Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
421 postów 4686 komentarzy

Autorytetom zastępczym: Stop!

1normalnyczlowiek - Jak mądre - to pochwal i powiedz innym, a jak złe to ... też powiedz innym a mi zwróć uwagę! Ale: Nie musisz komentować. Wystarczy, że przeczytasz ... i za to Ci również dziękuję.

Twarz Michnika mordą "polskiego" faszyzmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Głodnemu chleb na myśli". W czasach orła bez korony, w tle wyzierało takie samo zagrożenie.

         Niedawno Michnik, zaniepokojony rosnącą siłą ruchów patriotycznych, usiłował sprawdzić, czy Polacy na tyle przyzwyczaili się do faszyzmu z ludzką twarzą - którą przecież sam zaproponował na początku transformacji ustrojowej, wspomagając "grubą kreskę" "ludźmi honoru", od których powinni odp... się raz na zawsze wszyscy uczciwi Polacy - że już nigdy "polskim faszystom" nie zagrozi odsunięcie od władzy, od wpływu na wszystko, co się w Polsce dzieje.

wyborcza.pl/1,75478,13980021,Michnik_pyta__Czy_grozi_nam_faszyzm__Prawica_oburzona_.html

Michnik z Kiszczakiem

 

Michnik obejmuje Jaruzelskiego

 

Michnik ściska Kwaśniewskiego


       Tylko, po co pytać, udawać, że się tego nie widziało od lat i nie widzi nadal, skoro faszystowskie mordy wyzierają, wcale nie zza węgła, ale bezczelnie,  we wszystkich reżimowych mediach,  podczas wszelakich oficjalnych zdarzeń, chwaląc się przy okazji, że oni przecież zostali wybrani w wolnych, demokratycznych wyborach, że te ich nominacje na urzędy, odznaczenia państwowe, nagrody, wyróżnienia, stanowiska ..., to wszystko w uznaniu dla ich ponadprzeciętnych zdolności, stosowanych standardów i ich zasług dla kraju! Oczywiście nie wspominają o takim "drobiazgu" jak ten, że o tych wszystkich "zasługach", "zdolnościach", "standardach", to dowiadujemy się wyłącznie od nich samych lub od ich "krewnych i znajomych królika" grzejących ciepłe posadki w mediach, urzędach, instytucjach kultury ... od czasów Stalina, Bieruta, Gomułki i Moczara. Dla przykładu, jeden taki, nazywający się Zygmunt Bauman, w młodości kontynuował na terenie Polski dzieło niemieckich faszystów z SS i rosyjskich bolszewików z NKWD, aktywnie pomagając z pistoletem w ręku, ścigać i mordować tych Polaków, których tamci nie zdążyli zabić, po latach został okrzyknięty przez "polskich" bolszewików i faszystów, czołowym filozofem kraju a teraz Obywatelem Europy, "szkicującym możliwe scenariusze rozwoju współczesnego świata, społeczeństwa i kultury".

www.nina.gov.pl/nina/wydarzenie/2013/05/17/temat-tygodnia-obywatel-europa

         Ja sobie nie życzę, by moje dzieci i wnuki,  by przyszłe polskie pokolenia, żyły w świecie "naszkicowanym" przez stalinowskich bandytów!!!

normalny.neon24.pl/post/26188,europejski-kongres-kultury-kampania-wyborcza-w-toku

I mi to "Wisi", że za wielbienie Stalina dostawali jakieś światowe nagrody, łącznie z "Noblem" - lub Orła Białego, od jednego z wielbicieli Czekoladowego Ptaka i Dwugłowego Orła!

Jak bardzo zatarła się granica pomiędzy faszyzmem i hitlerowcami  a bolszewizmem i stalinowcami, najlepiej widać po poziomie życia tych ludzi i ich rodzin w porównaniu z losami ich ofiar. Dobrze wiemy, jak używali sobie życia hitlerowscy zbrodniarze a później ich dzieci ... Akurat tak się złożyło, że właśnie dzisiaj Talbot przypomniał z kolei o luksusowym życiu esbeków

talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/93277,luksusowe-zycie-esbekow

a Andrzej Czeczetkiewicz zwrócił uwagę na gehennę rodziny księdza Jerzego Popiełuszki

czeczetkowicz.neon24.pl/post/93286,rodzina-ksiedza-jerzego-popieluszki-nadal-zastraszana-i-mordowana

Jakoś te fakty nie wywołują ani zaniepokojenia, ani zatroskania u ikon Salonu, łącznie z jego demiurgiem Nadredaktorem Adamem Michnikiem, którego najbardziej gnębi myśl, że może dojść do władzy inna siła polityczna i jakieś "oszołomy", jacyś "jaskiniowi antykomuniści", jacyś "nieudacznicy życiowi" ..., wreszcie skutecznie zakończą tę idyllę bolszewicko - faszystowską!

Tak, tak! Ten faszyzm, którym co rusz usiłuje nas straszyć Adam Michnik, tak naprawdę to ma twarz jego i jego modlących się razem z nim o deszcz "fałszerzy i policjantów pamięci", czyli polityczno - ideologicznych przyjaciół.

Przecież nie można się dziwić takim słowom:

"I zapamiętałem jedną z ostatnich rozmów, gdy Bronek proponował mi podpisanie listu przeciw fałszerzom pamięci; był autorem projektu tego listu. Czytamy tam: "Trudno pojąć intencje instytucji i ludzi, którzy podejmują obecnie kampanię oskarżeń i zniesławień wobec Lecha Wałęsy. Instytucja, która miała służyć narodowej pamięci, zamierza teraz podjąć działania niszczące tę pamięć. Wobec ofiary ubeckich prześladowań ci policjanci pamięci stosują pełne nienawiści metody tamtych czasów. Gwałcą prawdę i naruszają fundamentalne zasady etyczne. Szkodzą Polsce."

wyborcza.pl/1,93057,5476623,Michnik__Bronku__tego_sie_nie_robi_przyjaciolom.html

skoro, lekko trawestując komentarz kokosa26

kokos.salon24.pl/25217,modlitwa-o-deszcz-czyli-michnika-troski-o-demokracje

troski Adama Michnika można ująć w ten oto sposób:

Faszyzmu w Polsce nie "mamy tylko wtedy kiedy w MSZ rządzi niepodzielnie Geremek i jego świta. Demokracja jest niezagrożona gdy nad Narodowym Bankiem Polskim ster dzierży Leszek Balcerowicz, a IPN-em kieruje nieodżałowany Leon Kieres. Pluralizm w mediach jest wtedy, kiedy w TVP rządzi i dzieli Robert Kwiatkowski, a koszerność stacji komercyjnych gwarantują byli agenci służby bezpieczeństwa i dawni komunistyczni dygnitarze. Standardy demokratyczne istnieją tylko wtedy, kiedy to na każdy telefon redaktora Michnika premier rządu reaguje natychmiastowo i jest do jego dyspozycji na każde skinienie ..."

 

         I tyle tytułem wstępu ... Niestety, to naprawdę tylko wstęp! Wstęp, po którym powinno dopiero nastąpić rozwinięcie tematu - ale kto by "przeżył" nie kończącą się opowieść, porównywalną z opisem przygód Harry Pottera! Z drugiej strony patrząc, to chyba każdy kto tu sie znalazł i czyta te słowa, to sam najlepiej wie, co takie "rozwinięcie" mogłoby zawierać.

Dlatego, pomijając "Rozwinięcie", w "podsumowaniu" należy przede wszystkim stwierdzić, że na twarz "polskiego faszyzmu", oprócz w/w, usilnie pracują, między innymi:

- władze Polskiego Radia i Telewizji, m.in. z Juliuszem Braunem na czele, które nie dość, że zupełnie zaniżyły poziom programowy, to stosują już jawnie cenzurę, wycinając bezlitośnie wszelkie treści niezgodne z obowiązującą aktualnie narracją polityczną, wykorzystując przy tym dziennikarzy, redaktorów i komentatorów wielbiących wprost premiera, obecny rząd i rządzącą partię. A to wszystko z radosną akceptacją Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta, przyjaciół prezydenta z KRRiT,  ... prezydenta, którego zasługi i wysiłek, włożony na przestrzeni lat, by ta twarz "polskiego faszyzmu" nabrała wyrazistości, są nie do przecenienia. Przecież to właśnie zbiorowym wysiłkiem takich osób, obecnie zajmujących najwyższe stanowiska partyjne i państwowe, była i jest niszczona polska pamięć, historia, kultura, edukacja ... Jest to połączone z jednoczesnym wyniszczaniem fizycznym społeczeństwa poprzez złe (świadomie?) decyzje z obszaru: zdrowia, polityki społecznej, podatkowej i inwestycyjnej, ustawodawstwa, funkcjonowania organów ścigania i tzw. sprawiedliwości. Na naszych oczach psuta jest gospodarka, finanse i szkolnictwo. A to wszystko przy radosnym podszczekiwaniu całej armii kików, domańskich, krzemińskich, kuczyńskich, rakowieckich, wołków, smolarów, hartmanów, mikołejków ... i wielu innych bolszewickich złogów, których nie sposób wprost wyliczyć a żyjących z fałszowania rzeczywistości i straszenia Polaków PiS-em i Kaczyńskimi.

      Dzień bez kłamstw i politycznej propagandy rządu dniem straconym, więc i dzisiaj jedna z takich tub propagandowych,  Wiesław Gałązka, politolog, ekspert do spraw wizerunku z Wrocławia, wypowiedział się w duchu "miłości i zrozumienia" dla innych poglądów, usiłując wmówić, że przyczyną spadku notowań rządu i PO jest "... słaba polityka informacyjna rządu, słaba polityka informacyjna partii ...". Według pana Gałązki, rząd Donalda Tuska, to najlepsze co mogło Polskę spotkać a błędem byłoby nie bać się PiS-u, który gdyby wygrał, to według tego "eksperta", "... jeszcze więcej osób musiałoby wyjechać z kraju ...". Oczywiście w ramach tolerancji i dbałości o różnorodność stanowisk, również w sprawach światopoglądowych, pan Wiesław Gałązka z przyjemnością wyrzuciłby z PO zarówno Gowina jak i Godsona a pozostawiłby - mimo że ma świadomość, że społeczeństwo oczekiwałoby od premiera innej decyzji - nie tylko ministra finansów, bo jest on podporą premiera Tuska, ale nawet ministra zdrowia!

Strach przed utratą dotychczasowych wpływów, także tych finansowych spowodował, że od momentu pierwszego zauważalnego spadku notowań Premiera, Partii, Rządu (PPR) możemy zaobserwować szczególnie obfity medialny wysyp  przeróżnej maści polityków i lobbystów, od tych z aktualnego rozdania, aż po Marcinkiewicza i Piskorskiego.

          Czego przejawem, jak nie rozrastającej się faszyzacji kraju, jest ten zgodny lament wszystkich reżimowych mediów, które przez tyle lat nosiły Tuska i jego Partię na rękach, wyrażając tym samym swoją "wdzięczność" za pokaźne wsparcie finansowe, poprzez wykupywanie właśnie u nich "państwowych" reklam, "rządowych" spotów propagandowych a przy tej okazji sekowanie niepoprawnych politycznie mediów prawicowych. Miłość komercyjnych mediów jeszcze można zrozumieć, ale zupełnie inaczej powinna podchodzić publiczna telewizja i radio. Choćby taki fakt, że nikt z władz Telewizji Polskiej S.A. - a która to telewizja jest zobowiązana ustawowo, konstytucyjnie do przekazywania społeczeństwu pełnej i rzetelnej informacji publicznej, także krytycznej wobec władzy - nie stracił pracy, choćby za niedawną decyzję przerwania w pół słowa konferencji prasowej posłów partii opozycjnej tylko dlatego, że mówili o stanie faktycznym. Takie urywanie przekazu "na żywo" nie jest zjawiskiem odosobnionym. Już wielokrotnie tak się działo, że w zaledwie kilkunastosekundowych odstępach wyłączany był przekaz medialny, nie tylko w poszczególnych stacjach komercyjnych, ale także - jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej - w państwowych mediach informacyjnych! Zadajmy więc pytanie:

Który to faszysta, bandyta, złodziej oszust i kłamca dzierży tę różdżkę???

Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o innej, równie zasłużonej postaci, nie mniej czułej na punkcie dobrego samopoczucia bolszewii w Polsce, jak nie przymierzając, Michnik ... Mowa o Aleksandrze Smolarze, który również natychmiast uaktywnia się w mediach, gdy tylko zauważy jakieś zagrożenia pozycji swoich ziomków!

"Aleksander Smolar, prezes bolszewickiej organizacji, razem z tubą komunistycznej propagandy Janiną Paradowską, dał w czwartek popis chamstwa, kłamstwa i pogardy wobec Narodu Polskiego!"

normalny.neon24.pl/post/90866,fundacja-batorego-broni-kagiebowskich-klamstw

Ponad dwa lata temu Aleksander Smolar również rzucił się na oślep w obronie bolszewickiej władzy:

"Twój dzisiejszy występ u Moniki Olejnik i wygłoszone językiem nienawiści prymitywne kłamstwa, dobitnie wykazały, że nigdy mentalnie nie rozstałeś się ze swoją ukochaną KPZR i PZPR! Jesteś kolejnym przedstawicielem tego samego środowiska wrogów Polski i Polaków, którzy - czerpiąc z tego profity - całe swe życie poświęcają szkalowaniu wszystkiego co polskie i osłabianiu pozycji Polski na arenie międzynarodowej."

normalny.neon24.pl/post/13876,aleksandrze-smolar-czy-moglbys-wreszcie-zamknac-swoja-bolszewicka-mordke

 

       Kogo tak zaciekle bronią "te michniki, smolary ...", najlepiej obrazuje artykuł ze strony inwestycje.pl, którego nawet tylko krótki fragment jest bardzo wymowny, bo opisuje nie tylko bandyckie działania rządu Donalda Tuska, ale i obfituje w nazwiska tych, którzy w mediach - nic dziwnego zresztą - zawsze tak bardzo bronią rzeczywistych "polskich faszystów":

"... Jak można usłyszeć bezpośrednio od pokrzywdzonych i ich pracowników: „pieniądze z Unii Europejskiej zrujnowały nam życie”. Wiele osób pozostawionych zostało po miesiącach pracy bez pieniędzy, za to obciążonych obowiązkiem odprowadzenia podatku dochodowego i VAT-u od nieotrzymanej zapłaty (za samo wystawienie faktury). Teraz żyją z groźbą zlicytowania domów i maszyn przez komornika na spłatę „należnego” podatku. Co najmniej dziesiątki przedsiębiorstw zbankrutowało i zakończyło działalność, setki firm poniosło straty, tysiące osób utraciło pracę, a kilka załamanych katastrofą odebrało sobie życie.

Zyski odniosły za to podmioty blisko współpracujące z politykami. Przykładem tego może być podwykonawca Budimeksu Paweł Ziemiński, działający pod firmą „EXTRA CARS”, który całe życie zajmował się handlem samochodami, a jako jeden z nielicznych odniósł zyski na budowie A4, odcinku Ropczyce. Jego żoną jest kierowniczka z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Ropczyc, a ojciec starostą powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Powszechnie wiadomo było, że zyski odnoszą osoby, które z budownictwem nie mają nic wspólnego – głównie dzieci burmistrzów i urzędników z terenów na których prowadzono budowy.

Członek zarządu STATS POLSKA jawnie powoływał się na wpływy u władz, a jego wspólnik, prowadzący przedsiębiorstwo FARDO, chełpił się znajomościami w świecie przestępczym, a także zapowiadał podobne działania przy renowacji torowisk kolei. Zdumiewała pełna jawność tych deklaracji, nikt nie obawiał się żadnych konsekwencji. Innym przykładem mieszania władzy państwowej jest odpłatna interwencja byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza w ministerstwach Infrastruktury, Spraw Zagranicznych i Skarbu Państwa w sprawie interesów spółki giełdowej DSS. Choć DSS nigdy nie wybudował nawet chodnika, minister Cezary Grabarczyk podpisał z nią kontrakt na budowę autostrady A2 o wartości 756 milionów zł. Wbrew przepisom o zamówieniach publicznych, bez przetargu, z wolnej ręki.

A także przekazano spółce kopalnię w Złotoryi bez egzekwowania zapłaty – 69,5 miliona zł. W tym czasie DSS już od dawna nie regulował swoich zobowiązań, lecz pomimo setek milionów długu i nieuchronnej upadłości zarówno minister Grabarczyk, jak i jego następca Sławomir Nowak w oficjalnych wypowiedziach informowali, że giełdowa spółka jest sprawdzona i w dobrej kondycji finansowej. Prezesem DSS był Jan Łuczak – pełnomocnik osoby oskarżonej o defraudację setek milionów złotych z rynku ubezpieczeniowego, drugi z pełnomocników tego samego człowieka został zamordowany przez nieznanych sprawców. Sam Łuczak zmarł nagle w trakcie budowy A2, po czym DSS ogłosiła upadłość z ponad 700-milionowym długiem ..."

inwestycje.pl/gospodarka/Najwieksza-afera-za-unijna-kase;192277;0.html

 

I tak oto, patrząc na akcję GW "poszukującą" faszyzmu, widać wyraźnie jak Salonowe Autorytety usiłują ostrzegać nas Polaków o zagrożeniu faszyzmem, wskazywać nam palcem, gdzie mamy go widzieć - choć go tam nie ma i nigdy nie było! Jest to jedna z typowych metod bolszewickiej propagandy, mająca na celu nieustanne odwracanie uwagi od siebie a w tym przypadku od miejsc, w których ten faszyzm naprawdę jest ...

Bo to jest ICH faszyzm, tam są ICH ludzie! I wara Polakom od tego!!!

       Po prostu, nie chcą, byśmy dostrzegli faszyzm tam, gdzie on naprawdę na trwałe się zagnieździł i także dzięki nim się panoszy ...

... Ot, choćby w  takim ministerstwie finansów, które nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w swych bandyckich poczynaniach, których ukoronowaniem wydawać się może - choć niekoniecznie (znając niewyczerpaną pomysłowość chłopców Rostowskiego) - obecna próba położenia swej złodziejskiej łapy nawet na ulgach do biletów wstępu do ZOO, dla rodzin wielodzietnych!!! ... Do ZOO!!! ... w którym (za darmo!!!) zamiast małp powinniśmy przecież oglądąć takiego "ministra" finansów, infrastruktury, edukacji, kultury, sportu, zdrowia ... oraz oczywiście - ich Naczelną Małpę!!!

           A jak potraktować antypolskie wystąpienia "polskiego" ministra spraw zagranicznych, czy postępowanie wszystkich ministrów spraw wewnętrznych rządu Tuska, w tym obecnego Bartłomieja Sienkiewicza usprawiedliwiającego zacieśnianie współpracy ruskich kagiebistów z polskimi służbami tym, że przecież FSB podpisało do tej pory 142 takie porozumienia, również z wieloma wiodącymi państwami NATO. Tylko że pan minister "zapomniał" dodać, którego jeszcze państwa - z tych stu czterdziestu dwóch - setka przedstawicieli świata publicznego zginęła na terenie Rosji i któremu premierowi z tych państw, niepodzielnie rządzący swym krajem człowiek, napluł w twarz - tak jak polskiemu premierowi - bezczelnie manipulując śledztwem, fałszując i niszcząc dowody ...

           Czy można poważnie myśleć o człowieku, który jeszcze zanim został prezydentem, właśnie za to dziękował i odznaczał ruskich kagiebistów? Później, kondekwentnie, już w gronie swoich doradców o bolszewicko-esbeckiej proweniencji, zapraszał swych ruskich przyjaciół na obrady BBN. I nie możemu mu nawet powiedzieć: Won! Do Budy! ... Ruskiej ... bo buda ta znajduje się niestety na terenie naszego kraju!

            Czyż nie podobnie jak Bronisław Komorowski zachowuje się ktoś kto kiedyś wydawał się uczciwym człowiekiem a później, już nie jako Prezydent Wrocławia, ale jako minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, postanowił pomagać kagiebowskim bandytom w zacieraniu śladów, poprzez zabetonowanie miejsca zbrodni, stawiając właśnie taki nie inny pomnik, czy też mianując reprezentantem polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji osobę, której film służył za ilustrację kłamliwej i obelżywej wobec Polaków książki wroga narodu polskiego, Jana Tomasza Grossa?

Pytanie: “Czyżby w naszej ojczyźnie nie było artysty mogącego godnie nas reprezentować?“ jest nadal aktualne!

www.bibula.com/

www.dwutygodnik.com/artykul/2578-nie-chcialbym-byc-w-skorze-yael-bartany.html

wirtualnapolonia.com/2013/05/29/dlaczego-tak-nienawidzi-pan-polski-i-polskiej-kultury/

        Co mamy powiedzieć, my Polacy, gdy premier wraz z ministrem spraw wewnętrznych i ministrem finansów, pod płaszczykiem usprawnień funkcjonowania, postanowili teraz wyrzucić w błoto 60 milionów złotych na budowę nowej siedziby dla CBŚ? Bo jakiemuś tumanowi ubzdurało się, że tak będzie lepiej? Donald Tusk już zmarnował pół miliarda złotych na swoje biuro w Brukseli, setki milionów na nieprzemyślane reorganizacje i akcje promocyjne policji - w czasach, gdy policjanci nie mają za co kupić nawet paliwa do służbowych samochodów. Teraz w planie jest dalsza dezorganizacja służb i wymiaru sprawiedliwości, tak aby przestępcom żyło się lepiej. Służyć temu będzie m.in. dalsze skracanie okresu przechowywania danych z monitoringu i odebranie indywidualnym przedsiębiorcom, obywatelom prawa do ochrony przed złodziejami i bandytami - wobec niewydolności państwa - na własną rękę, choćby poprzez zakładanie monitoringu tam, gdzie to uważają za konieczne. Na pewno, nie dylematem Donalda Tuska będzie martwienie się o to, jak sobie poradzą te "zreorganizowane" służby choćby z fałszowaniem wyników wyborów przez PKW, która widać wyciągnęła wnioski z bezkarnego przepuszczenia naszych głosów przez ruskie serwery, więc teraz jej przedstawiciele, też po cichu, ale oficjalnie, wyjechali do swych  ruskich przyjaciół, uczyć się jak jeszcze skuteczniej fałszować wybory.

Jeśli do tego wszystkiego - szczególnie pamiętając o tysiącach polskich przedsiębiorców świadomie niszczonych przez rząd Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej - dodamy informacje o setkach tysięcy głodnych polskich dzieci, o milionach obywateli szukających bezskutecznie pracy i właściwej opieki lekarskiej, to zarówno na pytanie stawiane przez Adama Michnika:

Czy Polsce zagraża faszyzm?

jak i na pytanie:

Dlaczego tak nienawidzi Pan Polski i polskiej kultury?

skierowane także do Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Bogdana Borusewicza, Ewy Kopacz ...

musimy odpowiedzieć innym pytaniem:

Kiedy wreszcie skutecznie wymażemy to tło zza naszego Orła Białego?

by wreszcie zacząć żyć dla siebie a nie dla bolszewicko-faszystowskich złogów?

 

Link do zdjęcia wprowadzającego:

www.dwutygodnik.com/public/media/image/a8a85250-thumb.jpg

 

 

KOMENTARZE

 • Trzeba czekać i trwać
  Świt już blisko. Alleluja i do przodu!
 • @gallux 19:07:09
  Stara Gwardia nie rdzewieje. Oba wasze wpisy na 5*. Już tak długo czekam, a wciąż nie świta.
 • @Bogdan 19:15:37
  Od początku widziałem, że całe to towarzycho z Czerskiej nosi uszanki i walonki. Tusk z Komorowskim również. Z czerwoną gwiazdą na uszance i słomą w walonkach. Innym proces poznawczy zajął sporo czasu, ale na szczęści powoli, bo powoli, zaczynają trzeźwieć.
 • @topstopjuve 19:36:28
  Odpowiem ci kawałem:
  Idzie stary byk po łące z młodym byczkiem.
  W pewnym momencie młody woła do starego na widok stadka jałówek:
  - Tato, chodź podbiegniemy szybciutko i przelecimy jedną!
  Na co stary:
  - Po pierwsze nie podbiegniemy, tylko podejdziemy, po drugie nie szybciutko, tylko powoli, a po trzecie nie jedną, tylko wszystkie.
 • @topstopjuve 19:57:29
  Od urodzenia czyli od 61 lat mieszkam w Sopocie. Urodziłem się za Stalina, podrastałem za Gomułki, pracowałem za Gierka, woziłem się za Jaruzela.
  Wiem doskonale co tu się dzieje. Gdyby mi to było obojętne, jak sugerujesz, to wszystko bym olał. Przecież nie wezmę kosy i nie pójdę po KW PO!
 • @gallux
  Choć znałem ten kawał, to nie wpadłbym na pomysł, by tak celnie, za jego pomocą, wytłumaczyć, dlaczego nie namawiamy do gwałtownych działań - a skoro gwałtownych, to nieprzemyślanych ... i w ciemno, z nieprzewidywalnym skutkiem.
  Dziękuję! :)

  Myślę, że swoim pisaniem nie "nawołujemy do ciągłego czekania", lecz wskazujemy motywy i cele ("cele" - w obu znaczeniach!), co właśnie być może przyspieszy wzrost świadomości, jak kogo potraktować - nie tylko podczas wyborów!

  Pozdrawiam
 • @gallux
  "... mieszkam w Sopocie. Urodziłem się za Stalina ..."

  ---> A ja ... "obok" konkurenta partyjnego PDT. Pojawiłem się, gdy Szymborska, Mazowiecki ... zalewali się jeszcze łzami z powodu odejścia ich "Ojca Narodu" ...
 • @1normalnyczlowiek 20:11:58
  PDT obecnie nazywa się Laura, a ja mieszkam niedaleko:-)
 • @gallux 19:47:25
  :))))))))))))))))))))
 • @topstopjuve
  "My Polacy jesteśmy zastraszeni przez parchów ..."

  ---> To nie zastraszenie a obawa by nie wyjść na "zmanipulowanego oszołoma". Gdy podchodzimy do czegoś z przekonaniem, "z sercem", to jesteśmy zdolni do wszystkiego. Tu swoje zrobiła skuteczna, niestety, bolszewicka propaganda w wykonaniu GW i tych wszystkich, którzy kiedyś tam pracowali a zostali oddelegowani na pierwszą linię frontu do innych tytułów prasowych, stacji telewizyjnych i radiowych.
  Nie wszyscy sobie uświadamiają, że AGORA jest właścicielem bądź współwłaścicielem kilkudziesięciu stacji radiowych o zasięgu krajowym lub regionalnym a więc w połączeniu z działaniami propagandowymi "zaprzyjaźnionych" stacji telewizyjnych stanowi siłę trudną do pokonania. Te kilka "na krzyż" prawicowych stacji nie stanowi realnie żadnej przeciwwagi! A przecież trzeba dotrzeć z przekazem,do setek tysięcy czy milionów odbiorców, by skutecznie wytłumaczyć, gdzie jest prawda ... Wystarczy przypadkowo trafić na jakąś rozgłośnię studencką, by uświadomić sobie, jak tam od rana do rana, pomiędzy "fajnymi" kawałkami, wtłaczana jest bolszewicka propaganda, jak wyśmiewane są prawicowe poglądy a prawicowi politycy przedstawiani jako oszołomy. I do tych studentów też należałoby dotrzeć ...

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  5*. I pozdrowienia :)
 • @gallux 19:21:24
  A wiesz, że moja przyjaciółka, która była całkowicie poza tematem, już coraz częściej wypytuje mnie o essskimosów? Jest moją rówieśnicą, a więc panią nie pierwszej młodości. I niedawno, z niebywałym afektem, rzekła była: "A wiesz, że Suchocka to Żydówka?"
  Sobie wyobrażasz, Galluxsie? Po tylu latach - oświeciło ją?! :)))
  Naprawdę, świat się kończy!

  A jest namiętną czytelniczką Tygodnika Powszechnego i nigdy, żadne moje uwagi pełne wątpliwości co do TP /"polska inteligencja tego nie czyta!"/ nie miały dla niej żadnego znaczenia. Dobrze, że chociaż na początek tę Hajkę "odkryła". Może jeszcze będą z niej ludzie? :)
 • @topstopjuve 21:50:31
  Z moich doświadczeń wynika, że ludzie od łopaty są sensowniejsi w te klocki. Moja przyjaciółka jest po studiach /architektura/, idzie drogą polskiej inteligencji: zero rzeczywistej wiedzy o Polsce. Tylko to, co z przekaziorów. No i Tygodnik Powszechny, naturalnie :(
 • @KOSSOBOR 21:31:52
  Coś musi być na rzeczy:-) Nieboszczka Unia Wolności z Geremkiem, Kuroniem i Mazowieckim to byli czystej krwi Żydzi. Ojcowie naszej Młodej Demokracji. Wcześniej ich pobratymcy byli ojcami założycielami PRL. Oni chyba genach mają zakładanie kolonii na terenach okupowanych:-)
 • @topstopjuve 22:14:08
  Ja jestem zwolennikiem Kaczora i wyborcą PiS od 2005 roku. Mam to sobie napisać na czole?
 • - moja poprawka !! EPISKOPAT kilku BP--ŻYDZI !!
  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=937&Itemid=46
 • @topstopjuve
  "Ile razy poruszę temat Kaczyńskiego, następuje cisza. Pytam się wprost, czy dla dobra Polski głosowanie na Kaczyńskiego jest lepsze, niż utrzymywanie się przy władzy PO. Zawsze cisza."

  ---> Może dlatego, że to temat rzeka. :)
  Właściwie, to odpowiedź kryje się w tym, co sam napisałeś:
  "Dla mnie sprawą najwyższej wagi jest odsunięcie od władzy PO. SLD i palikot całkowicie odpadają."
  By to skutecznie zrobić trzeba wesprzeć nie jakieś pospolite ruszenie, ale już w miarę dobrze zorganizowaną strukturę. A takie jest Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Nawet jeśli ktoś ma wątpliwości, to w obecnej sytuacji powinien im dać mandat zaufania. Ja cały czas twierdzę, że "oni jeszcze nie rządzili" a więc dopiero będą mogli się wykazać. Zauważ, że wtedy w 2005 roku natrafili na totalny atak ze wszystkich stron. Bronisław Komorowski ordynarnie wtedy opluwał PiS i bezczelnie kłamał , że chce utworzenia koalicji POPiS. Najdrobniejsza krytyka - choćby pracy sędziów, prze Ziobrę - wywoływała wielodniową lub wielotygodniową burzę w całej Polsce, nie tylko opór korporacji. Wtedy, byle słówko urastało w bolszewickich mediach do rangi zdrady stanu lub wypowiedzenia wojny atomowej i obracane było na wszystkie strony miesiącami. A obecna ekipa, nie dość że spolegliwa wobec obcych i złożona z prymitywów - łącznie z Pałacem Prezydenckim - to spotyka się z poklaskiem tych samych mediów i osób, które wcześniej udawały nieprzejednanie w tworzeniu i przestrzeganiu "standardów".

  "Ja chętnie zagłosowałbym na siły Narodowe, typowo Polskie, ale takich jak na razie nie ma"

  ---> Niby się pojawiły, ale natychmiast ostudziły mój zapał, gdy pozytywnie wypowiedziały się nt. Kremla, Putina, Cyryla I i "pojednania" ...
  http://normalny.nowyekran.net/post/71333,pogadajcie-sobie-jak-agent-z-agentem-podpisujcie-sobie-co-chcecie-ale-nas-polakow-w-to-nie-mieszajcie

  Pozdrawiam
 • @Marek Lipski
  "Bardzo ciekawy artykuł.Proszę o zezwolenie na
  przedstawienie tego artykułu na Blogach w EU."

  ---> Dziękuję za dobre słowo. Oczywiście nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu, któregokolwiek mojego artykułu.

  "Czy macie ochotę na partię??"

  ---> Myślę, że za wcześnie o tym myśleć. Zauważ z jaką nieufnością spotykają się choćby twórcy także tego portalu, gdy chcą poszerzyć aktywność o real. Poza tym mamy, wśród blogerów, do czynienia z tak zdecydowanymi różnicami zarówno pod względem możliwości czasowych jak i materialnych a także zdrowotnych, że połączenie się i działanie jako osobny byt w realu, według mnie, byłoby na tą chwilę bardzo trudne. Ale myśleć o tym można, dyskutować nad koncepcjami ... może któraś zaowocuje w jakiejś realnej formie. Choć i bycie razem w necie, choćby "tylko" po to by kontrolować i rozliczać obecną, ale i przyszłą władzę, będzie cenne dla wszystkich.

  "... aby na wypadek zamknięcia granic być niezależny ..."

  ---> Tego argumentu też nie należy lekceważyć. Myślę, że wielu unijnym urzędnikom to się marzy. Dlatego trzeba na nich uważać, natychmiast punktując wszelkie przejawy zamordyzmu.
 • @1normalnyczlowiek 22:58:38
  Ile razy ja napiszę o JKM jedynym polityku od początku negującym ten system,to są albo głupie uwagi albo cisza.Tak ,że na tym portalu jest tak samo jak w całej Polsce.Wybieranie pis ,jako mniejszego zła to uważam za nieporozumienie.
 • @liberalkonserwatywny
  "le razy ja napiszę o JKM jedynym polityku od początku negującym ten system,to są albo głupie uwagi albo cisza."

  ---> Bo i o czym tu pisać ...
  Mi również wiele wypowiedzi i poglądów JKM się podoba, z niektórymi wprost się zgadzam, ale on zbyt często zachowuje się niekonsekwentnie, zaprzeczając sam sobie - może dlatego trudno podejmować dyskusję na temat: Co naprawdę siedzi w głowie JKM? :)

  "Wybieranie pis ,jako mniejszego zła to uważam za nieporozumienie."

  ---> Za nieporozumienie uważam twierdzenie, że głosowanie na PiS jest wybieraniem mniejszego zła. Owszem, PiS nie jest idealną partią - tak jak i jej członkowie - ale reprezentuje spójny zbiór poglądów i wartości. Wystarczy szerokie poparcie z jednoczesnym odsunięciem od wpływów, m.in. na media i administrację, bolszewików tkwiących tam nieprzerwanie od PRL-u a będzie można zrealizować program korzystny dla wszystkich Polaków - a nie dla bandy złodziei, którym pomaga Donald Tusk i jego Partia, do tego o wiele skuteczniej niż wcześniej SLD!

  Pamiętajmy, że:
  By dobrze rządzić, nie trzeba NIC umieć - wystarczy chcieć DOBRZE rządzić!
  To właśnie chęć dobrego rządzenia narzuca, że rządzący musi być człowiekiem uczciwym i otwartym na dobre dla wszystkich obywateli rozwiązania.
  Taki Donald Tusk nie chce dobrze rządzić i dlatego podejmuje decyzje sprzeczne z interesem kraju i obywateli. On - nie wiadomo czy ze zwykłego tchórzostwa czy z niezdrowych ambicji - woli przypodobać się wrogom Polski, tym którzy chętnie wyciągną ile się da od nas ...
 • @topstopjuve 19:36:28Bojkot wyborów
  Jak można namawiać ludzi do pójścia na wybory wiedząc że są one fałszowane przez podległą rządowi PKW.Sam doświadczyłem fałszerstwa ze strony PKW podczas ostatnich wyborów do senatu.Jedynym rozwiązaniem jest zbojkotowanie wyborów poprzez zorganizowanie akcji ogólnopolskiej.Kto namawia do pójścia na wybory według obecnej partyjnej ordynacji, ten albo nie rozumie nic z polityki albo ma w tym własny interes.Nie można nikomu ufać na ładne oczy a ordynacja wyborcza nie przewiduje żadnej formy kontroli nad wybranymi posłami i senatorami ,przez swoich wyborców.Wszystkie partie zasiadające obecnie w sejmie są przeciwne ordynacji JOW.Oni się nas boją że wybierzemy się między sobą w małych jednomandatowych okręgach wyborczych ,wielkości obecnych powiatów,gdzie ludzie się znają i wiedzą kto złodziej a kto żyd.Chodzenie na wybory w tej sytuacji to kolaboracja z tym antypolskim systemem władzy .Zrozumiała to w 2001 roku pani Anna Walentynowicz ,pisząc apel o bojkot wyborów.Apel ten jest dzisiaj bardziej jeszcze aktualny niż 12 lat temu.Tych wszystkich którzy dają się jeszcze namówić reżimowym mediom oraz partyjnym propagandzistom wspieranym przez Episkopat Polski ,aby poszli do urn wyborczych ,uważam za szkodników Polski .Nie ważne czy robią to z głupoty czy dla własnej kożyści.W czasie bojkotu wyborów może wyłonić się opozycja ,składająca się z tych,którzy nie maja dzisiaj dostępu do mediów.Pozostawiam ten wpis pod rozwagę tych wszystkich ,którzy na coś czekają.To coś samo się nie wydarzy bez naszego w tym udziału a jeśli się wydarzy to będzie miało taki sam finał jak w latach 80 ,że ktoś inny nas zorganizuje dla własnych celów i potrzeb jak to zrobił żydowski KOR.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York.Ps. apel o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @topstopjuve 20:29:47 Bojkot wyborów
  Tą kosą może być karta do głosowania.Podczas rozmów z panią Anną Walentynowicz w 2001 roku na temat bojkotu wyborów,pan Andrzej Gwiazda,w którego domu prowadzone były rozmowy ,powiedział ...to się może udać.Tak to się może udać jak wyborcy zrozumieją że powierzyli swój los nieodpowiednim ludziom ,partiom ,które przekształciły się w mafie.Nie można w nieskończoność wierzyć wciąż tym samym ludziom ,którzy nie dają żadnej gwarancji i za nic nie odpowiadają.Nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy PO a PiS,SLD a PSL.To są ci sami ludzie,którzy zawarli z komunistami układ w Magdalence .Dlatego w Polsce nie doszło do lustracji i dekomunzacji.Mamy w Polsce odpowiednio wykształconych ludzi ,przygotowanych do pełnienia wysokich urzędów państwowych.Mamy patriotów gotowych poświęcić się dla sprawy.Brakuje nam przywództwa,zgody narodowej i wiary w zwycięstwo.Wierzę że to tylko kwestia czasu kiedy te wszystkie czynniki zostaną spełnione a wtedy biada tym którzy nas zniewalają.Oni mają tego świadomość że to ich być albo nie być i sami z władzy nie zrezygnują.Bojkotem zorganizowanym na skalę ogólnopolską ,możemy ich zmusić do zmiany ordynacji na JOW,takiej o jakiej marzył nieżyjący już, profesor Jerzy Przystawa.Niech każdy z nas uderzy się w pierś i zada sobie pytanie ,co mam z tego że chodzę na wybory skoro nie mam żadnego wpływu na to co się dzieje po wyborach?Dlaczego nie żądam gwarancji na spełnienie obietnic wyborczych? Jak długo mogę ufać tym samym ludziom ,którzy już nie raz zawiedli?Apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @topstopjuve 21:30:51 Bojkot wyborów
  Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Bojkot wyborów jest na ręke PiSowi.Piszą o tym niezależni publicyści i profesorowie ale to nie dociera do mas.PiS ma większy twardy elektorat i na bojkocie zyska.Pytanie tylko co zrobi jak wygra.Na razie wiadomo że to Kaczyński wyeliminował wraz z Gietrychem , Samoobronę Lepera.Leper był nieprzewidywalny i zagrażał obecnemu układowi do którego PiS też się zalicza.Według dobrze zorientowanych ,PiS to koncesjonowana opozycja z układu w Magdalence.Jest nas Polaków dość aby stworzyć przeciw wagę dla tego układu ,tylko musimy się zorganizować .Mając na uwadze że wszystkie protesty poczynając od 56 roku miały podłoże ekonomiczne,należy sadzić ,że pogarszające się warunki życia społeczeństwa ,spowodują sytuację podobną do tej z roku 80.Należy się do tego przygotowywać a do tego czasu ,bojkotować obecny układ poprzez nie chodzenie na wybory.Ps apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @topstopjuve 22:14:08 Bojkot wyborów
  Ten wybór mniejszego zła to ci wmówił Jaruzel wprowadzając stan wojenny.Ty w tą bzdurę uwierzyłeś i powtarzasz jak mantrę.Czy złodziej który ci ukradnie rower jest mniejszym złodziejem od tego który kradnie samochody?Puknij się w czoło zamin coś napiszesz.Kaczyński jest przeciwko JOW a to oznacza że jest przeciwko oddaniu władzy w ręce Polaków.Gdyby Kaczyński był uczciwy to zaczął by od rozbijania lokalnych układów mafijnych,których skutki nie jeden w Polsce doświadczył na własnej skórze.On zaczoł od walki o kasę na samej górze i dlatego przegrał.Kto zadaje sobie pytanie skąd oni wszyscy biorą te grube miliony na kampanie wyborcze?No skąd?Zarobili uczciwie?Oszczędzali przez całe zycie?Oni wszyscy okradają nas społeczeństwo ,za naszą aprobatą,skoro od lat mają chętnych frajerów aby na nich głosowali.Mnie można było oszukać tylko raz dlatego od wyborów prezydenckich,kiedy oddałem swój głos na Bolka,już mnie przy urnie nie zobaczyli i nie zobaczą.Jak można głosować na kogoś kto nie daje żadnych gwarancji na to jak się zachowa,kiedy zostanie wybrany na radnego,posła,senatora.Pozostawiam innym do przemyślenia ten wpis,mając nadzieję że zmadrzeją.Ps .apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @Marek Lipski 22:22:47 Partie to mafie
  Panie Marku z całą sympatią dla pana projektu ,tylko nie partię.Partie na całym swiecie to mafie,które okradają swoje społeczeństwa.Idźmy w kierunku powołania obywatelskiego ruchu,który w odpowiednim momencie wystawi swoich kandydatów na przedstawicieli w sejmie.Sejm może być bezpartyjny i kontrolować rząd.Obecnie to rządy kontroluja sejm a poslowie są ubezwłasnowolnieni i glosują jak zażyczy sobie prezes partii.Nie liczy się dla nich interes społeczny ani narodowy ,tylko partyjny.Pozdrawiam i zapraszam do nawiązania bliższej znajomości Stefan Michał Dembowski Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @gallux 22:29:42 Bojkot wyborów
  Bardzo dobry pomysł,niech pan sobie PiS wytatułuje na czole i niech zwolennicy pozostałych partii zrobią to samo.Przynajmniej będzie można policzyć w Polsce idiotów którzy bez żądania żadnych gwarancji,powierzają swój los partiom mafiom.Stefan Michał dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York Ps.apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031