcze jacys nasi potomni...Bo na razie to od tej "pomocy naszych przyjaciół" (Jak to w tej mądrej fraszce...) wychodzi że raczej nas juz nie bedzie....
 • @Skad my to znamy 07:30:37
  Tutaj jeszcze dla piewców amerykańskiej "przyjaźni" wypowiada sie Prof Żaryn (IPN), jak to "przyjaciele" amerykańscy TUSZOWALI KATYŃ:
  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=60247#more-60247
  Więc nie bądźmy naiwni, My Polacy nie mamy politycznych przyjaciół ani w Rosji ani tym bardziej w Ameryce. Nie mylmy narodów z polityką. Byc może zwykli Rosjanie i Amerykanie są nam przyjaźni ale z całą pewnością Nie polityka. Z Rosją to mamy obecnie politycznego sojusznika w walce z NWO. A można to było zobaczyc wtedy gdy NWOwskie tuby medialne próbowały zdestabilizowac Rosję po wyborze Putina na prezydenta. Jak to nagle okazało sie że wybory były sfałszowane (może i były) jaki to ten Putin niedemokratyczny, bo nie zezwolił na lewackie LoveParady w Moskwie, jak to zakazuje lewackiej promocji homoseksulalizmu w Rosji, jak to sprzeciwia się aborcji itd, itd Więc mądry Polak to co najmniej się zastanowi co jest grane a nie idzie z klapkami na oczach i hasłami goń bolszewika, bo nie wiadomo czy czasami nie będziemy po tej samej stronie barykady W OBRONIE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ CYWILIZACJI SŁOWIAŃSKIEJ przed SATANISTYCZNYM ZACHODNIM POGAŃSTWEM
 • @Jan Paweł 21:07:49
  val jest już stary. Kiedyś opowiadał, czego to już nie przeżył. Wielu ludzi zapatrzonych w swą wizję świata nie potrafi obiektywnie zmierzyć się z rzeczywistością i prostymi faktami. A prawda jest jednak taka , że dzisiaj jesteśmy dymani jeszcze bardziej jak za komuny, i do tego pozbawiani podstaw naszej państwowości.
 • @zadziwiony 09:42:37
  święta prawda...
 • @val 20:37:59
  Czytam twoje komentarze i nadziwić się nie mogę, jak Polak, niby patriota, używa obelg zamiast argumentów w stosunku do interlokutora, przedstawiającego fakty.
  Nie wiem ile masz lat, jakie wykształcenie, ale przydałoby się tobie, 1normalnyczlowiek'owi i innym również, mniej kierować się emocjami, zapalczywością, a bardziej rozumem. I proponuję poznać dokładnie życiorysy osób, których próbujecie stawiać na piedestał. Tak Kuklińskiego, jak i Szaniawskiego.
  Takimi właśnie ludźmi jak wy łatwo manipulować i napuszczać na innych. Właśnie takie zachowania jak wasze, niszczenia ludzi myślących były stosowane za I-szej komuny. Tylko nie w internecie a w realu. Zachowujecie się, może bezwiednie, ale jak agenci wpływu.
  Przypomnijcie sobie katolicki pogrzeb żyda Kuronia, gdzie wychwalano jego oddanie dla narodu (tylko nie powiedziano dla którego). A ten Kuroń zakładał wcześniej czerwone komunistyczne antynarodowe harcerstwo, był niewierzącym i wiedział do czego doprowadzi ta transformacja, prowadzona przez żyda Balcerowicza według planów żyda Sorosa, (założyciela Fundacji Batorego) ponieważ sam brał w niej udział, a występował na zewnątrz jako dobry wujaszek, proponując zupki dla biednych, zamiast pracy, której poprzez celowe niszczenie polskiego przemysłu zaczynało coraz bardziej brakować.
  Pozdrawiam
 • @Skanderbeg 15:19:01
  To się panu udało. Gratulacje!!!
  Nie znoszę Lityńskiego, ale, żeby zaraz jego zdjęcie okraszać komentarzem: hołota nawet w kościele na pogrzebie nie potrafi się zachować?
  No, no...
  Pogratulować odwagi.
 • @Skanderbeg 15:19:01
  Dlaczego używasz - w stosunku do ludzi wyklaskujących i wykrzykujących słowo hańba w stosunku do żyda Lipińskiego, odczytującego nadanie odznaczeń zmarłemu,(nie chcę przytaczać jego narodowości), przez człowieka nienadającego się na prezydenta, nawet tej całkowicie ułomnej RPIII, - słowa hołota.
  A gdzie ci ludzie, czyli większość Polaków może wyrazić swoją dezaprobatę dla rządzących?
  A może w sfałszowanych wyborach, albo w mediach głównego nurtu będących w rekach reżimu lub obcych i działających w interesie żydowskich banksterów?
  Czy ta hołota według ciebie a stanowiąca większość narodu jest dopuszczona do wyrażania swoich opinii? Czy władze w ogóle ustanawiając zbójeckie coraz bardziej "prawo", liczą się z narodem, będącym zgodnie nawet z tą ułomną konstytucją suwerenem?
 • @Vinto 14:30:26
  święte słowa...
 • @amot
  "Nie znoszę Lityńskiego, ale, żeby zaraz jego zdjęcie okraszać komentarzem: hołota nawet w kościele na pogrzebie nie potrafi się zachować?"

  Dokładnie w ten sam sposób chciałem "podziękować" Skanderbegowi. Też uważam, że Komorowski i Lityński powinni uszanować tę ceremonię i nie pojawiać się w kościele w żadnej formie.
  Dziękuję, że mnie uprzedziłaś.
  Pozdrawiam
 • @Vinto
  "A gdzie ci ludzie, czyli większość Polaków może wyrazić swoją dezaprobatę dla rządzących? "

  Tu masz całkowitą rację.
  http://normalny.nowyekran.pl/post/70111,a-gdzie-jest-general
 • @1normalnyczlowiek 20:40:50
  Również pozdrawiam serdecznie!
  I dobrej nocy życzę.
 • @amot
  "I dobrej nocy życzę."

  Nie za wczesna pora na takie życzenie? :)
  Wieczór dopiero się zaczyna.

  Pozdrawiam
 • Doradca Komorowskiego więził Józefa Szaniawskiego
  Dodam tylko, że prof. Szaniawski był nie tylko ostatnim więźniem politycznym II, ale także pierwszym więźniem politycznym III Rzeczypospolitej. Kolega Lityńskiego Mazowiecki, też doradca Komorowskiego - jako premier trzymał jeszcze Józefa Szaniawskiego przez kilka miesięcy pod kluczem. To nie "przypadkowe przeoczenie" - tu nie ma przypadków - taki bezkompromisowy bojownik o Polskę był wielce niewygodny dla tych, którzy przechwycili władzę po komunie.
 • @1normalnyczlowiek 21:08:59
  Faktycznie za wczesna.
  No to na razie, miłego wieczoru życzę.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @1normalnyczlowiek 20:48:51
  Cieszę się że chociaż tu się zgadzamy. A podany artykuł przeczytałem i z wieloma tezami się zgadzam.
  Ale nie uważam, że którakolwiek z partii będących w obecnych sejmie jest pro polska, i potrafiąca, i chcąca doprowadzić Polskę do wybicia się na niepodległość. Każda z nich, nawet będąca w opozycji, przyczyniła się do upadku Polski. Przyjrzyj się bliżej Fundacji Batorego, kto tam szefuje, kto występuje z odczytami i przeczytaj proszę wystąpienie w wzmiankowanej fundacji z odczytem jednego z Kaczyńskich a będziesz miał pogląd na temat tych ludzi i innych tam występujących. Jedni działają jako władza, a drudzy jako opozycja. I ich stosunek do narodu polskiego.
  Życzę dobrego.
 • @Vinto
  Za mnie wszystko powiedział profesor Wiesław Wysocki:
  od 1:34:40
  http://jozkar.wordpress.com.nowyekran.pl/post/74225,b-o-h-a-t-e-r

  Tu każde słowo jest ważne i pod każdym się podpisuję wszystkim - nie tylko dwiema rękami ...
  ... tak jak i pod każdym słowem z homilii ks. prał. płk. Sławomira Żarskiego, wygłoszonej w Dzień Niepodległości - za którą został on najpierw skarcony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego a następnie służbowo przez szefa MON Bogdana Klicha przeniesieniem do rezerwy kadrowej.
  http://www.polishclub.org/2010/12/03/kolejna-akcja-walca-rwnajacego-polske/

  http://normalny.nowyekran.pl/post/9903,10-kwietnia-zobaczylismy-gdzie-jest-polska

  PS. Co do Fundacji Batorego, to ją "rozpracowałem" już dawno temu - podobnie jak i Helsińską Fundację Praw Człowieka, której działania, szczególnie za czasów:
  http://www.hfhr.pl/fundacja/byli-z-nami/
  były nie raz - mówiąc w wielkim uproszczeniu - niejednoznaczne.

  "... Który się wahasz i wciąż nie rozumiesz: Która Polska prawdziwa, która Polska prawa. Tam patrzysz i tu patrzysz, rozeznać nie umiesz. Co żal a co nadzieja, co sen a co jawa. Na tym świecie rozchwianym i w tęsknocie płynnej, zobacz prawdę tak prostą, tak smutną, tak dumną:
  Polska jest tylko jedna. Ta co nad tą trumną schyliła głowę z żalem. Nie ma Polski innej! ..."

  Pomyślności
 • @Jan Paweł 09:24:05 Z Rosja nie bylismy i nie jestesmy sojusznikami
  Zeby byc sojusznikiem, trzeba byc na stopie niezaleznej, na ktorej ma sie wolnosc i wybor, kto jest, a kto nie jest sojusznikiem. Z bagnetem przystawionym do plecow NIGDY.
  Rosja nigdy nie traktowala nas jak sojusznika! To wschodnie imperium zla rozumialo i dalej rozumie tylko argument sily.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031